Szczęść Boże!

Szczęść Boże!

Postprzez Tomasz Dominik Mancini » 13 mar 2014, 19:48

Wasza Królewska Mość
Kochani Bracia i Siostry

Chciałbym serdecznie przywitać się z Wami, przybywając na Litwę, ziemię miłą Panu i jakże piękną. Jestem Tommaso Domenico Mancini, biskup wileński, ale przede wszystkim Wasz Brat w świętej wierze. W swojej wielkiej łaskawości Jego Świątobliwość Pius III mianował mnie w niedzielę biskupem tego przepięknego miasta. Wielce rad byłem z tejże nominacji, toteż jak najszybciej przybyłem tutaj, aby objąć nad Wami pieczę.
Chcę być Waszym Ojcem, ale przede wszystkim Sługą. Dlatego teraz proszę Was bardzo o modlitwę, abym nigdy Was nie zawiódł i nie opuścił. Chcę razem z Wami kontynuować to wielkie Dzieło Boże, jakim jest nasza diecezjalna wspólnota. Tylko razem bowiem możemy przyczynić się do jej rozwoju. Proszę Was o współpracę i dziękuję już teraz Wam, że jesteście ze mną w tej wspólnocie, jaką jest Kościół Wileński.
Chciałbym także zwrócić się tutaj z prośbą o to, byście też nigdy nie zapomnieli o Wielkim Księciu. On to jest naszym Władcą i Doborczyńcą. Nie zapominajcie o nim i bądźcie Jego dobrymi sługami, abyśmy mogli razem cieszyć się wolnośćią i sprawiedliwością w naszej Ojczyźnie.
Na koniec dziękuję Eminencji Prymasowi za ciepłe przyjęcie i za rady, jakie mi udzielił, przed przyjazdem tutaj,
Jeszcze raz serdecznie wszystkim witam i pozdrawiam!

+ Tommaso Domenico Mancini OFD
Biskup wileński
(-) Tomasz Mancini SJ



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 51
Dołączył(a): 07 lip 2011, 23:37

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 14 mar 2014, 13:39

Ekscelencjo Biskupie!
Witamy serdecznie na litewskiej ziemi! Mam nadzieję, że będzie ona dla Was bardzo przyjazną i znajdziecie tutaj wielu przyjaciół. Liczę również, że będziecie się Wam bardzo dobrze pracowało na nowym miejscu posługi. Kościół zawsze był ważny w Wielkim Księstwie Litewskim i często pomagał nam - braciom Litwinom. Mam nadzieję, że ta tradycja będzie również i za Waszych rządów.

Z estymą,
Księżna Kurlandii, wojewodzina nowogródzka i etc., etc.,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich herbu Jelita
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Katedra Wileńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości