Nasza Historia

Piszesz, tworzysz, komponujesz - pochwal się ;)

Nasza Historia

Postprzez Karol Radziwiłł » 02 gru 2011, 18:09

Tak sobie ostatnio myślałem, że wart byłoby spisać wirtualną historię naszego państwa. Byłaby ona źródłem wiedzy o Rzeczpospolitej dla przyszłych pokoleń. Można byłoby po części zainspirować się dziełem ,,Opowieści o nowych władcach Rzeczypospolitej i ich krewnych", autorstwa księcia kardynała Marcosa de Zepp, we fragmentach umieszczonego w http://www.rzeczpospolitaobojganarodow.pl/palac/apartamenty.html
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Nasza Historia

Postprzez Cheewazz Khadil » 03 gru 2011, 01:49

Mam nadzieję, iż nie zostanie poczytany za nietakt fakt, iż wypowiadam się w temacie przeznaczonym raczej tylko dla obywateli RON. Proszę jednak moją wypowiedź potraktować jednak jako całkowicie prywatną, nie związaną z pełnioną funkcją ambasadora.
Uważam ów pomysł za niezwykle trafny. W końcu Tradycja i Historia to czynniki które kształtują realną państwowość i odmienność kulturą. Uważam, iż tego dzieła powinna podjąć się jedna osoba. Pisane historii przez grupę osób tworzy problemy pogodzenie wielu stylów i opinii na temat różnych wydarzeń. Jeśli nie znajdzie się osoba chętna podjęcia się tej pracy z radością sam postaram się sprostać temu zadaniu. Oczywiście jako osoba kompletnie z zewnątrz będę potrzebował dużo pomocy od Was- obywateli RON. Tym nie mniej myślę, iż udałoby mi się podołać zadaniu przy waszym wsparciu. Jeśli jednak znajdzie się inny chętny, nie poczytam sobie za obrazę, jeśli to on zostanie wybrany na kronikarza :)
Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Eskwilińskiej



Gość zagraniczny
 
Posty: 71
Dołączył(a): 06 lis 2011, 21:50
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: podstawowe

Re: Nasza Historia

Postprzez Pius IV » 03 gru 2011, 19:29

Popieram pomysł z całą stanowczością :D.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Nasza Historia

Postprzez Karol Radziwiłł » 03 gru 2011, 20:00

Uważam, że napisania historii naszego państwa powinna podjąć się osoba doświadczona i długo będąca obywatelem RON.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Nasza twórczość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość