Pierwszy Sobór Florencki

Pierwszy Sobór Florencki

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 08 sty 2012, 01:32

Cari Fratelli e Sorelle.

W okolicach 16-ego stycznia wstępnie zapowiedziany został przez Jego Świątobliwość Biskupa Rotrii Innocentego III Pierwszy Sobór Florencki, którego jednym z głównych celów będzie ustalenie ostatecznej formy duchowej Państwa Kościelnego. Zmiany, które mogą nastąpić po owym soborze na zawsze mogą zmienić wizerunek Państwa Kościelnego. Jego Świątobliwość Biskup Rotrii Innocenty III będzie dążył do przywrócenia autorytetu tronu patriarszego i pozycji patriarchy w państwie. Występuje również możliwość powrotu do dawnych tradycji, panujących za czasów Patriarchów Klemensa II i Sykstusa I. Co sądzicie o możliwych wynikach nowego soboru? Jak zapatrujecie się na wizję Państwa Rotryjskiego po soborze?
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Pierwszy Sobór Florencki

Postprzez August Medycejski » 08 sty 2012, 09:36

Patriarcha Celestyn I, a obecnie kard. von Liechtenstein, to mój dobry przyjaciel. Niestety jego reformy nie doprowadziły do potęgi Rotrii. Apatia, brak katywność, marazm- to obecnie normalny i codzienny stan na forum PK. Ja osobiście chciałbym, aby Sobór odrodził tą starą Rotrią wzorowaną na renesansowym Państwie Kościelnym. Jeśli Rotria tego nie zrobi, może równie dobrze zaprzestać całkowicie swej działalności w mikroświecie, ponieważ obecnie to... przepraszam za stwierdzenie Drogi Wuju... hybryda. Łączy w sobie coś na kształt Kościoła katolickiego, ale nie posiada jego klimatu, za to coś bliżej nieokreslonego- wynik wyobraźni Patriarchy Celestyna.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pierwszy Sobór Florencki

Postprzez Pius IV » 08 sty 2012, 16:55

Wasza Eminencjo,
pozwolę sobie zabrać głos jako były arcybiskup Państwa Kościelnego Rotria a obecnie kardynał i głowa Katolickiego Kościoła Powszechnego.
Sądzę, że najważniejszą decyzją w historii całego Państwa Kościelnego była właśnie ta o Soborze Florenckim. Jestem niezmiernie zadowolony, że takie decyzje zapadły i że będzie możliwość zabrania głosu podczas obrad. Jeśli założenia Państwa Kościelnego Rotria będą zgodne z doktrynami pięknej, renesansowej Stolicy Apostolskiej i wszelkie prawa zawarte w obecnym prawie zostaną zachowane, widzę możliwość zjednoczenia obu Kościołów pod jednym berłem. Do tego jednakże póki co daleka droga, zaś o decyzję w tej sprawie prosił będę wszystkich obecnych duchownych Katolickiego Kościoła Powszechnego. Sądzę, że Sobór, którego zadaniem będzie zmiana obecnego, iście - proszę wybaczyć - żałosnego ustroju, wyjdzie z największą z możliwych korzyści dla wirtualnego Kościoła. Celem Katolickiego Kościoła Powszechnego będzie również udzielenie wszelkiego wsparcia w odbudowie wspólnej Stolicy Apostolskiej za oczywistą aprobatą strony rotryjskiej.


Witam Eminencję w Rzeczypospolitej :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Pierwszy Sobór Florencki

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 08 sty 2012, 17:16

Wasza Królewska Mość, Drodzy Bracia.

Dziękuję za słowa wsparcia i mam nadzieję, że Sobór Florencki przywróci świetność v-Stolicy Apostolskiej. Oto moja oficjalna nominacja na Nuncjusza Apostolskiego.



http://www.rotria.boo.pl/forum/index.ph ... g10237#new

Apostolskim Pozdrowieniem.

kardynał Lorenzo de Medici
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Pierwszy Sobór Florencki

Postprzez Marek Wiktorowicz » 12 sty 2012, 19:44

Ekscelencjo Kardynale!
Bracie!

Miło mi Ciebie ujrzeć po tak długim czasie, przyjacielu :) Rad jestem, iż Rotria pragnie odnowy. Żałuję wielce, iż nie będąc już kardynałem ni duchownym, nie mogę uczestniczyć w obradach... Jeśli jednak Jego Świątobliwość lub Bracia łaskawie zgodzą się, bym przysłuchiwał się chociaż obradom, z radością przybędę.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Państwo Kościelne Rotria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron