Programy kandydatów

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Programy kandydatów

Postprzez Karol Radziwiłł » 27 lis 2015, 21:35

Pozwoliłem sobie zebrać wszystkie obietnice pretendentów do tronu Rzeczypospolitej w jednym miejscu, dla wygody i łatwego porównania. Wytłuściłem najistotniejsze rzeczy.


Hetman Wielki Sebastian von Tauer:

Co można uczynić dla ulepszenia naszej ojczyzny? Zapewne wiele. Chciałbym skupić się na naszej polityce zagranicznej, do czego stosowne podwaliny zostały położone przez poprzedni sejm. Należałoby się także przyjrzeć kwestii kultury - tu zawsze można coś ulepszyć, a przede wszystkim rozwijać muzeum narodowe, organizować wystawy tematyczne, polowania, oraz inne wydarzenia kulturalne dla naszych obywateli. Zamierzam też wprowadzić księgi notarialne dla największych miast, tak jak do dawniej było. Także rozwój wojska, bliskiego memu sercu jest rzeczą ważną. Ze spraw mniej ważnych, skoro była już poruszana sprawa sportu - chciałbym aby nasze potyczki stały się sportem narodowym RON. W tym celu zamierzam usprawnić ich mechanikę, aby mniej losowe były, oraz stworzyć ligę.


Car Tomasz I Bagrat:

1. Rozwoj Sportu poprzez wprowadzenie Pilki Noznej, utworzenie Ligi Narodowej oraz wprowadzenie RON do MUP,
2. Rozwoj Kultury poprzez organizacje roznego typu imprezy kulturowe,
3. Rozwoj Floty,
4. Wprowadzenie co miesiecznej Listy aktualnych obywateli RON,
5. Wprowadzenie co miesiecznych statystyk aktywnosci obywateli oraz wybranych panstw ,
6. Utworzenie dwoch dzialow w Uniwersytecie : Korpusu Kolonialnego oraz Instytutu Kartografii.



Książe Kosma Medycejski:

W polityce wewnętrznej winniśmy skupić się na kwestiach wizerunkowych oraz fabularnych, rozwijając kulturę Rzeczpospolitej Obojga Narodów,a także wzbogacając ją o wydarzenia fabularne związane z klimatem i kulturą naszego państwa. Jednym z rzeczonych przedsięwzięć fabularnych są turnieje rycerskie oraz turnieje historyczne, które odbywały się za panowania Michała III. Uważam zatem, że warto przywrócić tą tradycję. W moich zamierzeniach jest również aktywizacja Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wprowadzenie zmian natury technicznej związanych z forum oraz stroną główną, która wymaga aktualizacji.Jeśli będę posiadał taką możliwość, jako Król Rzeczpospolitej zadbam o aktualizacje danych strony oraz nadam jej nowy design. Podobnie należałoby postąpić z forum, gdzie dokonać planuję zmiany układu działów. Prawdopodobnie przeniosę forum na inny system zachowując dotychczasowe wątki i posty.

Uważam również, że klimat Rzeczpospolitej nie powinien ograniczać naszej aktywności w dziedzinach kultularno-sportowych funkcjonujących w v-świecie, a mowa tu o Mikroświatowej Unii Piłkarskiej. Nie omieszkam również wspomnieć, iż jestem pod wielkim wrażeniem pracy i dokonań Hetmanów Rzeczpospolitej i ufam, że dzięki ich wsparciu, w dalszym ciągu rozwijać będziemy tradycje wojsk Koronny i Litwy. Armia odgrywa wielką rolę w Rzeczpospolitej i stanowi jeden z elementów jej klimatu, dlatego też będę chciał wprowadzić obowiązkową służę wojskową dla każdego szlachcica, która trwać będzie przez okres jednego miesiąca. Wszakże każdy szlachcic winien dobrze władać bronią.

Równie ważnym zagadnieniem jest opracowanie vademecum dla nowych mieszkańców. Wszyscy doskonale wiemy jak trudne są początki w świecie mikronacji. Wiele jest kwestii niezrozumiałych, wiele spraw jest zawiłych. Dlatego należy ułatwić start nowym członkom naszej społeczności. Powołam mentorów, którzy będą pomagać nowym osobom, przynajmniej do chwili ich usamodzielnienia. Proponuję także, aby każdemu nowemu przybyszowi podarować pewną kwotę ze Skarbca Królewskiego , na pokrycie początkowych indywidualnych wydatków. Jako Król Rzeczpospolitej panowanie swe opierać będę na Wielmożach i Braci Szlacheckiej, wspierając wszelkie inicjatywy, które przysparzać będą chwały Rzeczpospolitej, a dwór mój czynić będę otwartym na wszelką sztukę i artystów, których podobnie jak moi wielcy przodkowie wspierać będę monarszym mecenatem. Jako Wasz monarcha dążyć będę do utrzymania stałego kontaktu z ludem Rzeczpospolitej organizując audiencje, których celem będzie pogłębianie wzajemnych stosunków między koroną, a obywatelami Rzeczpospolitej.

Podsumowując, pragnę nawiązać również do kwestii kolonii, o której niejednokrotnie wspominała Brać Szlachecka. Mowa tu o traktacie lennym Rzeczpospolitej Obojga Narodów z Hospodarstwem Mołdawskim. Zapewne Szlachetni Panowie zdziwią się, gdyż wiemy, że w świecie wirtualnym nie istnieje Hospodarstwo Mołdawskie. Pragnę jednak, ażeby Rzeczpospolita i Naród Szlachecki otworzyli się na nową kulturę, którą opracujemy pod względem narracyjnym, tak żeby wykreować jej aktywność. Sądzę, że kwestie terytorialne dla Hospodarstwa z łatwością możemy rozwiązać we współpracy z Vaarlandem. Nie przewiduję bowiem komplikacji w kwestii aprobaty dla takiego rozwiązania przez naszych sąsiadów.

Jako Król Rzeczpospolitej dołożę wszelkich starań przy budowie silnej i stabilnej pozycji Rzeczpospolitej Obojga Narodów na arenie międzynarodowej. Za priorytet polityki zagranicznej uważam ścisłą współpracę z państwami Vaarlanu i Antyry, które są głównymi partnerami zagranicznymi Rzeczpospolitej. Budowa silnych więzi zagranicznych z naszymi sąsiadami wzmocni nie tylko RON, ale i cały kontynent nadając mu bardziej wyrazisty i atrakcyjny charakter, który być może ożywi wspólnoty je zamieszkujące. Uważam jednak, że owa współpraca nie powinna opierać na dotychczasowych szczytach państw, a na wydarzeniach fabularnych odpowiednich dla epok, które funkcjonują w danym państwie. Polityka zagraniczna Rzeczpospolitej winna być scentralizowana i skupiać powinna się na jej interesach, mając na uwadze uwarunkowania kontynentu, na którym jest zlokalizowana.



Krół Wilhelm II Orański:

Zawiążemy współpracę między naszymi krajami. Wspólnie będziemy wspierać się militarnie, wymieniać doświadczenie. Jeśli Szlachta na Seymie wyrazi aprobatę, podejmiemy wspólne manewry wojenne i szkolenia, coby nikt nie odniósł się do nas z agresją, a nasi bojownicy wspólnie stali się potęgą. Będziemy rozwijać kulturę i to ją postawimy w centrum naszego życia. We wspólnocie będziemy strzelać do dzikich zwierząt i mierzyć się w turniejach. Te ostatnie możemy podnieść do rangi międzynarodowej, ażeby utwierdzić wszystkich w przekonaniu, które z państw ma ramię najsprawniejsze. Arystokracja i szlachta ze wszystek stron zjeżdżać będzie na polską ziemię, by dowieść swej siły. To okazja do wzrostu promocji i zainteresowania Rzeczpospolitą.

Planujemy rozwinąć edukację, by nowi przybysze mądrze prawili i oświeconymi byli. Uniwersytet Jagielloński winien stać się centrum edukacji, do którego zmierzać będą z czterech stron świata ci, którzy głodni są wiedzy. Otworzymy teatry, opery i chóry, by zagraniczni goście zachwycali się genialnością polskiej kultury. Rozwiniemy muzea, by bardziej stały się ucieleśnieniem historii.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Programy kandydatów

Postprzez August Medycejski » 27 lis 2015, 21:42

Oooo, dziękuję! Wcześniej nie zwróciłem uwagi na Hospodarstwo Mołdawskie, to może być pewna alternatywa dla tych tych, którzy chcieli rozwijać "kolonializm" w Rzeczypospolitej. Sam z chęcią dowiedziałbym się więcej na ten temat.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Programy kandydatów

Postprzez Maksymilian Branicki-Lubomirski » 27 lis 2015, 23:30

Dobrze ze Jego Książęca Mość zebrał w jednym miejscu programy wszystkich kandydatów. Teraz łatwo i przejrzyście można je porównać, co z pewnością pomoże w podjęciu decyzji podczas elekcji, szczególnie tym jeszcze nie zdecydowanym. Żałuję, że osobiście nie mogę wziąć udziału w Sejmie.
Maksymilian Branicki-Lubomirski
herbu Gryf
Stolnik Kaliski
Pan na Grodnie i Białymstoku

Obrazek

Amor patriae nostra lex.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 437
Dołączył(a): 08 lis 2015, 19:19
Lokalizacja: Grodno
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Programy kandydatów

Postprzez Sebastian von Tauer » 28 lis 2015, 14:24

Mnie jedynie zastanawia, w jaki sposób wprowadzić tą jednomiesięczną służbę w wojsku, nie przekonuje mnie to, szczerze mówiąc.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Programy kandydatów

Postprzez Maksymilian Branicki-Lubomirski » 28 lis 2015, 15:17

Panie Hetmanie, myślę, że chodzi tu po prostu o obowiązek służby wojskowej każdego mieszkańca, by każdy w wojsku się znalazł choć na miesiąc. Mnie również wydaje się ten postulat pozbawiony sensu, biorąc pod uwagę, że każdy chce w wojsku służyć. Obowiązek służby byłby sensowny, gdyby obywatele niechętnie do wojska przystępowali.
Maksymilian Branicki-Lubomirski
herbu Gryf
Stolnik Kaliski
Pan na Grodnie i Białymstoku

Obrazek

Amor patriae nostra lex.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 437
Dołączył(a): 08 lis 2015, 19:19
Lokalizacja: Grodno
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Programy kandydatów

Postprzez Kosma Piotr Medyceusz » 28 lis 2015, 15:39

Wielmożni, Szlachetni Panowie.

Przede wszystkim cieszę się, że zostało wszystko przedstawione w jednym miejscu. To zapewne pomoże podjąć Narodowi Szlacheckiemu ostateczną decyzję. Przyszły monarcha, tak jak poprzedni, będą z woli ludu i dla ludu.

Wasza Królewska Wysokość,

August Medycejski napisał(a):Sam z chęcią dowiedziałbym się więcej na ten temat.


Otóż Hospodarstwo Mołdawskie ma przynieść powiew świeżości w Rzeczpospolitej.Winniśmy otworzyć się na nową kulturę, co zresztą miało miejsce w realnej Rzeczpospolitej. Wszystko zostanie opracowane narracyjnie,
co będzie generować aktywność.

Szlachetny Panie, Panie Hetmanie Sebastianie,

Sebastian von Tauer napisał(a):Mnie jedynie zastanawia, w jaki sposób wprowadzić tą jednomiesięczną służbę w wojsku, nie przekonuje mnie to, szczerze mówiąc.


Szlachetny Panie Maksymilianie,

Maksymilian August Branicki napisał(a):Panie Hetmanie, myślę, że chodzi tu po prostu o obowiązek służby wojskowej każdego mieszkańca, by każdy w wojsku się znalazł choć na miesiąc.


Tak. Wszyscy wiemy w jak niebezpiecznych czasach (narracyjnie) oscyluje RON.

Maksymilian August Branicki napisał(a): Mnie również wydaje się ten postulat pozbawiony sensu, biorąc pod uwagę, że każdy chce w wojsku służyć.


Proszę o jakieś konkretne przykłady, że tak jest. Według moich obserwacji nie wszyscy chcą iść do wojska. Po za tym, obowiązkowa służba trwałaby miesiąc, dalsza służba zależałaby od danej osoby i jej woli.
książę Kosma Piotr Medycejsko-Kataloński



Zmarły
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 lip 2012, 17:19
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: Doktor teologii

Re: Programy kandydatów

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 28 lis 2015, 16:01

Tak i ja sadzę co przymus służby nie da Rzeczpospolitej żołnierza. Każden kto czuje powołanie, sam przyjdzie do służby. Zaś powołani na siłę odbębnią swoje i odejdą z wojaka, albo wcześniej z Rzeczpospolitej. W warunkach wirtualnych przymuszanie kogoś do czynności które nie aprobuje kończy się na ogół zanikiem jego aktywności, a w skrajnych przypadkach opuszczeniem kraju. Nie o to nam chodzi, bo tu ludzie maja realizować swoje pasje i niekoniecznie muszą one być związane z wojskiem. :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Programy kandydatów

Postprzez Kosma Piotr Medyceusz » 28 lis 2015, 16:08

Szlachetny Panie Mikołaju,

Wspominając w swoim programie między innymi: o jednomiesięcznej służbie wojskowej, nie miałem i nie mam złych intencji. Wszyscy dobrze wiemy, na jak wielkim poziomie stoi wojsko w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i chcę uczynić je jeszcze silniejszym.
książę Kosma Piotr Medycejsko-Kataloński



Zmarły
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 lip 2012, 17:19
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: Doktor teologii

Re: Programy kandydatów

Postprzez August Medycejski » 28 lis 2015, 16:20

Rozumiem cele, jakie przyświecają WKMości, ale sam jestem zdystansowany do pomysłu przymusowej służy wojskowej. Nie powinniśmy, jak to zauważył Mość Hrychowicz, zmuszać kogokolwiek do czegokolwiek.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Programy kandydatów

Postprzez Kosma Piotr Medyceusz » 28 lis 2015, 16:33

Wielmożni, Szlachetni Panowie.


Oczywiście dziękuję Waszmością, że program mój jest tak wnikliwie analizowany, co czyni mi wielki honor. Pragnę również nadmienić, że każdy z wyżej wymienionych punktów mej kandydatury nie zostanie zrealizowany jeśli nie będzie zgody i aprobaty Sejmu oraz Braci Szlacheckiej.
książę Kosma Piotr Medycejsko-Kataloński



Zmarły
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 lip 2012, 17:19
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: Doktor teologii

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości