Najnwsze wydanie Merkuriusza

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Samuel Radziwiłł » 01 sty 2022, 19:58

Od dłuższego już czasu "chodziło" mi po głowie napisanie kolejnego artykułu do Merkuriusz Polskiego. Czasami trudno znalezć czas lub temat, ale tym razem to wydanie jest dla mnie ważne. https://merkuriuszpolskironmikro.wordpress.com/2022/01/01/i-wskazano-na-achana/ Zapraszam do poczytania :)
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Sebastian von Tauer » 01 sty 2022, 23:26

Artykuł bardzo ciekawy, trafiający w punkt. Należy się małe sprostowanie: status założyciela nie jest rangą, a dodatkową opcją w profilu - sprawia on, że ingerować w profil danej osoby nie mogą admini, tylko inni założyciele. To udało mi się odhaczyć w profilu pana Michała. Problem był gdzie indziej.
Mamy w zasadzie cztery rodzaje rangi administratora - admina działów, kolejki, prostego i pełnego - ten ostatni może robić wszystko (poza ingerowanie w profile założycieli, chyba że sam nim jest). To tej rangi nie można było odebrać ówczesnemu królowi bez interwencji pana Helwetyka - i to mimo tego, że sam jestem założycielem i powinienem mieć takie możliwości.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Heinz-Werner Grüner » 01 sty 2022, 23:42

Bawcie się dalej w "michałowe gierki"... Tylko kto na tym ma wygrać ?
Potrzeba kury na rosół, tniemy głowę, zaraza się szerzy, tniemy ją w zarodku. A tu? Głaszczemy i tulimy do serduszka...
Heinz-Werner Grüner

Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 799
Dołączył(a): 18 lip 2020, 12:16
Medale: 2
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Miguel de Catalan » 02 sty 2022, 16:25

Może macie rację powinienem robić dobra minę do złej gry. Powinienem być nieszczery jak wy. Ja przynajmniej jestem otwarty i kiedy coś mi się nie podoba to potrafię to powiedzieć. Wy zaś po tym jak stałem się królem, stworzyliście atmosferę, z której wynikła teraz zawiść, niechęć personalna do mnie i familii. Ciągle tylko pisano na PW albo discordzie, że ta decyzja niedobra, ta też, że tu to należy inaczej. A kiedy i tak podtrzymywałem moje decyzje to się obrażaliście. Dałem wam stanowiska w Kancelarii abyście mnie wspierali, oraz abyście nie pisali publicznie i na PW, że Potocki, to przyszedł i obsadził familię w kancelarii i na dworze i sie panoszy. Tymczasem nie było od Was wsparcia, a jedynie uwagi i ciągłe narzekanie tak publicznie, jak i DC i PW.
Zostałem królem, czyli chyba najważniejszą osobą w państwie, a tymczasem byłem omijanym, i ignorowanym. Kiedy przyjechałem z wizytą do Pana Aleksandra T. Ch. to nikt nie odpisał, podobnie u JO Kanclerza. Na forum to Panowie byli, ale żeby coś odpowiedzieć, nawet napisać na PW, że się nie może to nie łaska.
Książę Hetman dostał zadanie aby zrobić jakieś manewry lub paradę wojskową. A tu pół roku minęło i nic cisza. Ciągle nie ma Pan czasu. Ale na artykuliki to ma Waszmość czas.
Cicha opozycja, tak was nazwałem, bo wprost mi powiedzieć, że nie chcecie kanclerskich stołków to nie łaska. Żeby wprost powiedzieć, że mnie nie akceptujecie to nie łaska. Jak robaki pod kamieniem siedzące byliście całą kadencję. Byłem tym superadminem, mogłem zgnieść Was, ale tego nie zrobiłem. Wy zaś, kiedy tylko spostrzegliście się w jakiej jesteście sytuacji nie mieliście hamulców aby mnie zbanować. Ja zaś przy moich możliwości mogłem się odbanować i Was zdrajców zbanować, a też tego nie zrobiłem. I zaraz zaczniecie pisać sarkastycznie o tym jakim to ja jestem łaskawy.
Jesteście dwulicowi. Oszukaliście mnie. Bawicie się w swoje gierki i wy to macie być ci dobrzy a ja ten zły. Popełniłem kilka błędów, ale kto ich nie popełnia. Hmmm... No tak WY.. Święci..

Němec i Gularoszag też nie są lepsi. W MAW będąc namiestnikiem Salzburga, byłem przez was traktowany czasem jak młodszy, głupszy, brzydszy brat. Panowie to była elita, śmietanka, a ja ten stojący z boku, niezbyt lubiany. A kiedy po prostu zrezygnowałem, to potem czytam, że ja to uciekłem z MAW i porzuciłem Salzburg, że mnie tam niezbyt lubią.

Nie jestem człowiekiem, który lubuje się w długim trzymaniu krzywd. Staraniami JKMości Michała V, zgodziłem się niedługo z Panami spotkać oraz porozmawiać, coby wyjaśnić sobie wszystko i postaram sie pogodzić, ale Panowie to albo są już niecierpliwi aby poznać co mam Wam za złe albo po prostu nie chcą abyśmy się pogodzili. Wstydźcie się, bo psujecie całą robotę i wszystko co Michał V teraz robi, aby kraj pogodzić. Niszczycie to co Król; którego wy wybraliście i który będzie mieć dzisiaj koronację, pragnął aby było symbolem jego panowanie, czyli zgoda w państwie i jego stabilność.
Mienicie się za obrońców tego państwa, a dbacie jeno o swoje interesa. A gdy jest ktoś jeszcze kto mógłby potencjalnie zagrozić to musi być zniszczony. Szukacie spisków tam gdzie ich nie ma, a gdy wam się wytnie, że knuliście spisek, to się wyprzecie. Jestem w RON nikim, nie mam żadnych uprawnień, ale miałbym zagrozić RON. Tak mamy jako familia ~4 tyś. żołnierzy, ale też co da nam napisanie, że niby atakujemy Warszawę. Tylko nas zbanujecie; w końcu to wy macie adminów a niektórzy nawet admina-założyciela. Więc po co pisać i królowi dupę zawracać jakimś ubzduranym spiskiem? Chyba tylko po to, aby zamęt siać i dzielić Rzeczpospolitą. Ciągle tylko piszecie jakieś posty mające mnie niby podrażnić czy wyprowadzić z równowagi, abym odpowiedział jakimś kąśliwym komentarzem. Chodzi mi np. o to, że Pan Maurycy ciągle pisze, o zagrożeniu ze Skarlandu. No tak, a przecież ja tam też mieszkam, jestem księciem, tam był rajd. A zatem całe zło pochodzi ze Skarlandu.
Z obrazu mojej osoby jaki wyłania się z tego artykułu, to wy nie różnicie się ode mnie. Bo też atakujecie, gdy coś jest nie po waszej myśli, też się obrażacie i robicie z siebie ofiary. Dlatego na koniec przytoczę przysłowie: "Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli."
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Maurycy Orański » 02 sty 2022, 17:31

Michał Jerzy Potocki napisał(a):Chodzi mi np. o to, że Pan Maurycy ciągle pisze, o zagrożeniu ze Skarlandu. No tak, a przecież ja tam też mieszkam, jestem księciem, tam był rajd. A zatem całe zło pochodzi ze Skarlandu.

Może nie wiele wniosę do dyskusji bo w personalnych utarczkach wolę trzymać się z boku,a le wywołany do tablicy czuję się zobowiązany zabrać głos. Jak już uprzednio wspomniałem odpowiadając na pytanie Waszej Ekscelencji większość porażek zorganizowanych przeze mnie konwojów stała się akurat w czasie 3-4 dni podczas których opływam Skarland i należąca do Skarlandu Francję (przypominam sobie traz jeden gdzie zagaiłem się nie dopłynąwszy nawet do Francji). Wniosek jest prosty-skoro na danym akwenie dochodzi do ataków jest on niebezpieczny trzeba być czujnym o czym na ogół piszę w opisie konwojów. (szczerze nie mając już nierzadko weny), Także w tej kwestii to Wy widzicie spisek gdzie go nie ma.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Sebastian von Tauer » 02 sty 2022, 17:49

Bardzo, bardzo nie chciałem pisać moich przemyśleń na pański temat, uznając takie wyciąganie brudów za nietaktowne i nie na miejscu. Nakłonił mnie dopiero ostatni komentarz pana Grunera - zwracający uwagę, że bezsensem jest głaskanie pana (długo, oj długo wyciągaliśmy do pana, panie Michale, rękę, na co byliśmy tylko opluwani, nie chcieliśmy jednak zniechęcać i tworzyć złego nastroju krytyką pańskiej osoby), oraz pański, panie Michale - gdzie po raz kolejny wychodzi z pana zakłamany, maluczki, pamiętliwy człowiek, obrażający się na cały świat i tworzący wyimaginowanych przeciwników. A zatem od początku:

Może macie rację powinienem robić dobra minę do złej gry. Powinienem być nieszczery jak wy. Ja przynajmniej jestem otwarty i kiedy coś mi się nie podoba to potrafię to powiedzieć.


Panie Michale, pan sam jest wzorem zamiatania wszystkiego pod dywan. Oj dużo złego (co konkretnie - o tym dalej) uszło panu na sucho, bez żadnych konsekwencji, bo zostało zamiecione pod dywan i zapomniane, udajemy, że nie miało to miejsca. A co do mówienia - potrafi pan przede wszystkim obrażać wszystkich wokoło. To jest pańskie "mówienie co się nie podoba" - obrażanie, ciskanie obelgami i wytykanie wszystkim wokoło co jest z nimi nie tak (zawsze tym "nie tak" jest niezgadzanie się z panem...).

Wy zaś po tym jak stałem się królem, stworzyliście atmosferę, z której wynikła teraz zawiść, niechęć personalna do mnie i familii. Ciągle tylko pisano na PW albo discordzie, że ta decyzja niedobra, ta też, że tu to należy inaczej. A kiedy i tak podtrzymywałem moje decyzje to się obrażaliście. Dałem wam stanowiska w Kancelarii abyście mnie wspierali, oraz abyście nie pisali publicznie i na PW, że Potocki, to przyszedł i obsadził familię w kancelarii i na dworze i sie panoszy. Tymczasem nie było od Was wsparcia, a jedynie uwagi i ciągłe narzekanie tak publicznie, jak i DC i PW.


Tylko my, tak? Pan winy żadnej nie miał? Chyba lepiej, że próbowaliśmy zakulisowo wyjaśniać sobie z panem sprawy, niż otwarcie na forum krytykować tę najważniejszą osobę w państwie. Staraliśmy się doradzać, trudno jednak to robić, gdy podejmuje pan decyzje bez konsultacji, można tylko reagować post factum i pisać, że niektóre rozwiązania nie są najlepsze. Często pan nam zarzuca porzucenie i brak doradztwa, ale jak niby byśmy mieli doradzać, gdy o nic się nas pan nie pytał. To pół roku rządów wyglądało tak, jakby pijany czterolatek dorwał się do sterów samolotu. Było tym chociażby nadawanie wysokich godności ludziom, których nie było w RON od paru miesięcy bo "może wrócą" (i jakoś nie wrócili, czyż nie? No kto by przypuszczał...).
Poza tym, to już drugi pana tekst, z którego wynika, że urzędy dostaliśmy dlatego, ze chciał pan sobie kupić naszą przychylność - niestety, drogi panie. My mamy własne poglądy i nie da się nas kupić. Można nas tylko do siebie przekonać - swoimi czynami. Pana czyny świadczą o panu, jako człowieku, jak najgorzej (np. pamiętne kantowanie na rajdzie). Nic więc dziwnego, że się za panem nie przepada. I to nie jest spisek ludzi żądnych władzy, a jedynie zdanie osób, którym nie w smak to, że ktoś próbuje leczyć w mikronacjach własne kompleksy, a że nie może tego zrobić, bo brak mu ogłady i umiejętności (a przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości), by stać się znacząc osobą, sięga po kłamstwa, intrygi i nieuczciwe narzędzia.

Zostałem królem, czyli chyba najważniejszą osobą w państwie, a tymczasem byłem omijanym, i ignorowanym. Kiedy przyjechałem z wizytą do Pana Aleksandra T. Ch. to nikt nie odpisał, podobnie u JO Kanclerza. Na forum to Panowie byli, ale żeby coś odpowiedzieć, nawet napisać na PW, że się nie może to nie łaska.


Cudowna manipulacja! Pragnę przypomnieć, że nikogo wcześniej pan nie poinformował o przybyciu do majątków, nie stworzył żadnej zapowiedzi odwiedzin. Proszę się przyjrzeć temu, jak były robione dawne objazdy majatków - zakładano oddzielny temat z zapowiedzią wydarzenia oraz kalendarium w jakich dniach gdzie król będzie gościł - dzięki temu nie dochodziło do przedstawianych przez pana sytuacji. A tak, to co? Król ni z gruchy ni z pietruchy staje nagle przed twoim domem, a ty nie możesz go ugościć, bo jesteś zajęty czymś innym (o czym panu, wbrew pana słowom - kolejne pańśkie kłamstewko - pisałem). Gdyby tak pan maił w sobie trochę pokor i cierpliwości, poczekał z zostaniem królem rok-dwa, to miałby pan okazję poobserwować "jak się sprawy mają", jak organizować takie i inne wydarzenia, jak królować z umiarem i dobrym smakiem. W końcu nabrałby pan doświadczenia i - być może - pojął tę trudną sztukę. Ale nie. Wszystko miało być na już. A to, że umiejętności panu ku temu brak, to to już się nie liczyło.

Cicha opozycja, tak was nazwałem, bo wprost mi powiedzieć, że nie chcecie kanclerskich stołków to nie łaska. Żeby wprost powiedzieć, że mnie nie akceptujecie to nie łaska. Jak robaki pod kamieniem siedzące byliście całą kadencję. Byłem tym superadminem, mogłem zgnieść Was, ale tego nie zrobiłem. Wy zaś, kiedy tylko spostrzegliście się w jakiej jesteście sytuacji nie mieliście hamulców aby mnie zbanować. Ja zaś przy moich możliwości mogłem się odbanować i Was zdrajców zbanować, a też tego nie zrobiłem. I zaraz zaczniecie pisać sarkastycznie o tym jakim to ja jestem łaskawy.


O, i wyszło szydło z worka! Tak, mógł pan, niestety, co tylko pokazuje, jak niebezpieczne jest dawanie uprawnień osobom nowym i niesprawdzonym, jak pan.
Swoją drogą, ktoś jeszcze liczy te obelgi rzucane pod adresami wszystkich wokoło? Jak panowie myślą, to jest wciąż brak kultury, czy może już zwykłe chamstwo? Ja, przyznam szczerze, mam już dość tego, że mnie pan na okrągło obraża.

[qoute]Jesteście dwulicowi. Oszukaliście mnie. Bawicie się w swoje gierki i wy to macie być ci dobrzy a ja ten zły. Popełniłem kilka błędów, ale kto ich nie popełnia. Hmmm... No tak WY.. Święci..[/quote]

Chciałbym się dowiedzieć na czym to oszustwo polegało. Ten fragment jest idealnym skrótem wszystkich pana wypowiedzi - dużo emocji i zgrywania ofiary, rzucania obelg, ale konkretów już brak...

Nie jestem człowiekiem, który lubuje się w długim trzymaniu krzywd.


Wszystkie pańśkie wypowiedzi na czele z tą świadczą jednak o czymś innym.

wszystko co Michał V teraz robi, aby kraj pogodzić


Jeszcze niedawno JKM Michał był moją marionetką - proszę się zdecydować, on realizuje mój plan, czy nie? Swoją drogą, czy pisanie o JKM jako o marionetce nie podpada pod obrazę majestatu? Proszę się nad tym zastanowić, niż znów coś pan chlapnie.

zukacie spisków tam gdzie ich nie ma, a gdy wam się wytnie, że knuliście spisek, to się wyprzecie.


Bardzo lubię spiskową teorię dziejów stworzoną przez pana, w któej jestem ponadmikronacyjnym Machiavellim, ciągnącym za wszystkie sznurki. Rad byłbym ją od pana usłyszeć w twarz, na tym forum - jak daleko sięgają moje macki? jak oplotłem wszystko siecią intryg? Proszę mi to powiedzieć, pośmiejmy się wszyscy! :lol:

Ciągle tylko piszecie jakieś posty mające mnie niby podrażnić czy wyprowadzić z równowagi, abym odpowiedział jakimś kąśliwym komentarzem.


Panie Michale, jest pan tak niestabilny emocjonalnie, że nie trzeba pisać specjalnych postów - i na najzwyklejsze pan tak reaguje.


To teraz krótko zwięźle i na temat:
Jest pan człowiekiem nadzwyczaj problematycznym. Wyciągniętą ręką pan wzgardzi, lecz nie od razu. Najpierw napisze coś o własnych błędach i pomyłkach, jak to miało miejsce po aferze z adminem, by, jak tylko sprawa przycichnie i zostanie zamieciona pod dywan, wrócić do dawnych nawyków. Jest pan niecierpliwy i bez doświadczenia - to zastępuje pan pychą, butą i chamstwem - bo, niestety, inaczej nie da się tego nazwać. Rzeczpospolita była oazą kultury, bez większych skandali. Odkąd jednak pan przybył wciąż są nowe i nowe afery wokół pana. Przypomnę tylko te najważniejsze:
- obrażanie starych mieszkańców RON i doszukiwanie się niestworzonych spisków: viewtopic.php?f=14&t=5986;
- plagiatowanie internetowych artykułów i wrzucanie ich do wątku-tasiemca "tego dnia, co służyć miało tylko nabiciu ilości postów;
- "rządy pijanej ręki" połączone z brylowaniem na ościennych salonach (korona potrzebna panu byłą chyba jeno po to, by zagraniczni mikronauci się panem zachwycali i musieli zwracać się do pana "królu")
- oszustwa na rajdzie Skarlandu
- afera administratorska, samodzielna nadanie sobie założyciela;
- wzywanie do ścięcia kancelarii królewskiej ("na pohybel") viewtopic.php?f=600&t=6061&p=63042#p63042
- ostatni wykład w Rotrii będący płaczem skrzywdzonego dziecka chcącego zwrócić na siebie uwagę.

Pewnie o niektórych rzeczach zapomniałem, może pan Samuel lub inni uzupełnią tę listę?
Podsumowując; jest pan człowiekiem toksycznym, skupionym na sobie, chcącym, by wszyscy skakali tak, jak pan zagra. Tworzy pan wokół siebie afery, które są stale zamiatane pod dywan i o których mieszkańcy RON zapominają. Ale już dość zapominania. Mamy tego dość. Mamy pańskich problemów dość.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Miguel de Catalan » 02 sty 2022, 18:25

Mówiłem, że Pan i inni to się swoich błędów wyprą.
- Poza tym czy brałem udział w pierwszej elekcji jako kandydat. Tak. Ale ktoś, napisał, że lepiej abym poczekał. Nadeszła kolejna elekcja i znowu poczekaj. I najlepiej to czekaj i czekaj. Królem nie zostawiaj, bo nam to się nie podoba. I tak w nieskończoność. Manipuluje Pan tak, że dla Pana nigdy nie byłaby dobra pora. Uważa się Pan za Boga, który ma o wszystkim decydować. A gdy natrafił się tutaj taki młody Syzyf to od razu by mu Pan kamień zarzucił na plecy aby go wtaczał ale nigdy nie wtoczył. Może i mam czasem wybuchowy charakter i jestem również emocjonalny i jak pisałem, też popełniam błędy, ale Pan jest niesprawiedliwy i równie toksyczny. Wszystkiego się Pan wyprze, żadnych spisków nie było, chciałem aby Michał IV sobie spokojnie panował, ja to jestem dobry, to on sam wszystkiemu jest winien, ja zawsze byłem dobry, o nie groźny zły Pan Michał coś napisał, już po mnie, obraził mnie, to koniec..

- Pan chyba zapomniał jak wyglądała Pańska aktywność, lub księcia Henryka. Nie jestem jedynym, który tworzył jakiś wątek mający charakter wątku-tasiemca, wątku ze spamem. Poza tym, już nie piszę w tym wątku.

- I to kolejne pańskie kłamstwo. Dlaczego ma mi Pan za złe, że byłem chyba najaktywniejszym królem w najnowszej historii RON, w zakresie polityki zagranicznej. Może czasami podczas panowania miałem słabsze dni, ale to każdy ma. I Pan również nie był wolnym od tego. Ale to ja jestem, byłem złym królem. Dla RON w polityce wewnętrznej też się udzielałem, to, że mnie Pan od początku uporczywie ignorował, że potrafiłem 3 dni czekać na odpowiedź na DC to już nie moja wina. Za pańskie niedowidzenie mojej aktywności w RON podczas mojej kadencji też nie odpowiadam.

- Tak oszukałem. Ale Pan teraz manipuluje również faktami, czy bierze po jednym zdaniu, albo fragmencie i wprowadza w błąd, odmawia mi również dobrych chęci. Pan również nie jest wcale święty i pewnie też Pan kogoś oszukał. Ale to ja jestem tylko tym złym, reszta bielutkie anioły uporczywie atakowane przez złego Potockiego.

- Aferę to stworzył Pan. Bo nic się nie działo. Miałem status założyciela, to prawda. Ale to Pan mnie zbanował, zaczął tworzyć konfederację, zgłosił sprawę do Trybunału. To Pan wywołał Aferę. Wystarczyło porozmawiać, ale Pan się tego bał. Bo ciągle mi Pan wmawia że jestem zły. Teraz to byśmy się już nie dogadali, na pewno. Pewnie sam dążyłbym do wywołania afery, to problemów. Panowie już chyba się wypalili, i jedyne co wam pozostaje, to szukać sposobności do kłótni i afery bo teraz to wam najlepiej wychodzi. Dlatego tez porównałem Panów do "Drederystów". Bo wedle części duchowieństwa oraz chyba wszystkich świeckich, niektórzy kardynałowie to się wypalili i powinni odpocząć, i dać szanse młodszym. Pan czy inni również tacy są. Bo nie chciał Pan czy inna osoba abym został Królem, dlatego mimo tego się Pan zgłosił do elekcji. Ciągle tylko jeszcze manipulujecie, ze to wszystko abym zapełnił dumę, pychę itd. Nic poza tym. A to kłamstwo i bezczelna manipulacja.

- I chyba nie zna pan całej definicji na pohybel. A jedynie tą która pasuje Panu do pańskiej narracji.
Bo na pohybel żywa się współcześnie jako złorzeczenia – mówi się wówczas na pohybel losowi, na pohybel naszym wrogom itd. Nie jest to dosłowne życzenie komuś śmierci, lecz po prostu wyraz negatywnych emocji (podobnie, gdy mówimy A niech go szlag trafi!, na ogół nie chcemy, by „bohater” tego zdania został rażony piorunem).
Oczywiście, gdyby interpretować to wyrażenie dosłownie, należałoby je rozumieć jako wezwanie do zaprowadzenia kogoś na szubienicę – pohybel to dawna (zapożyczona z języka ukraińskiego) nazwa szubienicy. W czasach, gdy i słowo to, i oznaczany przez nie przedmiot, były (chciałoby się powiedzieć: żywe, ale w tym kontekście to jednak jest niestosowne) w użyciu, wyrażenie Na poybel (z nim)! oznaczało właśnie ‘na szubienicę (z nim)’.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
Jednak co ja będę Pana lub innych przekonywał, przecież jesteście do mnie już uprzedzeni.
- Tak... płaszcz skrzywdzonego... :(
I to ja mam dość pańskich kłamstw, bo kiedy zna się prawdę to za każdego kłamstwo chcę się na pana zdenerwować i co najmniej spoliczkować. I to ja mam dość, Pana pańskich kłamstw, pańskich ataków na moją osobę, pańskich manipulacji i pańskiej fałszywości.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Sebastian von Tauer » 02 sty 2022, 18:47

Znów miga się pan od konkretów - kiedy kłamię? Proszę mi powiedzieć, kiedy ma to miejsce? Na razie tylko notorycznie mi to pan zarzuca, grozi teraz krzywdą fizyczną, a ja wciąż nie wiem za co. Nie odniósł się pan do większości tego, co pisałem, a jedynie znów wylał swe emocje, bez żadnych przykładów. Rozmawiajmy o twardych faktach.
Co zaś do pańskiej polityki zagranicznej: nie mam za złe aktywności zagranicznej, a to że przez nią cierpiała wewnętrzna. Proszę spojrzeć chociażby na to, kiedy pan zwołał sejm, choć miał pan obowiązek zrobić to jak najszybciej się da po koronacji. No ale się nie dało. Ważniejsze było brylowanie na mikronacyjnych salonach. Ciekawe, co pana panowanie i skupienie na zagranicy przyniosło dobrego RON? Bo chyba nie uznanie w oczach zagranicznych obywateli, naszą dobrą opinię pan przekreślił wspomnianym skandalem w Skarlandzie.

- Aferę to stworzył Pan. Bo nic się nie działo.

Gdyby ktoś trzymał w domu pistolet maszynowy bez zezwolenia wg pana też by się nic nie działo i to zła policja robiłaby aferę...

Skoro ma pan nas dość, droga wolna. Nikt pana w Rzplitej nie trzyma.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Miguel de Catalan » 02 sty 2022, 19:13

Pana również nikt tutaj nie trzyma. Może Pan sobie iść. Szerokiej drogi i powodzenia.

Pan dobrze chyba wie kiedy kłamie, lub manipuluje w żywe oczy, wiec chyba nie muszę dawać konkretnych przykładów, cytatów.
Nie brylowałem na salonach. Człowieku co ty wygadujesz. Sejm odbył się z poślizgiem to prawda, ale to dlatego, że obrady Zjazdu Vaarlandu się przedłużyły, a poza mną nie było chętnych i kompetentnych, aby dyskutować aktywnie a potem wziąć udział w MTR. Panowie woleli to bojkotować. A jeśli nie i rzeczywiście miał Pan coś w realu, to proszę sobie uświadomić że i ja w czasie całego mojego panowania też mogłem mieć coś w realu, i dlatego mogło mnie nie być.
Obecny Król też nie ma za wiele czasu i chęci na bycie królem ale mimo to jest nim. Oby potem miał Pan odwagę również i jego zaatakować, że był mało aktywny, nie zrobił za wiele dla polityki wewnętrznej, narracji itd. Ale co ja się będę łudził, Panu Michałowi to Pan nie masz teraz czy później odwagi tego powiedzieć, bo przecież postawiłeś Pan na takiego konia. Zaś inne konie biorące w wyścigu to już można sobie obrażać, atakować.

Proponuję skończyć dalsze wypowiadanie się, bo to nie ma sensu. Pan jest już uprzedzony do mnie, nic Pana nie przekona, zaś ja zaczynam coraz bardziej utwierdzać się, że prośby i propozycje króla dotyczące mediacji i pogodzenia się nie mają sensu.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Najnwsze wydanie Merkuriusza

Postprzez Samuel Radziwiłł » 02 sty 2022, 20:10

Wszystko to dzieje się teraz, bo wcześniej chcieliśmy dać Panu szansę na wyjście z twarzą. Nie wykorzystał Pan danej możliwości. Tak, popełniliśmy błąd, gdy Konfederacja odpuściła, a powinniśmy zrzucić Pana z tronu. Mały bąbelek by pękł i rana byłaby oczyszczona. Tak się jednak nie stało, a wrzód rósł sobie i zbierała się w nim ropa. To Pańskie działania doprowadziły do dzisiejszej dyskusji, to Pańskie czyny doprowadziły do napisania tegoż artykułu. Teraz wrzód pękł i otworzyła się rana, ropa z niej się wylała i smród rozszedł się wokół. To nie jest przyjemne dla nikogo. A mimo to uważam, że lepiej pózno niż wcale, że ta sprawa jest w publicznej dyskusji.

Nikt do nikogo nie jest uprzedzony, ale z powodu Pańskich poczynań nie mamy zaufania. Dziwne? Nie powinno takim być, bo jeśli ktoś przypisuje sobie nieuprawnione uprawnienia, to powinien spodziewać się reprymendy. Zamiast przeprosin dostaliśmy narracyjne personalne ataki. A wystarczyło po odbanowaniu Pańskiego konta oświadczyć o popełnionym "błędzie" i zwyczajnie przeprosić.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron