Prawo

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Prawo

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 04 lut 2019, 18:23

Skąd takie podejście książe?
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Prawo

Postprzez Andream von Salza » 04 lut 2019, 19:27

Wielmożni Panowie
Za daleko to poszło. Nie tylko z mojej winy, ale ja też mam dużo na sumieniu.
Nie spodziewałem się, że kiedyś poprę moich przeciwników - nie wrogów - w sprawie Zakonu - Wielmożnego Księcia Sebastiana i Wielmożnego Księcia Augusta.
1. Chcę prawa do działanie Zakonu Krzyżackiego w RON, ale ani ja ani mój brat nie chcemy samodzielnego państwa Prus Książęcych. Ma Pan racje Panie Janie, że historycznie z Krzyżaków powstały Prusy Książęce, ale wg mnie to nie ta bajka.
2. Sytuacja w prawna zakonów zmieniła się diametralnie - jest jeden Zakon, połączyły się Zakon Krzyżacki z ZKM
3. Będę wnioskował na każdym Sejmie o prawo powrotu Zakonu do RON, ale będę przeciwny tworzeniu nowego państwa wasalnego. Chyba, że będzie nas ponad stu - to zobaczymy.
4. Zakony są potrzebne RON jak i RON jest potrzebna Zakonom. Proszę W. Panowie na spokojnie zajrzeć do Serbii, Rotrii, MAW i Bizancjum, tam działamy spokojnie nikomu nie robiąc krzywdy.
5. Nie gwarantuję, że jak przywrócicie Zakon w RON to nie będzie kłótni. Ale bez istnienia zakonów też ciągle się kłócimy, wiec może warto spróbować.
6. Kiedyś, ktoś, gdzieś napisał że ludzie trzymają się państwa wirtualnego, jak coś się dzieje np. dyskutują. Wielmożni Panowie zobaczcie to działa.
7. Po przywróceniu Zakonu w RON, jeżeli będziecie sobie życzyć mój Brat odejdzie z naszej Ojczyzny, aby zapanował spokój
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Prawo

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 04 lut 2019, 20:14

Wielmożni Panowie
Statut Zakonu mówi o dożywotnim pełnieni funkcji przez Wielkiego Mistrza, a nie dziedzicznym pełnieniu funkcji.
Popieram wszystkich, którzy są przeciwni oddzieleniu Prus czy Prus Książęcych od RON.
Potwierdzam informacje przekazane przez Brata, że jeżeli będzie życzenie Wielmożnych Panów abym opuścił RON to to zrobię.
Cieszę się Bracie Janie, że Brat też walczy o Zakon
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Prawo

Postprzez August Medycejski » 05 lut 2019, 08:42

Jan Lubomirski-Dostojewski napisał(a):Skąd takie podejście książe?


Potrzebujemy pewnych ram, w których Sejm mógłby bez przeszkód pracować, bo sprawa nie jest łatwa i dość już splątana.

Aleksander Trzaska-Chojnacki napisał(a):Potwierdzam informacje przekazane przez Brata, że jeżeli będzie życzenie Wielmożnych Panów abym opuścił RON to to zrobię.


Nie rozumiem, jakie korzyści Rzeczpospolita miałaby wyciągnąć z Waści odejściem. Niech Wielmożny Pan nie czyni z siebie męczennika. ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Prawo

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 05 lut 2019, 12:33

Mości Książe
Od jakiego ś czasu nie pasuje do koncepcji większości. Doprowadzam ludzi do złości, frustracji. Oni mnie też. Może beze mnie, a nie bez zakonów byłby spokój.
Jako wierzący, chciałbym być męczennikiem, ale poszedłem dokładnie w przeciw położną. Bardzo daleko mi do męczennika
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Prawo

Postprzez Stanisław von Tauer » 05 lut 2019, 16:07

Aleksander Trzaska-Chojnacki napisał(a):Mości Książe
Od jakiego ś czasu nie pasuje do koncepcji większości. Doprowadzam ludzi do złości, frustracji. Oni mnie też. Może beze mnie, a nie bez zakonów byłby spokój.
Jako wierzący, chciałbym być męczennikiem, ale poszedłem dokładnie w przeciw położną. Bardzo daleko mi do męczennika

Nie chcę wyjść na mądralę, ale zaryzykuję stwierdzenie, że na psychologii się trochę znam i poradzę Panu, że takie odcięcie się od ludzi tylko sprawi, że sytuacja będzie jeszcze gorsza - pojawi się tzw. sprzężenie zwrotne. Mówiąc krótko: odcięcie się od ludzi pogorszy pana frustrację, bo będzie się Pan czuł bezużyteczny dla otoczenia, przez co wpadnie w Pan jeszcze większą złość i będzie Pan pluć jadem naokoło, tak, że ludzie zaczną w końcu Pana omijać szerokim łukiem. To zaś spowoduje kolejną falę frustracji i złości przez co ludzie jeszcze bardziej zniechęcą się do Pana. Takie błędne koło w końcu doprowadzi do samobójstwa albo psychiatryka. Nie polecam.
Nie żartuję sobie z Pana i mam nadzieję, że nie odbiera Pan tak tej porady.
Znając pana sytuację w realu (zmarł panu ojciec, brat jest ciężko chory), zalecam by już teraz umówił się pan z psychologiem.
Może brzmi to śmiesznie i absurdalnie, ale naprawdę nie żartuję.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Prawo

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 05 lut 2019, 17:23

Wielmożny Panie Stanisławie
Nie przyjmuje Pana wypowiedzi jako złośliwość. Bardzo dziękuję za W. Pana wypowiedź. Jest w niej dużo prawdy. Furie mnie już ganiają, w pracy, w domu i RON. Dziwne jest to, że w innych państwach nie.
Do lekarza nie pójdę, boję się, bo kto w naszej rodzinie idzie do lekarza, to ...

Postaram się wziąć w garść, choć wszyscy uzależnieni tak mówią.
Jeszcze raz dziękuję za szczerą wypowiedź.
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Prawo

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 05 lut 2019, 23:48

Wstyd wielki dla całej braci krzyżackiej robicie! Zamiast gładko, z honorem, wyjść szlachcie naprzeciw z jedna personą, która reprezentantem Zakonu będzie i zawnioskować o rozprawę na Seymie w kwestii powrotu Zakonu do Rzplitej to nie. Lepiej burdę robić.

Niechaj bracia się naradzą, wysuną delegata, któremu przyzwolą w imieniu Zakonu naszego ze szlachtą pertraktować na Seymie o ponownym przyzwoleniu na działalność w Koronie i Litwie i na jakich warunkach.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Prawo

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 06 lut 2019, 17:48

Więc za wskazaniem do tego przedstawicielstwa Mistrza Andreama jestem.
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Namiestnik w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 534
Dołączył(a): 22 lut 2018, 19:33
Lokalizacja: Konstantynopol
Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Stopień: Namiestnik
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Prawo

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 06 lut 2019, 20:00

Zapraszam tutaj Bracia.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości