Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Marek Wiktorowicz » 27 maja 2020, 00:49

Kłaniam się Waszmościom nisko i pozdrowienia ślę.

Otrzymałem wiadomość że moja obecność jest konieczna. Darujcie, że musieliście czekać. Jak mogę służyć Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i Królowi Jegomości?
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Adriano Vittorino » 27 maja 2020, 08:19

Bracie najmilszy Ty żyjesz!
a już Ci pogrzeb miałem szykować :D
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 648
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Miguel de Catalan » 27 maja 2020, 08:46

Cieszę się że mogłem pomóc i księcia sprowadzić z "zaświatów".

Niestety ale świetny system gospodarczy, bank stworzony przez Pana przestał działać.  Pan Kanclerz znalazł chyba najlepszy sposób na rozwiązanie problemu ale nie mam/y dostępu do wszystkich funkcji np. nie mamy dostępu do Komnat Księcia i w razie czego nie mogliśmy dobijać monet. Po krótce chodzi o to aby konto GOSPODARKA miało nieograniczone zasoby/ monety bądź tak dużą ich ilość (np. 1 mld denarów) aby nie wyczerpały się szybko tzn. np. po roku. Konto gospodarka i to z tego konta płacono by dochody z majątków.
Dodać majątki, które nie byłyby króla, tylko państwa (lub zmienić to, by majątki królewskie nie nabijały kiesy królowi, tylko produkowały pieniądze dla skarbu) - na razie mamy jeden drobny majątek królewski, ziemię krakowską. Można by dodać ich więcej i rozbudować, tak by skarb miał stałe wpływy. Z pieniędzy skarbu płacić tylko żołdy i pensje państwowe, też na konto skarbu trafiać będą pieniądze za majątki, podatki, wojska prywatne itd.
To są rozwiązanie zaproponowane przez Pana Kanclerza i aby PIAST dobrze działał należałoby je wprowadzić.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 27 maja 2020, 08:53

Jaśnie Oświecony Xiążę,

Witam serdecznie na naszej ziemi i rad jestem, że Mości Xiążę odwiedza Rzeczpospolitą.

Ze swojej strony informuję, że sprawa ta dotyczy gospodarki. Przez problemy z systemem PIAST oraz chęć zreformowania gospodarki odchodzimy od tegoż systemu i przenosimy naszą gospodarkę na forum. Jeśli w przyszłości znajdzie się ktoś, kto mógłby tę gospodarkę wprowadzić w system informatyczny, to możemy się przenieść, ale na chwilę obecną będziemy funkcjonowali na forum.

Więcej informacji udzieli JKM Samuel Kazimierz (Radziwiłł), JOX Kanclerz Sebastian von Tauer czy Pan Podskarbi, Maurycy Orański oraz Pan Michał Potocki, który Pana tu sprowadził i szukał ostatnio usterek i rozwiązań w systemie PIAST.

Z wyrazami szacunku,
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 27 maja 2020, 18:17

Cieszę się, że Księcia widzę.
To prawie cud
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Samuel Radziwiłł » 27 maja 2020, 20:08

Witamy serdecznie JO :) Prawda jest taka, że jak już nasi przedmówcy wspomnieli, jako, że Piast-a nie mozna było "nakłonić" do pewnych kwestii, Naród Szlachecki decyzję powziął co by gospodarkę na forum przenieść. Pan Maurycy nie mając dostępu do wszelkich komnat w SG, nie mógł uaktualnić tegoż. Próbował, ale nie był w stanie z braku dostępu do niektórych miejsc w systemie. Co dałoby radę zrobić wedle Księcia, by system dalej działał? Czy może lepiej się stało przechodząc na gospodarkę forumową?
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Marek Wiktorowicz » 29 maja 2020, 00:23

Mości Panowie,

dodanie monet do konta Skarbu Państwa to akurat prosta sprawa - obecnie wybito miliard nowych monet.
Na przyszłość będzie to możliwe z poziomu konta administratora - kto z Waszmościów go obsługuje? To tam, gdzie aktywuje się nowe konta :) Przed tą sekcją jest teraz sekcja "Bij monety" i można ręcznie dodać monety do systemu.

Generowanie złota przez majątki dla Skarbu Państwa to rzecz trudniejsza - system PIAST to zamknięty obieg gotówki, którego źródłem jest Skarb Państwa. To z tego konta są pobierane pieniądze i trafiają do szlachty po "pobieraniu dochodu". Można to teoretycznie zmienić, aby to złoto brało się "z powietrza" - nawet nie jest to jakoś bardzo trudne. Wymaga jednak czasu, którego, obawiam się, nie mam.

Czy ktoś z Waszmościów zna się chociaż trochę na PHP? Jeśli tak, mógłbym trochę przeszkolić na Skype i nauczyć kogoś, jak grzebać w kodzie systemu.

Długofalowo, jak uzdrowić gospodarkę? Moim zdaniem odpowiedź ekonomiczna jest tutaj:
viewtopic.php?f=302&t=4813

To, co rujnuje system, to akumulacja bogactwa. Dla przykładu, moja ordynacja, gdybym teraz pobrał dochody, to miliard Skarbu Państwa zjadłbym sześć razy (!). Fakt, nie pobierałem dochodu od 13.10.2018, ale to pokazuje skalę. Każda kolejna wieś powinna dawać coraz mniejszy zysk. Ogromne majątki winny być opodatkowane. Żołd z każdym oddziałem powinien być coraz wyższy.

Tylko że implementacja tego wszystkiego do systemu wymaga czasu. Nie jest trudna jakoś bardzo, ale wymaga czasu. Ja na to naprawdę nie znajdę czasu :(
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Sebastian von Tauer » 29 maja 2020, 08:52

Jaśnie Oświecony,
wydaje mi się jednak, że książę się myli, a w naszych warunkach gospodarka będzie nie do uzdrowienia i tak - nie ma przebiegu gotówki między obywatelami. Zwiększenie żołdu i podatków nic nie da, jedynie sprawi, że katastrofa będzie odsuwana, a i to na niedługi czas.

Mam propozycję zmiany nazwy konta skarbu państwa na "gospodarka" i utworzenie nowego konta "skarb państwa", do którego będzie można przypisać majątki.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Marek Wiktorowicz » 29 maja 2020, 08:57

Jaśnie Oświecony Książę,

A na forum, jakiś pomysł na przepływ gotówki między obywatelami był?

Bo z drugiej strony, utworzenie konta GOSPODARKA i Skarb Państwa też nic nie da - a przynajmniej ja nie widzę, na czym miałoby polegać poprawienie sytuacji w ten sposób. W praktyce obecny Skarb Państwa zostanie opisany jako GOSPODARKA i założę nowe konto, takie jak obywatelskie, o nazwie Skarb Państwa.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Cóże to w Rzeczypospolitej słychać?

Postprzez Adriano Vittorino » 29 maja 2020, 09:15

Marek Wiktorowicz napisał(a):Mości Panowie,

dodanie monet do konta Skarbu Państwa to akurat prosta sprawa - obecnie wybito miliard nowych monet.
Na przyszłość będzie to możliwe z poziomu konta administratora - kto z Waszmościów go obsługuje? To tam, gdzie aktywuje się nowe konta :) Przed tą sekcją jest teraz sekcja "Bij monety" i można ręcznie dodać monety do systemu.

Generowanie złota przez majątki dla Skarbu Państwa to rzecz trudniejsza - system PIAST to zamknięty obieg gotówki, którego źródłem jest Skarb Państwa. To z tego konta są pobierane pieniądze i trafiają do szlachty po "pobieraniu dochodu". Można to teoretycznie zmienić, aby to złoto brało się "z powietrza" - nawet nie jest to jakoś bardzo trudne. Wymaga jednak czasu, którego, obawiam się, nie mam.

Czy ktoś z Waszmościów zna się chociaż trochę na PHP? Jeśli tak, mógłbym trochę przeszkolić na Skype i nauczyć kogoś, jak grzebać w kodzie systemu.

Długofalowo, jak uzdrowić gospodarkę? Moim zdaniem odpowiedź ekonomiczna jest tutaj:
viewtopic.php?f=302&t=4813

To, co rujnuje system, to akumulacja bogactwa. Dla przykładu, moja ordynacja, gdybym teraz pobrał dochody, to miliard Skarbu Państwa zjadłbym sześć razy (!). Fakt, nie pobierałem dochodu od 13.10.2018, ale to pokazuje skalę. Każda kolejna wieś powinna dawać coraz mniejszy zysk. Ogromne majątki winny być opodatkowane. Żołd z każdym oddziałem powinien być coraz wyższy.

Tylko że implementacja tego wszystkiego do systemu wymaga czasu. Nie jest trudna jakoś bardzo, ale wymaga czasu. Ja na to naprawdę nie znajdę czasu :(


To znaczy, ze nie mamy na razie wyjścia i przechodzimy z gospodarką na forum.
Tak mi się widzi, że ktoś może kiedyś rozpisze tą nową gospodarkę w systemie Piast 2.0 bo pomysł jest przedni.

Nad przepływem kasy miedzy obywatelami też można by pomyśleć ale to zdecydowanie jeszcze więcej pracy (np. żeby coś pobudować trzeba by zakupić drewno od kogoś kto ma już tartak).

W sumie szkoda, że jednak Bracie żyjesz, może w spadku by coś skapnęło z tych miliardów
:lol: :lol: :lol:
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 648
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości