Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 06 gru 2020, 22:21

Województwo podolskie jest dosyć duże. A, jeśli się tylko nie mylę, to Ordynacja Kujawska obejmuje połowę województwa, i to mniejszego niż podolskie.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Miguel de Catalan » 06 gru 2020, 22:39

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Województwo podolskie jest dosyć duże. A, jeśli się tylko nie mylę, to Ordynacja Kujawska obejmuje połowę województwa, i to mniejszego niż podolskie.

Wiem. Koszt zakupu tejże moje ordynacji wyniesie ponad 400 000 DPL. Jednak województwo bracławskie kosztować będzie więcej, bo około ponad 500 000 DPL.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 06 gru 2020, 22:46

Czy jest potrzeba zakupu całego - i tak dużego - województwa?
Nie wiem, czy historycznie istniały tak duże ordynacje. Chociaż... Ale chyba jednak nie aż tak. :)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Miguel de Catalan » 06 gru 2020, 22:55

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Czy jest potrzeba zakupu całego - i tak dużego - województwa?
Nie wiem, czy historycznie istniały tak duże ordynacje. Chociaż... Ale chyba jednak nie aż tak. :)

Panie Michale. Jeśli znajdzie mi Pan historyczną ordynację Potockich, jakąkolwiek. I poda mi ile miała ona kilometrów, oraz z jakich wsi i miast się składała, to pomyślę nad zakupem właśnie jej.
Raczej się Panu nie uda bo ja już próbowałem. Wiem, że Potoccy na pewno mieli co najmniej dwie różne ordynacje. Jednak nie ma źródeł, informacji co do nich. Zatem możemy zrobić ordynacje jakie chcemy. Z resztą nie muszę się trzymać historii. W końcu robimy tutaj trochę alternatywną historię.
Są osoby w RON które mają duże potężne majątki, miasta, wsie itd. Trochę rozumiem Pana położenie,
bo kiedy Pan doszedł do RON to po zostaniu mieszczaninem nie zarabiał Pan, więc stracił i nikt nawet nie pomyślał aby Panu to wynagrodzić. I stracił Pan miesiąc albo więcej. A jakby Pan zarabiał to byłby Pan dziś bogatszy. Może mi Pan zaufać że zrobię co w mojej mocy aby Panu to jakoś wynagrodzić i dać odszkodowanie. :|
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 06 gru 2020, 23:26

Bez przesady. ;)
Może kiedyś do tego dojdę. A z drugiej strony, aż tak duże fortuny nie są raczej niezbędne. :)

Co do Pańskiej sprawy, moim zdaniem, powinniśmy zachować jakąś taka pewna realistyczniść co do wielkości obszaru. Czy można być w stanie panować nad tak dużym terenem?
(Wiem, że pan Aleksander ma włości dosyć... porozrzucane... I też nie wiem, czy to realistyczne.)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Józef Wilhelm Potocki » 06 gru 2020, 23:35

Hubert Szablarczyk - Hrychowicz napisał(a):No w tym właśnie rzecz że nie jestem pewien co państwo w końcu z tymi majątkami umyślili. Bo z początku Bracław miał być wspólny dla całego rodu, więc zaznaczyłem go jako majątek po prostu Potockich. Potem też wyrażaliście się o majątkach jakby cały ród je społecznie posiadał, swobodnie sobie je przekazując i dokupując co kto chciał, toteż dopisywałem je po prostu jako mająki Potockich. Naweteście o ordynacji coś wspominali. A ostatnio wyszło że jednak jakieś rozróżnienie przyjmujecie...
Jeśli to problem to mogę te majątki podzielić na poszczególnych członków rodu, ale radziłbym się zastanowić czy nie planujecie założyć ordynacji, tak żebym sobie niepotrzebnego trudu nie zadawał :D

Dzielenie majątków na mniejsze to niestety większa praca niż łączenie mniejszych we większe :(

No działo się trochę tego :lol: ale postaramy się w najbliższym czasie wszystko uporządkować :)
Skazany na karę śmierci, infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 696
Dołączył(a): 09 lut 2020, 21:18
Lokalizacja: Bracław
Medale: 9
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Nadworny
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 71259207
Wykształcenie: Wyższe oficerskie

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 06 gru 2020, 23:55

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):(Wiem, że pan Aleksander ma włości dosyć... porozrzucane... I też nie wiem, czy to realistyczne.)


No porozrzucanymi to ja bym włości pana Aleksandra nie nazwał. Każda wieś odpowiada realnej gminie we współczesnej Polsce (choć nie jestem pewien jak jest w majątku pruskim), więc w porównaniu do choćby Potockich jest to bardzo regularne i zwarte rozmieszczenie, w którym zresztą nadal jest bardzo dużo miejsca gdyby pan Aleksander zechciał sobie dokupić drugie tyle wsim Gdybym chciał wszystkie te miejscowości umieścić na mapie to by była po prostu nieczytelna. Chyba tylko w Prusach jest to bardziej nieregularne.
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Miguel de Catalan » 07 gru 2020, 00:30

Proszę się nie martwić. Mój brat Dzisiaj właśnie zaproponował mi abyśmy brali z aktualnej mapy i kupowali. Więc niedługo wszystko będzie regularnie rozmieszczone. A na razie jest tak a nie inaczej że w atlasach historycznych nie ma więcej miast. Tylko tyle. Także na mapie w wikipedii więcej już nie ma na tym obszarze. Szukając w internecie znalazłem jeszcze parę miast szlacheckich z XVII wieku na terenie województwa Bracławskiego i Podolskiego. Jednak nie ma ich wiele. Zatem skorzystamy z map wujka Google i wykupimy co będzie trzeba.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 07 gru 2020, 00:34

Hubert Szablarczyk - Hrychowicz napisał(a):
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):(Wiem, że pan Aleksander ma włości dosyć... porozrzucane... I też nie wiem, czy to realistyczne.)


No porozrzucanymi to ja bym włości pana Aleksandra nie nazwał. Każda wieś odpowiada realnej gminie we współczesnej Polsce (choć nie jestem pewien jak jest w majątku pruskim), więc w porównaniu do choćby Potockich jest to bardzo regularne i zwarte rozmieszczenie, w którym zresztą nadal jest bardzo dużo miejsca gdyby pan Aleksander zechciał sobie dokupić drugie tyle wsim Gdybym chciał wszystkie te miejscowości umieścić na mapie to by była po prostu nieczytelna. Chyba tylko w Prusach jest to bardziej nieregularne.


Zapewne Waszmość ma rację. :)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Projekt wektorowej mapy Rzeczypospolitej

Postprzez Samuel Radziwiłł » 07 gru 2020, 19:14

Dla Panów Potockich podrzucam ten link o łańcuckiej ordynacji potockich Orginał dokumentu.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2463
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości