Propozycja..?

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Propozycja..?

Postprzez Dominik Ostrogski » 17 wrz 2020, 11:18

Witam,
Piszę do wszystkich ludzi którzy to czytają tutaj w naszej ojczyźnie oraz tych co za granicą to czytać będą. Rotria, jako państwo, ma tę zaletę, że jednoczy wszystkich, którzy chcą odwzorować kościelną, łacińską strukturę w mikronacjach. Wadą jest to, że biskupi, którzy często opiekują się więcej niż jedną diecezją i piastują urzędy w Patrymonium Św. Pawła, nie mają czasu, by zatroszczyć się o partykularne owczarnie. Zamykają się także w swoim państwie i nie działają tak jak to pewnie każdy by chciał i sobie marzył.
Mości panowie!
Im dłużej patrzę na to, co się dzieje w Rotrii, tym bardziej jestem przekonany, że należałoby utworzyć własny kościół narodowy, o czym kiedyś już dyskutowaliśmy. Pierwotnie byłem temu jak najbardziej przeciwny, jednak widząc to, co się dzieje, trudno jest nie zmienić zdania.
może nawet jeśli nie narodowy kościół to kościół np. oparty na Protestantyzmie.
Nie mogę poda szczegółów, ale mam pewne pomysły.
- Np. Aby duchowni mogli mieć żony, Każdy bez względu na rangę, aby mogli pokazywać prawdziwą miłość tak jak Pan nakazał.;
- Głową kościoła w danym państwie byłby nuncjusz apostolski który "Mówiłby w imieniu Patriarchy";
- Każdy może wstąpić do mnie, nas itd. Zawsze kiedy chce, i opuścić również;
- Kościół wspierałby RON i jego aktywność;
- Dałby szansę rozwoju religii wiary i nauki, albowiem odżyłaby nauka np. teologii.
- Kościół ustanowiłby nowe, krótsze i łatwiejsze zasady, ceremonie, itd.
- Nie czepiał by się za jakieś mniejsze nawet przewinienia, nie robił by inkwizycji dla napędzania własnej aktywności.
- Współpracowałby z Rotrią, RONem i innymi nacjami.
- Dałby nową siłę,
WPUŚĆMY ZMIANY DO RON.! :D
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Propozycja..?

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 17 wrz 2020, 15:26

Extra Ecclesiam Rotricam nulla christianitatis virtualis salus. A ta christianitas przecież w dobrej kondycji nie jest...
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Propozycja..?

Postprzez Dominik Ostrogski » 17 wrz 2020, 22:51

W sumie to nawet mogłaby być taka katolicka ale nasza, własna, taka co będzie tu co będzie od podstaw, na naszym podwórku i co będzie znała potrzeby, realia i będzie wiedziała jak zareagować, a nawet jeśli nie dobrze by zareagowała to ze względu na stosunki i znajomość można by się dogadać, poprawić, i prędzej już w takiej społeczności by się rozeszło po kątach niż po tym jak obce państwo wysyła obywatela który obejmuje de facto bardzo ważny urząd, funkcję. I jeśli on zawiedzie to się obrywa państwu i prowokuje do dalszych działań. Im dalej w las tym ciemniej, gdy o aktywność trudno, to dochodzi do tego że ludzie wybierają i zostają przy jednym państwie, koncie. Nie da rady być tu i tu. Wszyscy wiedzą że Rotria jest PAŃSTWEM, ma władze, sąd, i sądzi innych, chociaż nie może wydawać prawomocnych wyroków i nie może mnie do czegoś zmusić, ale niejako mikronacje stały się więźniem Rotrii są od niej zależne. Dlatego popieram tutaj z tego miejsca również pomysł Króla aby Prymas miał 3 dni. Myślę że po naradach i rozmowie potoccy poprą, popierają i podzielają moje zdanie.?
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Propozycja..?

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 18 wrz 2020, 07:48

Pytanie jest takie, czy rzeczywiście byłoby nas stać na lepszą aktywność kościelną niż Rotryjczyków.

- Np. Aby duchowni mogli mieć żony, Każdy bez względu na rangę, aby mogli pokazywać prawdziwą miłość tak jak Pan nakazał.;

Mam świadomość, że to wszystko jest mikronacyjne, ale to wyrażenie brzmi trochę tak, jakby Pan podważał prawdziwą wartość celibatu. Mam nadzieję, że się mylę.
- Głową kościoła w danym państwie byłby nuncjusz apostolski który "Mówiłby w imieniu Patriarchy";

Rozumiem, że miałoby to znaczenie narracyjne?
- Dałby szansę rozwoju religii wiary i nauki, albowiem odżyłaby nauka np. teologii.

Chciałbym zwrócić uwagę, że możliwe, że najlepiej w mikroświecie na teologii znają się Rotryjczycy. ;-)
- Kościół ustanowiłby nowe, krótsze i łatwiejsze zasady, ceremonie, itd

Co ma Pan na myśli, pisząc o łatwiejszych zasadach?
Co do ceremonii, dlaczego chciałby Pan je upraszczać? Co jest z nimi nie tak?
Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że obecnie w Rotrii trwa sobór. Proszę zgłosić swoje uwagi, jeżeli to istotne.
Ponadto chciałbym wspomnieć, że na tym soborze trwają prace nad zatwierdzeniem obrządku wschodniego.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3411
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Propozycja..?

Postprzez Sebastian von Tauer » 18 wrz 2020, 12:40

- Nie czepiał by się za jakieś mniejsze nawet przewinienia, nie robił by inkwizycji dla napędzania własnej aktywności


Nie mam zastrzeżeń do pozostałych punktów, ale ten mnie niepokoi - co ma pan przez to na myśli?

Oczywiście RON, jako państwo otwarte i tolerancyjne, nie da niczym ukrzywdzić nowej wiary i bedzie ona mogła liczyć na identyczne wsparcie ze strony państwa, jak rotriokatolicyzm.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Propozycja..?

Postprzez Samuel Radziwiłł » 18 wrz 2020, 14:04

WKM,
Myślę, że tu chodzi chociażby o kwestie związane ze ślubem Pana Dominika, ale może się mylę. Bo to jest takie właśnie "czepianie się" drobnostek...
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2465
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Propozycja..?

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 18 wrz 2020, 14:12

Co do tego v-ślubu, Inkwizycja wstępnie wypowiedziała się negatywnie co do kwestii, czy rzeczywiście jest nieważny, gdyż w Kościele Rotryjskim zdaje się ceremonie czy wydarzenia narracyjne nie mają konsekwencji prawnych. Ta kwestia ma być rozwazana na trwającym obecnie soborze. Zachęcam do obserwowania obrad. Również (a może przede wszystkim) inne kwestie są rozważane.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3411
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Propozycja..?

Postprzez Miguel de Catalan » 18 wrz 2020, 16:44

Z tym punktem może być też to związane że ze względu na czasami (luki czasowe?).
Chodzi np. o moją sytuację, kwestia czasowa zaważyła o tym że ślub odbył się zanim Rotria potwierdziła że rzeczywiście kapłanem nie jestem. I od razu inkwizycja i posty do przodu.
Ale drobnostki to tak jak Pan Samuel zauważył. Ale to już dalej nie ma co tych spraw, wątków z naszych żyć wyciągać i odgrzebywać.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Propozycja..?

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 18 wrz 2020, 16:52

Chciałbym jednak zaznaczyć, że trzeba było chwilę poczekać. Był Pan Diakonem, Rotria wcale nie potwierdziła, że Pan nim nie jest. Rotria stwierdziła, że za swój czyn karnie stracił Pan nominację diakońską. Zapewne był Pan nieświadomy dokładnie całej sytuacji, wszak był Pan wtedy chyba dosyć nowym mieszkańcem, który zapisywał się tam gdzie miał jakieś pomysły, a później mógł nawet o tym zapomnieć.

Ale pokutę Pan odbył i nie wracajmy do tych spraw, skoro zostały już rozwiązane.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3411
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Propozycja..?

Postprzez Miguel de Catalan » 18 wrz 2020, 17:43

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Chciałbym jednak zaznaczyć, że trzeba było chwilę poczekać. Był Pan Diakonem, Rotria wcale nie potwierdziła, że Pan nim nie jest. Rotria stwierdziła, że za swój czyn karnie stracił Pan nominację diakońską. Zapewne był Pan nieświadomy dokładnie całej sytuacji, wszak był Pan wtedy chyba dosyć nowym mieszkańcem, który zapisywał się tam gdzie miał jakieś pomysły, a później mógł nawet o tym zapomnieć.

Ale pokutę Pan odbył i nie wracajmy do tych spraw, skoro zostały już rozwiązane.

Ja nie chciałem mieć kary za cos i za to ze kimś nie byłem. Czy widział gdzieś Pan inwestyturę w której ja mówiłem że będę miał celibat i tak dalej, nie! A że niektórzy znają moje aspiracje to potrzebne jest aby nie mieć niepotrzebnych konfliktów. Czy może być coś gorszego niż zostać wybrany Królem i wiedzieć że inni współobywatele będą na ciebie patrzyć jako niewierny itd. I w oczach mikroświata byłbym takim niepokornym, grzesznym itd. Każdy polityk, człowiek z szansą, aspirujący wysoko,
z marzeniami, celami musi być także uległy i potrafić dobierać środki i słowa do sytuacji. :D ;)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości