Pozdrowienia z zaświatów

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez Enrique Sánchez Oviedo » 21 sie 2021, 15:52

Tak sobie pomyślałem, że do Rzeczpospolitej mógłby bardziej pasować tytuł śpiącego rycerza.
/-/ Abp Enrique kardynał Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji

Obrazek



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 133
Dołączył(a): 16 maja 2019, 16:08
Lokalizacja: Walencja
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: średnie

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez Miguel de Catalan » 21 sie 2021, 16:21

Ciekawa propozycja. Na pewno do przemyślenia. :)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez August Medycejski » 21 sie 2021, 16:36

Michał IV napisał(a):Witam serdecznie Pana.
Jeśli będzie Pan chciał to po dwóch tygodniach, mogę nobilitować i nadać majątek. :)


Dziękuję Waszej Królewskiej Mości, ale, jak sądzę, J. O. Książę von Tauer już wyjaśnił wszystkie wątpliwości, bo (chyba) według zapisów konstytucji sejmowej nie traci się nawet szlachectwa (obywatelstwa).
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez Konrad Radziwiłł » 21 sie 2021, 16:57

Enrique Sánchez Oviedo napisał(a):Tak sobie pomyślałem, że do Rzeczpospolitej mógłby bardziej pasować tytuł śpiącego rycerza.


Nie każdy zmarły jest rycerzem, jeno szlachta w prawdziwej RON była rycerstwem, a dwa osobne "cmentarze" z jednej strony nie mają sensu, a z drugiej strony osobny "cmentarz" dla szlachty byłby dość fajny. :D
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 1294
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez Miguel de Catalan » 21 sie 2021, 17:38

Konrad Radziwiłł napisał(a):
Enrique Sánchez Oviedo napisał(a):Tak sobie pomyślałem, że do Rzeczpospolitej mógłby bardziej pasować tytuł śpiącego rycerza.


Nie każdy zmarły jest rycerzem, jeno szlachta w prawdziwej RON była rycerstwem, a dwa osobne "cmentarze" z jednej strony nie mają sensu, a z drugiej strony osobny "cmentarz" dla szlachty byłby dość fajny. :D

W mojej parafii ministranci, którzy byli mała aktywni i niezbyt często służyli do mszy trafiali na specjalnej korowej tablicy pod chmurkę "Śpiący rycerze". Taka ciekawostka. :D
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 21 sie 2021, 23:33

Michał IV napisał(a):
Konrad Radziwiłł napisał(a):
Enrique Sánchez Oviedo napisał(a):Tak sobie pomyślałem, że do Rzeczpospolitej mógłby bardziej pasować tytuł śpiącego rycerza.


Nie każdy zmarły jest rycerzem, jeno szlachta w prawdziwej RON była rycerstwem, a dwa osobne "cmentarze" z jednej strony nie mają sensu, a z drugiej strony osobny "cmentarz" dla szlachty byłby dość fajny. :D

W mojej parafii ministranci, którzy byli mała aktywni i niezbyt często służyli do mszy trafiali na specjalnej korowej tablicy pod chmurkę "Śpiący rycerze". Taka ciekawostka. :D

O, ciekawe. Kiedy, za księdza R.? :O

August Medycejski napisał(a):
Michał IV napisał(a):Witam serdecznie Pana.
Jeśli będzie Pan chciał to po dwóch tygodniach, mogę nobilitować i nadać majątek. :)


Dziękuję Waszej Królewskiej Mości, ale, jak sądzę, J. O. Książę von Tauer już wyjaśnił wszystkie wątpliwości, bo (chyba) według zapisów konstytucji sejmowej nie traci się nawet szlachectwa (obywatelstwa).


Nie, to nie tak.
viewtopic.php?f=585&t=5781
KSW o Szlachcie
IX.
Jeśliby szlachcic wieść pewną dał o swej śmierci lubo przez rok cały nijakiej aktywności na forum Rzeczypospolitej nie wykazywał, godność swą i majątki i oddziały wszelakie bezpowrotnie utraci i uznawany jest za zmarłego. Majątki i oddziały szlachcica zmarłego, coby na zmarnowanie nie poszły, dziedzicowi przysługują, to jest osobie wspomnianej przez tegoż szlachcica w testamencie, bądź najbliższemu jego krewnemu wedle tradycji. Jeśliby takowy się nie znalazł, majętność cała do Skarbu Państwa należeć będzie.

X.
Jeśli szlachcic taki po swej nieobecności ponad rocznej powróci, po dwóch tygodniach aktywności może ubiegać się o przywrócenie szlachectwa. Jeśli majętności jego przeszły na dziedzica jego - z nim powinien się układać o ich zwrot. Jeśli by zaś konflikt jaki przy tym powstał, król może wziąć udział w mediacji między szlachcicami.


viewtopic.php?f=585&t=6053
KSW o tytule xiążęcym
IV.
1. Zabronione jest przyznawanie tytułu książęcego osobom, które nie są szlachcicami, lubo które uprzednio zostały skazane przez Trybunał Główny, nawet jeśli sprawa została przedawniona, a wina odpokutowana.
2. Tytuł książęcy traci się, gdy szlachcicowi odbierane jest szlachectwo. Po ponownej nobilitacji szlachcic może posługiwać się znowu tytułem książęcym.
3. Tytuł ten jest tracony, gdy osoba go posiadająca zostanie skazana na infamię.
4. Nie można tytułu tego odebrać w żaden inny sposób.
5. Tytuł ten nie jest dziedziczony.


Czyli Wasz tytuł książęcy nie jest normalnie odebrany, tylko niejako zawieszony. Ale szlachectwa to nie dotyczy.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez Miguel de Catalan » 22 sie 2021, 00:23

A czy szlachectwo nie kryje się pod "godność swą"?
Ja z przepisów wyczytałem i zinterpretowałem że traci się szlachectwo lub tak dokładniej to jest ono zawieszone. Bo po dwóch tygodniach Pan August może zwrócić się o przywrócenie szlachectwa, które pociągnie za sobą odzyskanie tytułu książęcego i majątku (majątek nadam taki jaki był, czyli Uniejów.)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 22 sie 2021, 00:33

Michał IV napisał(a):A czy szlachectwo nie kryje się pod "godność swą"?
Ja z przepisów wyczytałem i zinterpretowałem że traci się szlachectwo lub tak dokładniej to jest ono zawieszone. Bo po dwóch tygodniach Pan August może zwrócić się o przywrócenie szlachectwa, które pociągnie za sobą odzyskanie tytułu książęcego i majątku (majątek nadam taki jaki był, czyli Uniejów.)

Godność tę bym tak interpretował. Może nawet można by do tego zaliczyć godności ziemskie?
A reszta zapisów wydaje się być jasna.
Dobrze rozumiem, że szlachectwo były szlachcic może odzyskać po prostu na warunkach zwykłych? Chyba mieszczanin nowy też ma tyle czasu?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez August Medycejski » 22 sie 2021, 08:19

Ot, więcej narobiło się problemów niż pożytku. :) Jeśli trzeba zwrócę się do Króla Jegomości z prośbą o renobilitację. Tak będzie chyba prościej.

A tymczasem – zauważyłem, że strona Rzeczypospolitej jest niejako "rozjechana" – poszczególne moduły tekstu i grafiki nie przystają do siebie, chyba że to wina smartfona, a na komputerze wszystko wygląda normalnie.



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pozdrowienia z zaświatów

Postprzez Wilhelm Orański » 22 sie 2021, 09:33

August Medycejski napisał(a):A tymczasem – zauważyłem, że strona Rzeczypospolitej jest niejako "rozjechana" – poszczególne moduły tekstu i grafiki nie przystają do siebie, chyba że to wina smartfona, a na komputerze wszystko wygląda normalnie.

U mnie wszystko jest poprawnie ;)
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości