Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Miejsce składania wniosków do Jego Wysokości

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 28 mar 2018, 16:28

Zmiany zostały wprowadzone, życzy Pan sobie nazwać jakoś te działki? Na przykład Kościół Ekumeniczny.
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez Severino Castiglioni » 28 mar 2018, 16:42

Tak, diecezja warszawska Kościoła Ekumenicznego.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez August Medycejski » 30 mar 2018, 15:55

Rozumiem, że Wasza Królewska Mość jest wiernym synem Kościoła Rotryjskiego, jak i ja. Niemniej zwlekanie z utworzeniem działów dla administracji Kościoła Ekumenicznego może zostać odebrane jako zamach na prawa fundamentalne. W Artykułach Henrykowskich taki oto stoi zapis:

A iż tey zacney Koronie narodu Polskiego, Litewskiego, Ruskiego, Inflantskiego, y innych iest nie mało dissidentes in religione, przestrzegaiąc napotym iakich sedycyi y tumultow, z tey przyczyny rozerwania albo niezgody religyi. Warowali to sobie niektorzy obywatele Koronni Konfederacyą osobliwą (załączenie pierwsze), że w tey mierze in causa religionis maią w pokoiu bydź zachowani, ktorą My im obiecuiemy trzymać w cale, czasy wiecznemi.


Ponawiam swoją gotowość do udzielenia pomocy w organizacji forumowych działów. ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez Severino Castiglioni » 30 mar 2018, 17:07

Prosiłbym o zgodę choć przed Wielkanocą.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 30 mar 2018, 17:24

W pełni popieram owa zasadę i nie mam nic przeciwko działalności Kościoła Ekumenicznego na ziemiach Korony i Litwy. Pytanie mam inne, komu posługę będą nieśli duchowni tegoż kościoła, bo wiernych puki co nie widzę. Sam Patriarcha też przyznaje, iż na razie Kościół Ekumeniczny nie ma wiernych. http://suderland.y0.pl/showthread.php?t ... 3#pid11093 za to, zdarzył się już ulokować w trzech krajach i niecierpliwi się z usankcjonowaniem swej obecności. Jeśli celem Kościoła Ekumenicznego jest istnienie dla samego istnienia i toczenia wojny z duchowieństwem Rotryjskim, to ziemie Rzeczpospolitej nie powinny być arena takich działań.

Dlatego uważam ze wahania Jego Królewskiej Mości są uzasadnione. Jeśli Patriarcha Linus I wykaże choć jednego obywatela Rzeczpospolitej, który przynależy do Kościoła Ekumenicznego, obecność tego Kościoła będzie uzasadniona i nikt nie będzie utrudniał działalności jego duchownym. Jeśli nie to jaki sens istnienia Diecezji Warszawskiej Kościoła Ekumenicznego w Rzeczpospolitej ?



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez Severino Castiglioni » 30 mar 2018, 23:10

Wspominałem o Panu Samuelu Radziwille. Jako biskup jestem gotów objąć dwie diecezje. Sprawuję władzę już nad Meribą w Nowym Wienisławowie i teraz pragnę w Rzeczypospolitej. Na więcej nie możemy sobie pozwolić z powodu braku duchownych i dlatego zachęcam do inicjatyw oddolnych. Nie roszczę sobie pretensji aby samemu stać na czele diecezji warszawskiej, dlatego jeśli znajdę tutaj chętnych do zostania duchownym i ci sprawdzą się w prowadzeniu parafii, oddam im w zarząd całą diecezję.

Jeżeli Pan Samuel nie potwierdzi chęci przynależności do Kościoła, to zrezygnuję ze starań. Zawsze będziecie mogli się do mnie zwrócić w przyszłości.

PS Kościół Rotryjski istnieje dla samego istnienia, bo prócz RON nie ma żadnych wiernych, a jego duchowni nie wyrażają żadnej chęci zatroszczenia się o pozostałych.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez August Medycejski » 31 mar 2018, 06:31

Mam propozycję kompromisu. Może zamiast działać na oddzielnym forum, Wasza Świątobliwość rozważy działalność w prywatnych majątkach pana Radziwiłła? Jeśli pojawiłby się kolejny aktywny wierny, wtedy Wasza Świątobliwość powróci ze swoim wnioskiem. Niech to będzie rozwiązanie tymczasowe, nastawione na wypróbowanie sił Kościoła Ekumenicznego.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez Maurycy Orański » 31 mar 2018, 07:51

Propozycja ta ma nasze poparcie.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez Daniel von Tauer-Krak » 31 mar 2018, 10:26

Wasza Ekscelencjo!
Severino Castiglioni napisał(a):Jeżeli Pan Samuel nie potwierdzi chęci przynależności do Kościoła, to zrezygnuję ze starań. Zawsze będziecie mogli się do mnie zwrócić w przyszłości.

Proponowałbym jeszcze popytanie się mieszczan, być może w tym stanie znajdzie się parę osób do tworzenia struktur. Jeśli uda się zaktywizować poprzez działania Kościoła Ekumenicznego stan mieszczański to z chęcią wesprę działania Kościoła.
STEFAN II DANIEL

Obrazek



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 582
Dołączył(a): 21 kwi 2015, 16:06
Medale: 2
Medal Wojska (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Namiestnik
Skype: Daniel Niemo

Re: Wniosek o zezwolenie na działanie Kościoła Ekumenicznego

Postprzez Severino Castiglioni » 31 mar 2018, 12:08

Oczywiście, jeżeli pan Samuel wyrazi zgodę, to mogę powołać parafię w jego majątku i tam będziemy działać. Trudno mi tak pytać bezpośrednio, gdyż nie chcę nikogo siłowo przekonywać do swojej idei. Za to ja jestem otwarty na pytania.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Króla Jegomościa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości