Wniosek o obywatelstwo

Miejsce składania wniosków do Jego Wysokości

Wniosek o obywatelstwo

Postprzez Michelangelo Piccolomini » 19 wrz 2018, 11:29

Obrazek

Wasza Królewska Mość!


Jako proboszcz wawelskiej katedry dobrze poznałem Rzeczypospolitą i pokochałem ten kraj prawie tak samo mocno, jak kocham Państwo Kościelne Rotria. Mam nadzieję, że z woli Jego Świątobliwości i Generała Jezuitów zawsze będę już pełnił swoją posługę w RON. Dlatego zwracam się z pokorną prośbą o nadanie obywatelstwa i włączenie mnie do szlachty szaraczkowej. Spełniam wymogi prawne, jestem aktywny więcej niż miesiąc.

Jeżeli jest taka możliwość, pragnę osiedlić się w majątku Książ Wielki w Małopolsce, który to od tej pory należałby do rodu Piccolominich.


Uniżony sługa
ks. prał. Michelangelo Piccolomini SJ



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 165
Dołączył(a): 07 sie 2018, 18:04
Medale: 2
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON VI (1)
Gadu-Gadu: 65547343

Re: Wniosek o obywatelstwo

Postprzez Stanisław von Tauer » 21 wrz 2018, 22:01

Przepraszamy za zwłokę i informujemy, iż wniosek Czcigodnego rozpatrzono pozytywnie. Aczkolwiek trzeba poczekać, niestety, na załatanie luki w prawie, jaką jest możliwość zostania szlachcicem szaraczkowym bez uprzedniego bycia mieszczaninem.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wniosek o obywatelstwo

Postprzez Michelangelo Piccolomini » 22 wrz 2018, 12:01

Rozumiem i dziękuję Waszej Królewskiej Mości za odpowiedź. Będę zatem czekał, choć przedstawiłem też alternatywną wersję rozwiązania tej sytuacji poprzez uzupełnienie luki prawnej w drodze analogii podczas dyskusji w karczmie.

Natomiast pojawiła się jeszcze taka kwestia, że majątek Książ Wielki jest w rękach JKW Maurycego Orańskiego. Podjąłem z nim rozmowy na ten temat, bardzo zależałoby mi akurat na tej okolicy, ponieważ w realu jestem związany z tamtymi ziemiami.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 165
Dołączył(a): 07 sie 2018, 18:04
Medale: 2
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON VI (1)
Gadu-Gadu: 65547343

Re: Wniosek o obywatelstwo

Postprzez Michelangelo Piccolomini » 27 wrz 2018, 17:26

Wasza Królewska Mość!

W związku z niekorzystną zmianą w prawie, która nakłada obowiązek bycia mieszczaninem przez 21 dni, wycofuję wniosek o obywatelstwo.

Z wyrazami rewerencji

ks. Michelangelo Piccolomini SJ



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 165
Dołączył(a): 07 sie 2018, 18:04
Medale: 2
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON VI (1)
Gadu-Gadu: 65547343


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Króla Jegomościa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości