Wniosek o audiencję do J. K. M. Augusta V

Miejsce składania wniosków do Jego Wysokości

Wniosek o audiencję do J. K. M. Augusta V

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 06 sty 2019, 03:27

Wasza Królewska Mość!


Pokornię wnoszę przed oblicze Waszego Majestatu prośbę o udzielenie mi prywatnej audiencji, co by dane mi było w cztery oczy z Waszą Królewską Mością dysputować. Intencją moją nie jest Szlachetnego Króla naciskać aby prośbie mej sprostał wszak jeno Wasza wola najświętszą jest na tej ziemi i mi jako poddanemu nakazane jest się jej poddać. Liczę jednak, iż Wasza Mość przychyli się do mej skromnej prośby. Chcąc uargumentować mój wniosek pragnę nadmienić, iże sprawa moja mogłaby okazać się frasująca dla części społeczeństwa, gdyby wystawiono ją in publicum, gdyż odnosi się do niedawnych, ognistych zdarzeń, które odcisnęły swe piętno na szlachcie polskiej i litewskiej.

Żywię głęboką nadzieję, że Wasza Królewska Mość obdarzy mnie swoim zaufaniem i zrozumieniem.


    Z wyrazami estymy
    uniżony sługa Waszej Mości

    (-) Mateusz von Wolfenstein

    Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Wniosek o audiencję do J. K. M. Augusta V

Postprzez August Medycejski » 25 sty 2019, 08:31

Obrazek

August Medycejski

Obrazek

KANCLERZ WIELKI I INTERREX


Wielmożny Panie von Wolfenstein,

Czy Jego Królewska Mość August V przychylił się do wniosku Waszejmości? Wiadomym wszak, że Jego Królewska Mość miał wiele spraw na głowie, tedy pismo to mogło zostać pominięte. Jeśli Wasza Wielmożność wciąż ubiega się o audiencję, a osoba interrexa wystarczy, proszę do mnie pisać śmiało. Waszak dopóki Sejm nie obierze monarchy, reprezentuję Majestat Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Ślę pozdrowienie najpierwszemu mieszczaninowi Rei Pubici,


    (—) August Medycejski,
    kanclerz i interrex



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Wniosek o audiencję do J. K. M. Augusta V

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 07 lut 2019, 18:11

Mości Kanclerzu!


Niestety nie było mi dane dostąpić audiencji u Jego Królewskiej Mości Augusta V, acz nadmienię, że kwestię tę wyjaśniłem z ówczesnym Królem Jegomościem listownie już po Jego abdykacji. Serdeczne Bóg zapłać Waszej Ekscelencji za chęć przyjęcia i wysłuchania mnie, jednako sądzę, iże sprawa moja nie wymaga już omówienia przed Majestatem Najjaśniejszej.

Jeszcze raz dziękuję Ekscelencji za odzew i szczerą pomoc w mej sprawie.


    Z wyrazami estymy
    uniżony sługa

    (—) Mateusz von Wolfenstein

    Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Króla Jegomościa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron