Powitanie.

Sobór Gnieźnieński I

Powitanie.

Postprzez Tomasz Dominik Mancini » 09 lip 2011, 21:39

Drodzy Bracia!

Serdecznie Was witamy w Gnieźnie na posiedzeniu Świętego Soboru i od razu śpieszymy z wyjaśnieniami. Przenieśliśmy obrady Świętego Soboru, tu do stolicy św. Wojciecha, ze względu prawnych, które nie pozwalały nam na odbycie Soboru w Lyonie. Z drugiej zaś strony to wydarzenie, poprzez tą "przeprowadzkę", nabierze wymiaru ekumenicznego, jako iż obradować będziemy na terenie Katolckiego Kościoła Powszechnego.
Postanowiliśmy zwołać tutaj Sobór, ponieważ sytuacja w Rotrii jest krytyczna, a Kościół przeżywa największy w historii kryzys. W tym miejscu mamy zdecydować co dalej z naszym Kościołem i Państwem, ale także i o tym co zrobić, aby polepszyć wizerunek chrześcijaństwa w mikroświecie. W czasie tego Świętego Soboru będziemy debatować :
- O reformach Celestyna I (owocem tej dysputy ma być Konstytucja Soborowa pod roboczym tytułem De Reformis Caelestini Primi
- O Kościele (owocem tej dysputy ma być Konstytucja Soborowa pod roboczym tytułem De Ecclesia
- O Jedności Kościoła i Ekumenizmie(owocem tej dysputy ma być Dekret Soborowy pod roboczym tytułem De unitate i Deklaracja o stosunkach Kościoła Rotryjskiego do Kościoła Sclavińskiego pod roboczym tytułem De Ecclesia in Rotria et Sclavinia
- O wizerunku chrześcijaństwa w mikroświecie (owocem tej dysputy ma być Konstytucja Soborowa pod roboczym tytułem De Ecclesia in Mundo
W jaki sposób będziemy debatować? To określi regulamin soborowy, a nad całością obrad czuwać będzie powołana przez Patriarchę Rada Prezydialna.
Święty Sobór zacznie się oficjalnie dnia jutrzejszego, natomiast jego obrady poprzedzi konklawe, które zacznie się 11 lipca. Właściwa część Soboru zacznie się 17 lipca, jednak prosimy o rejestrację udziału do 14 lipca.

Życzę powodzenia w obradach!
/-/ Mitratus Pietro Mancini
Kamerling Państwa Kościelnego Rotrii
(-) Tomasz Mancini SJ



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 51
Dołączył(a): 07 lip 2011, 23:37

Re: Powitanie.

Postprzez Pius IV » 09 lip 2011, 22:01

Wasza Świętobliwość - Aleksandrze II,
Wasze Świętobliwości,
Ekscelencjo Mancini,
Wasze Eminencje,
Czcigodni Bracia!


Raduję się z propozycji, aby to w Apostolskim Mieście Gnieźnie odbył się Sobór Powszechny.
Jako książę Gniezna, w którym niniejszy Sobór trwać będzie, pragnę serdecznie powitać wszystkich z Braci, którzy zechcieli wraz z organizatorem, w osobie Państwa Kościelnego Rotria uczestniczyć w niniejszej dyspucie. Mam nadzieję, że trwające tutaj prace, przyniosą jak najkorzystniejszy i najbardziej oczekiwany rezultat w mikronacyjnym ekumenizmie. Sądzę, że zmiana obecnej sytuacji religijnej odbije się nie inaczej, jak pozytywnie na wszystkich krajach, które w sercach rodaków zapisany mają katolicyzm, zaś z obecnego musu prawnego - ich mikronacyjne wyznanie zostało stłumione.

Dziękuję również za zaproszenie do udziału w Soborze. Zgodnie z jego treścią, Katolicki Kościół Powszechny na Soborze Gnieźnieńskim I, reprezentować będą:

1. Jego Świętobliwość, Patriarcha Katolickiego Kościoła Powszechnego, Biskup i Książę Gniezna - Sykstus I.
2. Jego Ekscelencja, Arcybiskup Metropolita Wileński, Kamerling Kościoła Powszechnego - Arcybiskup Otto hrabia Kent.

Cum debita reverentia,

(-) Jego Świętobliwość,
Sykstus I.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Powitanie.

Postprzez ks. Otto Kent » 09 lip 2011, 23:04

Wasza Świętobliwość, Czcigodny Sykstusie I,
zgodnie z Twą wolą potwierdzam swą obecność.

Witam Czcigodnych Braci na Soborze :)



 

Re: Powitanie.

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 10 lip 2011, 13:26

Czcigodni Bracia!

Pragniemy Was Wszystkich powitać na Świętym Soborze Powszechnym. Mamy nadzieję, iż ten sobór przywróci dawną świetność wirtualnego kościoła powszechnego, który przez różne perypetie rozpadła się na wiele części tworząc wiele odłamów niegdyś doskonałej jedności. Nadszedł ten dzień gdzie Wszyscy winniśmy stać się jednością tworząc jedną wirtualną Stolicę Apostolską, mając jeden dom oraz jednego patriarchę, pasterza całego kościoła powszechnego. Niechaj ów sobór przywróci nas do świetności dawnych patriarchów: Klemensa II, Sykstusa I i innych, którzy wraz z nimi zasiadali na tronie laterańskim. Niech żyje jeden Kościół Powszechny, niech żyje jeden Patriarcha "Summus Pontifex Ecclesiae Universalis"!!!

Amen.
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Powitanie.

Postprzez Vittorio Paolino » 23 lip 2011, 22:02

Cieszę się, że wreszcie będziemy mogli omówić sprawy przyszłości Rotrii :). Pozdrawiam.
Obrazek
Jego Książęca Mość
Vittorio Paolino,
książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lip 2011, 19:52
Lokalizacja: Urbino
Gadu-Gadu: 1857483
Skype: wiktor.ezlakowski
Wykształcenie: doktor

Re: Powitanie.

Postprzez Paweł I » 27 lip 2011, 16:26

Mimo moich wcześniejszych zapowiedzi, iż nie będę czynnie uczestniczył w obradach i ewentualnych pracach soborowych, postanowiłem przybyć do Rzeczpospolitej zachęcony słowami pewnego człowieka. Wesprę zgromadzonych w słusznym celu Braci swoim słowem i swoją myślą. Jeśli komuś moja obecność nie przypadnie do gustu, to uszanuje jego zdanie i wrócę do Królestwa Sclavinii. Pozwoliłem sobie także zabrać ze sobą moje umiłowanego syna, biskupa Kościoła Sclavińskiego, Księcia Kwirynału Piotra Borgia.



 

Re: Powitanie.

Postprzez Piotr Borgia » 27 lip 2011, 16:56

Witam
Wasze Eminencje,
Wasze Ekscelencje i
Waszą Świątobliwość.
Bardzo mi miło, że mogłem przybyć na ten wspaniały Sobór.



 

Re: Powitanie.

Postprzez Cesare Donato Orsini » 27 lip 2011, 17:23

Domyślam się, że obecność Braci z innych Kościołów jest czysto kurtuazyjna, gdyż szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, żeby o losach i kwestiach Kościoła Rotryjskiego i Państwa Kościelnego Rotria debatowali i decydowali przedstawiciele innych kościołów.
x. Abp. Cesare Donato Orsini

Obrazek

GG: 34683208



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lip 2011, 21:53

Re: Powitanie.

Postprzez Paweł I » 27 lip 2011, 17:46

Bracie, gdybym sam był świadomy przyczyny za jaką tutaj mnie poproszono. Być może Jego Świątobliwość zaprosił mnie nie tyle ze względu na moją obecną pozycję, co szeroko związaną z Rotrią przeszłość.



 

Re: Powitanie.

Postprzez Cesare Donato Orsini » 27 lip 2011, 17:49

Więc może powinniśmy zapytać o to inicjatora tego zaproszenia bowiem mnie również interesuje niezmiernie cel Waszej wizyty, Bracia, a domyślam się, że skoro zaproszenie dostaliście to jakiś cel w tym jest ;)
x. Abp. Cesare Donato Orsini

Obrazek

GG: 34683208



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 lip 2011, 21:53

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sobór Gnieźnieński I

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron