Obóz Pawłowa pod Połtawą

Tutaj Waszmościu tętni życie, Król stąd zarządza krajem, tutaj Sejm obraduje oraz zjeżdżają się goście zagraniczni

Re: Obóz Pawłowa pod Połtawą

Postprzez Piotr Romanow » 08 lis 2021, 15:44

Pawłow zajechał pownownie do rozbitego obozu kozackiego, po którym pozostały tylko wypalone ogniska, trochę butelek po winie. Rozejrzawszy się po okolicy zastał tylko pozostałości po swoich kompanach, a raczej ich truchła, które były już rozdziobane przez okoliczne ptactwo.

- Cholera... Nic po nich nie pozostało.

Następnie Towarzysz wyruszył dalej w stronę Sicz, aby odnaleźć dawnych kompanów, którzy wyruszyli wraz z nim na rozkaz Hetmana.
II Prezydent IV Republiki Muratyki



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 102
Dołączył(a): 22 lut 2021, 10:27
Stopień: Towarzysz
Wykształcenie: Magister Teologii

Re: Obóz Pawłowa pod Połtawą

Postprzez Konrad Radziwiłł » 09 lis 2021, 18:11

Mosci Pawłowie, moja chorągiew na zwiadzie jest na granicy, w razie potrzeby i ja pojadę dalej na wschód i pomogę.
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 1330
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Obóz Pawłowa pod Połtawą

Postprzez Piotr Romanow » 09 lis 2021, 21:18

-Mości Panie Radziwille jestem rad waszej propozycji, nie mniej nie mógłbym zwyczajowo dać sobie pomóc. To ja opuściłem moich ludzi i to ja muszę ich szukać, choćby Bóg mnie posłał na samą Sicz Zaporoską. Nie mniej będę pamiętaj o pańskiej propozycji pomocy.

Towarzysz Pawłow ponownie siadł na koń i wyruszył dalej i dalej na wschód Rzeczypospolitej, aż po jej same krańce, aby odnaleźć swoich dawnych kompanów. Chciał on bowiem zwrócić swoich podkomendnych Hetmanowi, by ocalić swój rycerski honor. Pędził on na swoim czarnym moskalskim wierzchowcu, mijając wsie i miasteczka krańców Ukrainy, aż trafił do samej Siczy, by ponownie ujrzeć małą grupkę wojaków, którzy z nim ruszali. Nie byli oni już tymi samymi żołnierzami, a zwyczajnymi chłopami, których Hryćko Opara i całe gromady tych dzikusów z Zaporoża zapędzili do pracy. Towarzysz nie mogąc patrzeć na ich nieludzkie cierpienia, poszedł do okolicznej stajni, rzucił denarami bitymi na jego włościach w Bialenii i Brodrii w tutejszego stajennego i zabrał mu konie, aby zabrać swoich do domu
II Prezydent IV Republiki Muratyki



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 102
Dołączył(a): 22 lut 2021, 10:27
Stopień: Towarzysz
Wykształcenie: Magister Teologii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Korona Królestwa Polskiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość