Serdeczne ukłony!

Tutaj możesz się przedstawić :)

Serdeczne ukłony!

Postprzez Emil Potocki » 22 mar 2018, 18:00

Wasze Ekscelencje,

przybywam do Rzeczpospolitej Obojga Narodów czerpiąc ogromną przyjemność z tego, że nareszcie nadszedł czas na tę podróż. Dotychczas odrywały mnie obowiązki i ciągły brak czasu, teraz jednak mogę połączyć przyjemne z pożytecznym i przysłużyć się, z jednej strony, mojemu mikronacyjnemu projektowi, a z drugiej po prostu lepiej poznać tak Ekscelencje jak i kulturę Rzeczpospolitej.

Nazywam się Emil Potocki i jestem Sclavińczykiem, podobnie jak niegdyś pełniący funkcję ambasadora w Rzeczpospolitej Guedes de Lima. To dość przyjemna odmiana w stosunku do minionych lat, że zaczynamy stąpać po swoich śladach. Na co dzień zamieszkuję Eldorat, coraz częściej jednak okrążam mikroświat różnymi środkami transportu w poszukiwaniu materiałów do badań i w moich staraniach przysłużenia się jego kulturze. W mikroświecie jestem obecny od dwunastu lat, realizując różne projekty i pełniąc różne funkcje. W kręgu moich zainteresowań leżą historia i archiwistyka, militaria, szeroko rozumiana kultura materialna i właściwie wszystko, co tematycznie oscyluje wokół literatury i publicystyki.

Moim pierwszym celem jest poznanie Ojczyzn Ekscelencji i oddanie szacunku włożonemu przez Was czasowi w ich budowę. Drugim zaś, który realizuję z powołania, odnalezienie archiwów historycznych z czasów dawnej Monarchii Austro-Węgierskiej, za radą JW Regenta Xaverego Kłopockiego. Ponadto interesuje mnie historia samej RON, którą chciałbym w sposób należyty upamiętnić.

Liczę na to, że mój pobyt będzie udany i powiedzie się mój ambitny plan przyczynienia się w jakimś stopniu do powodzenia całej Rzeczpospolitej. Życzę Ekscelencjom dobrego zdrowia i udanego dnia!

/—/ Emil Potocki

Re: Serdeczne ukłony!

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 22 mar 2018, 18:44

Witam Pana serdecznie w naszych progach.
Jan Lubomirski- Dostojewski
Herbu Wąż
Rotmistrz w Szeregach Doborowej Jazdy Koronnej
Członek Pocztu Hetmańskiego
Stolnik kijowski
Komisarz Miast Królewskich
Miecznik
Komtur toruński
Komtur grudziącki
Obrazek

Rotmistrz
Rotmistrz

Medale: 1
Gwiazda Ukrainy (1)
Gadu-Gadu: 53925068

Postprzez Wilhelm Orański » 22 mar 2018, 18:50

Witam w Rzeczypospolitej i cieszę się, że w końcu udało się spełnić podróżnicze plany! Nasi obywatele są gościnni i pomocni, toteż nie będzie problemów, by potrzebne Ekscelencji informacje zdobyć. Obawiam się, że sam nie pomogę, mieszkam tutaj dopiero od kilku miesięcy, więcej mógłbym powiedzieć o innych państwach (np. Rotrii, czy nieistniejącym już Królestwie Zjednoczonych Niderlandów), więc jeśli zapragnie Dostojny zaczerpnąć wiedzy i z tych stron mikroświata, chętnie pomogę ja lub biblioteki uniwersyteckie.

Informacje, które Ekscelencja pragnie pozyskać godne są naukowca, stąd pojawia się moje pytanie, czy Dostojny pracuje na uniwersytecie lub zajmuje się mikroświatową nauką?

(-) W.J.O.N.
Jego Eminencja
Wilhelm Jan Orański

Mat
Mat

Medale: 3
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Medal Bene Merentibus I (1)
Gadu-Gadu: 53381222

Postprzez Jerzy III » 22 mar 2018, 19:53

Witamy!
Również i my będziemy starali się Ekscelencjo pomóc jeśli zajdzie potrzeba.
(—) Georgrius III
Dei gratia et voluntatem Populorum Rex Poloniae, Magnus Dux Lithuaniae etc. etc.

Obrazek

Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość

Medale: 6
Order Virtuti Militari III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Amarantowa Wstążka (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 60564017

Postprzez Samuel Radziwiłł » 22 mar 2018, 21:58

Witam serdecznie, a gdy trudy poszukiwań dadzą znać, na Litwę zapraszam, do któregoś z moich majątków na odpoczynek.
(-)Samuel Radziwiłł

Ciwun Wielkiego Księstwa Litewskiego, Podkomorzy miński
Pan na Oporowie, Nieświeżu, Borysowie, Homlu i Wieliżu

Obrazek

Pułkownik
Pułkownik

Medale: 5
Order Zasługi dla Kraju III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gadu-Gadu: 9438133

Postprzez Daniel January von Tauer-Krak » 22 mar 2018, 22:47

Witamy!
/-/ Daniel January von Tauer-Krak,
Herold Wielki Koronny i Litewski
Hrabia Rafadarvike w Królestwie Baridasu

Obrazek

Porucznik
Porucznik

Medale: 2
Gwiazda Oficerska (1) Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Sebastian von Tauer » 23 mar 2018, 10:07

I ja witam pana bardzo serdecznie!
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Hetman Wielki
Wojewoda Inowrocławski
Wojewoda Poznański
Podkomorzy Wielki

Obrazek

Hetman Wielki
Hetman Wielki

Medale: 10
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Order Zasługi RON I (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Za Wiarę i Ojczyznę (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Emil Potocki » 25 mar 2018, 00:11

Ekscelencje, Wasza Królewska Mość,

przepraszam za małą zwłokę w odpowiedzi, wynikała z wielu obowiązków natury realnej i mikronacyjnej. Cieszę się, że zostałem powitany przez tak duże i zasłużone grono!

Ekscelencjo Orański, z przyjemnością zapoznam się ze wszystkimi materiałami na jakie tylko zdarzy mi się natrafić, a ponadto jestem przekonany, że współpraca z Ekscelencją mogłaby przynieść wyłącznie dobre skutki dla efektów moich dążeń! Natomiast, co zaś tyczy się moich zainteresowań historycznych i chęci zdobycia wiedzy, jest to inicjatywa stricte prywatna we współpracy z kilkoma osobami z Cesarskiego i Królewskiego Towarzystwa Historycznego. Doceniam walory pracy zinstytucjonalizowanej i płynący z tego prestiż, ale praca oddolna — powiedziałbym, cywilna — niesie dla mnie dużo większą dozę satysfakcji. W sprawie Królestwa Zjednoczonych Niderlandów, o którym zdarzyło mi się słyszeć w samych superlatywach i Rotrii, patriarszej krainy o wielu twarzach i bogatej kulturze sakralnej których nie miałem okazji odwiedzić na pewno będę jeszcze do Ekscelencji pisał.

Nasuwa mi się natomiast pytanie, jako, że nawiązałem bliską współpracę w zakresie rozwoju miasta Segali i Hrabstwa Flores w Furlandii, we współpracy z Ekscelencją Fryderykiem hrabim Orańskim-Nassau; czy jest Ekscelencja spokrewniony z moim chlebodawcą? Jeżeli pytanie jest nazbyt obcesowe, proszę wybaczyć, jestem tylko szczerze zaciekawiony. Nigdy nie wiadomo, gdzie można dojrzeć więzy pokrewieństwa czy braterstwa.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Rzeczypospolitej i raz jeszcze dziękuję za odzew!
/—/ Emil Potocki

Postprzez Wilhelm Orański » 25 mar 2018, 07:49

Oczywiście, Ekscelencjo. Fryderyk, obok Maurycego (obecnie JKM Jerzego III) oraz Kazimierza Orańskiego jest moim v-synem. Zaś mój dziadek, Albert, zasiada na Patriarszym tronie w Rotrii. Nasz ród swoją historią sięga jeszcze czasów Królestwa Zjednoczonych Niderlandów, więc gdyby mikronacyjne rody również były kiedyś w kręgu zainteresowań Ekscelencji, chętnie udzielę informacji o Orańskich-Nassau.
Jego Eminencja
Wilhelm Jan Orański

Mat
Mat

Medale: 3
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Medal Bene Merentibus I (1)
Gadu-Gadu: 53381222

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Przedstaw się