Witéjce!

Tutaj możesz się przedstawić :)

Witéjce!

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 15 kwi 2016, 17:21

Witéjce Waszmoście!


Wielce rad jestem, że udało mi się zawitać w granice tego wspaniałego państwa. Od dłuższego czasu przyglądałem się życiu sarmackiej braci począwszy od pierwszych dni powstania kozackiego na Rusi, aż do chwili obecnej kiedy to postanowiłem oficjalnie ogłosić Wam moje przybycie.

Powiedzieć można, że z Mikroświatem jestem już nieco obeznany. Swoje pierwsze wirtualne kroki stawiałem w Królestwie Pomorskim 10 lat temu. Gdy nagle naszła mnie chęć powrotu na pomorskie łono ku mojemu zdziwieniu Ojczyzna, którą niegdyś współtworzyłem ostatecznie spoczęła w mrocznych głębinach historii. Pchany chęcią zaspokojenia mego, mikronacyjnego pragnienia zacząłem przeszukiwać wirtualne odmęty. Wtedy właśnie natrafiłem na nieco nieaktualną stronę główną Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Trochę poczytałem, swoje zobaczyłem i oto stoję teraz przed Wami, Szlachetny Narodzie Sarmacki, jako zubożały pomorski uchodźca prosząc pokornie o przyjęcie mej osoby do grona mieszkańców Rzeczpospolitej.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Witéjce!

Postprzez Samuel Radziwiłł » 15 kwi 2016, 18:41

Witamy Waszmościa całym sercem i beczułką dobrego miodu :) Czym Waszmość się interesuje? Co lubi robić?
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Witéjce!

Postprzez Artur Jan Szczęsny » 15 kwi 2016, 20:33

Witaj zacny przybyszu.
Prawda, że mapy kontynentu, na którym leży RON są dość dziwne... Ciekawe z kim naprawdę graniczymy? :lol:
Ale i jaj wybrał ten kraj, nie najludniejszy przecież wśród mikronacji ze względu na dobry klimat dla polskiego ducha.
Ale czemu, dalipan, ten klimat przyciąga głównie ludzi o niemieckich nazwiskach, mogę tylko zgadywać... :D
Życzę szybkiego wniosku o obywatelstwo!
(po pięciu dniach można składać)
Burmistrz Królewskiego Miasta Krakowa
Przewodniczący Rady Miast Królewskich
Żupnik Bocheński
Dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Krakowskiego
Pauker Pierwszej Kompanii Dragonów Dywizji Żmudzkiej



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 386
Dołączył(a): 30 mar 2016, 15:28

Re: Witéjce!

Postprzez Borys von Targersdorf » 15 kwi 2016, 20:56

witam szanownego Pana
i ja do Rzeczpospolitej jako bezpaństwowiec przybyłem więc wiem co Pan czyje .
witam serdecznie :)
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni Hungarie



Gość zagraniczny
 
Posty: 624
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Re: Witéjce!

Postprzez Sebastian von Tauer » 15 kwi 2016, 20:58

Witam pana! Cieszymy się z tylu nowych przybyszów. Liczymy, że szybko pan dołączy do grona obywateli :D
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Witéjce!

Postprzez Hieronim Sieniawski » 15 kwi 2016, 21:14

Witam Pana!
/-/bp. Hieronim Sieniawski



Zmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Re: Witéjce!

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 15 kwi 2016, 22:31

Mòj Bòżé! To wielki zaszczyt być witanym przez samego króla Polski i Litwy. Dziękuje Waszej Królewskiej Mości za powitanie i kłaniam się do samej ziemi przed Waszym obliczem. :) Postaram się teraz w miarę składnie odpowiedzieć na pytania Waćpanów. A więc...

Na pierwszy ogień idzie Pan Radziwiłł:
A cóż to za miód? Oby trójniak! :D Moje zainteresowania oscylują głównie wokół historii, ale wojaczka jest dla mnie najbardziej intrygująca ze wszystkich rzeczy, które oferuje mi Mikroświat. Czy zatem wojska koronne znalazłyby miejsce dla jednego ochotnika?

Kolejny będzie Waszmość Szczęsny:
Z tego co się orientuje to Polska i Litwa graniczą obecnie chyba tylko z pustkowiami nie licząc narracyjnych hord tatarskich i piratów. ;) Co się tyczy niemieckich nazwisk to ja takowe przybrałem sobie od zamku, który dawniej nabyłem w Królestwie Pomorskim. Z tego co pamiętam to mieścił się na ziemi wołogoskiej. Odnośnie obywatelstwa to z pewnością będę się o nie ubiegał.

Pozostałym Waszmościom dziękuję za huczne powitanie i chylę czoła! :)
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Witéjce!

Postprzez Artur Jan Szczęsny » 15 kwi 2016, 22:57

O niemieckie nazwisko waść się nie turbuj, bowiem sam Król Jegomość takie, jako rodowe, nosi ;-)
Wyraziłem jedynie uwagę, że chyba z połowa naszych obywateli ma niemieckie nazwiska... Oczywiście, nie mam nic naprzeciw. Ale dziwne, że nikt nie ma w nazwisku częstego w dawnych wiekach "de..." :D
A co do wojska - pan Radziwiłł - chyba jeszcze nie odpowiedział - to trzeba zgłaszać wnioski do Hetmana. Podobnie w przypadku zatwierdzenia konta w Banku Rzeczpospolitej (to jednak dopiero w stanie mieszczańskim).
Jednakże Pan Hetman wyjechał najwyraźniej w daleką podróż. Do Surmenii? A może realioza? Któż to wie...
Burmistrz Królewskiego Miasta Krakowa
Przewodniczący Rady Miast Królewskich
Żupnik Bocheński
Dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Krakowskiego
Pauker Pierwszej Kompanii Dragonów Dywizji Żmudzkiej



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 386
Dołączył(a): 30 mar 2016, 15:28

Re: Witéjce!

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 15 kwi 2016, 23:20

Faktycznie, ma Waść rację. Trochę tych von-ów się nad Wisłą nazbierało. A skoro jesteśmy już przy nazwiskach... :D Przedrostek "de" i wszelkie jego odmiany (du, della itp.) popularny był głównie we Francji, krajach iberyjskich, Italii i na ziemiach rumuńskich. W Rzplitej mało było osobistości, które takowych przedrostków używały. Aczkolwiek przyznam, że byłaby to spora odmiana zważając na liczbę przedrostków niemieckich. ;)

Proszę także aby Waćpan przyjął moje słowa podziękowania za porady odnośnie wojska i spraw finansjery. Ja niestety nie zapoznałem się jeszcze z panującym tutaj systemem gospodarczym więc chciałbym zapytać jakie możliwości otwiera przede mną konto w Banku Narodowym?
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Witéjce!

Postprzez Ivan von Lichtenstein » 15 kwi 2016, 23:41

W moim przypadku nazwisko wywodzi się z rodu, którego członkowie działają w różnych mikronacjach, wobec czego faktyczne może brzmieć trochę obco :)

Oczywiście, witam Pana w Rzeczpospolitej!
Ivan von Lichtenstein
Hrabia Księstwa Sarmacji
Hrabia Bracciano w Państwie Kościelnym Rotria
Wojewoda kijowski i szlachcic w RON
Regimentarz, dowódca Dywizji Zaporoskiej
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 899
Dołączył(a): 16 gru 2013, 10:26
Medale: 5
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1)
Amarantowa Wstążka (1) Gwiazda Mołdawii (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości