Guten Tag

Tutaj możesz się przedstawić :)

Re: Guten Tag

Postprzez August Medycejski » 29 paź 2017, 08:59

Nie świadczyłoby to dobrze o ewentualnych przyszłych sąsiedzkich stosunkach.

Niemniej warto ustosunkować się do tych słów. Okres sześciu miesięcy służy prewencji. Jeśli IV Rzesza utrzyma się przez pół roku, będzie to wielki sukces. Ojcowie Konwencji o ziemiach Vaarlandu i Antyry nie chcieli po prostu, by kontynent stał się skupiskiem chwilowych mikronacji, jak Nordata.

Radziłbym też wystąpić o zgodę na lokację do Santery, która znajduje się na Antyrze. Byłoby to bardzo miły gest ze strony władz Rzeszy.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Guten Tag

Postprzez Sebastian von Tauer » 29 paź 2017, 09:08

Panie Auguście - wyszły spod ręki ministra.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Guten Tag

Postprzez Reinhard Donner von Klarenhimmel » 29 paź 2017, 09:44

Ekscelencje,

Słowa te wyszły spod ręki Ministra Propagandy. Posypuję sobie głowę popiołem. Frau Gertruda Benc słynie z niewybrednych żartów, nie szczędzi nikogo, łącznie z Fuhrerem IV Rzeszy. Taki już jej urok. Przy bliższym poznaniu zyskuje. Oczywiście proszę, aby Ekscelencje nie twierdziły, że słowa Ministra Propagandy są wyznacznikiem tego co twierdzą wszyscy mieszkańcy IV Rzeszy, a jedynie jednostkowym żartem niecierpliwej kobiety. Ja osobiście darzę Rzeczpospolitą ogromnym szacunkiem, wręcz uważam was za państwo niczym nie skalane, gdyż przez całą moją obecność w mikronacjach nie kojarzę was z żadną aferą czy skandalem.

Radziłbym też wystąpić o zgodę na lokację do Santery, która znajduje się na Antyrze. Byłoby to bardzo miły gest ze strony władz Rzeszy.

A mogę spytać dlaczego akurat na Santerze byłoby miłym gestem dla Rzeczpospolitej?



Gość zagraniczny
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 paź 2017, 17:30
Lokalizacja: Hamburg

Re: Guten Tag

Postprzez August Medycejski » 29 paź 2017, 10:20

Reinhard Donner von Klarenhimmel napisał(a):
Radziłbym też wystąpić o zgodę na lokację do Santery, która znajduje się na Antyrze. Byłoby to bardzo miły gest ze strony władz Rzeszy.

A mogę spytać dlaczego akurat na Santerze byłoby miłym gestem dla Rzeczpospolitej?


Chyba wkradł się Ekscelencji błąd w tej wypowiedzi, bo nie bardzo rozumiem, o co Ekscelencja pyta. Chodzi mi o to, że Santera, która mieści się na Antyrze, wchodzi w skład naszego kontynentu, Antyra bowiem została uznana swojego czasu za vaarlandzki archipelag. Skoro władze Rzeszy wystąpiły o uznanie swojej lokacji do Rzeczypospolitej, sądzę, że byłoby również na miejscu, gdyby Berlin poinformował o swoich zamiarach Santerę.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Guten Tag

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 29 paź 2017, 18:31

Sebastian von Tauer napisał(a):Wasza ekscelencjo, panowie!

Doprawdy nie wiem, co powiedzieć. Symbole państwowe jawnie nawiązują do III Rzeszy, nawet, jeśli swastykę zastępuje krzyż - panie Hubercie, czy runy SS to za mało w pana uznaniu? Sam jestem rekonstruktorem, w kolekcji mam kilka mundurów, w tym dywizji Waffen-SS "Prinz Eugen". Ładny? Owszem. Co nie zmienia faktu, że bawić się w nim na bal bym nie poszedł. Jasne, III Rzesza jest częścią historii i należy o niej pamiętać. Jednak tego typu inicjatywy w mojej opinii zamazują prawdziwy obraz Niemiec z tego okresu historii, próbując udowodnić, że naziści to nie tacy źli ludzie. Czym innym jest wszakże podtrzymywanie pamięci o tamtych czasach, czym innym zabawa w odtwarzanie ustroju nazistowskiego, czy wzorowanego na nim. Samo zaś przyrównywanie herbu Litwy do godła III Rzeszy to zupełne nieporozumienie! Wszakże nie mówię, że orzeł wygląda groźnie, jakby chciał kogoś zabić, a że adler kojarzy się jednoznacznie z państwem dokonującym masowych egzekucji. To chyba jednak różnica.

Panie Hubercie - nie kłócimy się przecież, a dyskutujemy. Nie ukrócajmy dyskusji, bo po to są mikronacje, by dyskutować, w tym na kontrowersyjne tematy.


Nie orzekłem że dyspucie kres położyć należy. Do pokoju nawoływałem zapobiegawczo, na zimne dmuchając, bo i temat napięcie jakowe w stanie byłby sprawić.

A do tematu wracając, rzeknę waszmości że taką zabawkę w alternatywną, lepszą III Rzeszę osobiście uważam za godną pochwały. Przecież to działanie w służbie człowieczym potrzebom obcowania z rzeczami estetycznymi, harmonijnymi, ducha podbudowującymi. Tak długo jak IV Rzesza nie stwierdza niewinności III Rzeszy, tak długo jest ona pełną cnotliwości i nienawiści inicjatywą.
III Rzesza kusiła niewątpliwie Niemców. Nie ma się czemu dziwić. Zali nie budowały pełne siły przemowy Führera? Zali respektu nie wzbudzały zewsząd zwisające sztandary z wymownymi symbolami? Zali Niemiec radia słuchając i dowiadując się o sukcesach niezmierzonych swego państwa ucieszon nie był? Żadna z rzeczy owych złą nie była. One w IV Rzeszy pozostało. To co złe, przegnane do stu diabłów zostało. Piękny diament z brudu kopalnianego oczyszczon, więc i w diadem go włożyć nie wstyd. A skoro diament ów woni siarki podziemnej nie utracił, to przecie któż diadem wąchać każe?
Co komu się kojarzy, to prywata. A o cóż dbać cnotliwiej, o prywatę li o rzecz publiczną, to jest dobre stosunki z innymi państwami?
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Guten Tag

Postprzez Maurycy Orański » 29 paź 2017, 19:30

Ale ss powołali. A tego co ta "formacja" robiła przypominać nie trzeba.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Guten Tag

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 29 paź 2017, 21:31

Racja, przypominać nie trzeba. Lecz cóż złego miałaby owa formacja robić w IV Rzeszy, która to daleko bardziej liberalna jest niźli Rzesza III? Ni totalitaryzmu, ni faszyzmu, ni nawet ludobójstw w rzekomo naśladującej III Rzeszę mikronacyi nie uświadczysz. SS jako państwowa służba porządkowa - fermentu nie dostrzegam.
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Guten Tag

Postprzez Reinhard Donner von Klarenhimmel » 30 paź 2017, 01:53

Chyba wkradł się Ekscelencji błąd w tej wypowiedzi, bo nie bardzo rozumiem, o co Ekscelencja pyta. Chodzi mi o to, że Santera, która mieści się na Antyrze, wchodzi w skład naszego kontynentu, Antyra bowiem została uznana swojego czasu za vaarlandzki archipelag. Skoro władze Rzeszy wystąpiły o uznanie swojej lokacji do Rzeczypospolitej, sądzę, że byłoby również na miejscu, gdyby Berlin poinformował o swoich zamiarach Santerę.

Faktycznie, pomyliłem się. Dziękuję za poprawienie mnie jak i oczywiście za radę.



Gość zagraniczny
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 paź 2017, 17:30
Lokalizacja: Hamburg

Re: Guten Tag

Postprzez Daniel von Witt » 31 paź 2017, 18:34

August Medycejski napisał(a):
Z tego, co wiem, wynika, że IV Rzesza została ulokowana na Vaarlandzie w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeczypospolitej. Warszawa tej lokacji nie może uznać. Cały czas respektujemy Konwencję o Ziemiach Vaarlandu i Antyry, a ponieważ Rzeczpospolita jest jedynym, wciąż istniejącym sygnatariuszem, ziemie niczyje pozostają niejako pod kontrolą Korony i Litwy. Jeśli IV Rzesza zechce ubiegać się o uznanie swojej lokacji, musi spełnić trzy warunki:
Państwo wnioskujące o zajęcie ziem niczyich lub przyłączenie ziem zobowiązane jest spełniać następujące wymagania:
    a) istnieć minimum 6 miesięcy,
    b) podać adres strony lub forum państwa,
    c) przedłożyć wstępną propozycję swoich granic państwowych.

Jedno państwo nie może być stroną umowy międzynarodowej, jaką również jest konwencja. Umowa wygasa, gdy upadną państwa będące jej stronami i zostanie tylko jedno. Dowolne państwo może lokować się na Vaarlandzie bez żadnych przeszkód, chyba, że na całym terytorium Vaarlandu Rzeczypospolita założy swoją kolonię.

(-) Daniel von Witt



Gość zagraniczny
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 wrz 2014, 13:36

Re: Guten Tag

Postprzez August Medycejski » 31 paź 2017, 18:40

Mam inne zdanie na ten temat. IV Rzesza może uznawać, że znajduje się na Vaarlandzie. Rzeczpospolita jednak tego nie uznaje. Jeśli IV Rzesza spełni warunki konwencji, wtedy uznamy jej lokację.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości