Ja być Wyjący Pies...

Tutaj możesz się przedstawić :)

Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Wyjący Pies » 27 gru 2019, 19:37

-Ja być Wyjący Pies, nie mówić dobrze w waszym języku. Znać tylko trochę, handlować z "bladymi twarzami" z Niderlanda. Być skromny, mało mówić, ale silny jak niedźwiedź. Nie być wrogo nastawiony do was, choć spalić wy mój dom, zabić moja rodzina i przyjaciół. Co ze mną zrobić, nie wiem, ja być oddany wam, jak mnie chcieć przyjąć. - powiedziawszy to mężczyzna odznaczający się śniadą cerą, niemalże w kolorze kawy z niewielką ilością mleka, pokłonił się w pas, niczym szlachetnie urodzony panicz.


A teraz już nieco od siebie, prywatnie.Po pierwsze to witam serdecznie.
Ciekaw jestem sam jak poradzi sobie Rzeczpospolita Obojga Narodów z jegomościem, który pewnie mógłby mieć, jak na razie, statut niewolnika. Spodobała mi się ekspansja RON na nowe ziemię. Brzmi to bardzo interesująco i świetnie można rozwijać, oczywiście nie zaniedbując właściwej Rzeczpospolitej.
Co do mojej osoby, to nie planowałem "bawić się" w mikronację, ale ten temat tak mnie zmobilizował, że zamierzam z Wami trochę, daj Bóg, długo poprzebywać.
Pewnie pojawią sie pytania, zatem od razu uprzedzę, tak znam mechanikę mikronacji, aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie orientuje się w ogóle kto z kim, gdzie, kiedy etc.
(-) Wyjący Pies
tubylec lądu zwanego Nową Kurlandią



Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2019, 15:49
Wykształcenie: brak

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Maurycy Orański » 27 gru 2019, 20:18

-Witam.-uśmiechnął się i przyjaźnie wyciągnął dłoń mężczyzna ubran w kolczugę towarzysza pancernego.
-Przyjmiemy Cię jak brata. Jesteś naszym współobywatelem. Jeśli chcesz coś wiedzieć pytaj- dopowiedział równie łamanym językiem miejscowym.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 27 gru 2019, 20:28

O proszę, jaka niespodzianka!
Ale imię będziesz musiał Waść kiedyś zmienić. Skowyczący Psi Syn - z takim mianem wojewodą waść nie zostanie ;)

Podzielę się jeszcze interesującym artykułem à propos lechickich murzynów:
https://chwalazapomniana.pl/bez-niewoln ... -historii/
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Wyjący Pies » 27 gru 2019, 20:50

-O Jegomościu, dziękować. Rany się goić nie chcieć. Ja próbować zrobić wywar z owada i liścia i obłorzyć rany. Jutro powinieć czuć się lepiej.
- Jegomościu, a co to brat? Co to "fpółobywatel"?- przybysz zapytał z ciekawością


Ale imię będziesz musiał Waść kiedyś zmienić. Skowyczący Psi Syn - z takim mianem wojewodą waść nie zostanie

Oczywista sprawa, kiedyś na pewno zajdzie taka potrzeba, ale czy wojewodą zostanę to nie wiem. Może od razu królem. :P

Dzięki Waszmościom za powitanie. Wybaczcie jeśli tytulatura nie taka, jaka winna być, ale dopiero "wskakuję w tryb".
(-) Wyjący Pies
tubylec lądu zwanego Nową Kurlandią



Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2019, 15:49
Wykształcenie: brak

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Maurycy Orański » 27 gru 2019, 20:56

-O ile się orientuję to w waszym języku będzie to słowo plemieniec.- z życzliwością wyjaśnił Orański
-A brat to dziecko jednej matki. Matką tą jest nasz ziemia-Rzeczpospolita. Wy chyba w waszych zwyczajach podobnie myślicie oz ziemi[/i]- z dumą w głosie dodał szlachcic stojący za wicekrólem który także nico umiał po tutejszemu.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Samuel Radziwiłł » 27 gru 2019, 21:00

I ja śpieszę powitać- rzekł nieco starszy i wąsaty jegomość, kłaniając się w kierunku śniadego mężczyzny. Każda para rąk przyda się do budowy Nowej Kurlandii

To niezwykle interesujące, że ktoś postanowił wcielić się w postać Indianina. To doda "smaczku" naszej historii. Jako, że realna Rzeczpospolita nie zniewalała mieszkańców swoich kolonii, warto by się Waszmość o przyjęcie do stanu mieszczańskiego zatroszczył i w Forcie Jakuba zamieszkał.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Wyjący Pies » 27 gru 2019, 21:10

Tak, tak Mości Jegomościu, tak, tak! - odrzekł Wyjący Pies, wyraźnie zadowolony z siebie, że tym razem wszystko zrozumiał.
- Brat, ja wasz brat, ale czemuś, że zabić mi bliskich? - ponownie posępniał nieco na swoim ciemnym licu.
Wy teraz zabić Wyjącego Psa? Ja wam pomóc, zwierzyna zdobyć, krzesiwo odpalić, ja wam doradzać. Służyć-nigdy. Ja być Wyjący Pies, ja nie służyć byle komu. Nie zrozumieć mnie źle Jegomościu, ale lepiej śmierć dla mnie, niż być skuty w żelazo - Mężczyzna wyprostował się, zadarł dumnie głowę do góry i czekał na reakcję agresorów.
My być równi, pokój siać? Czy zabijać dobrych -zastanowił się chwilę -swspółobywateli?

A witam i Waszmościa Radziwiłła. Co do samego odtwarzania, to jeśli w czymś będę przeszkadzał to proszę się nie krępować, trzasnąć pięścią w stół, nie chcę nadwyrężać waszej cierpliwości. ;)
Co do samej nazwy fortu, to nie doczytałem jeszcze, ale Fort Jakuba, to zamierzone nazewnictwo?
Zdaje się, że słowo Santiago..., a chyba na terytoriach osady o tej nazwie powstał fort, to polski odpowiednik Jakuba. ;)
(-) Wyjący Pies
tubylec lądu zwanego Nową Kurlandią



Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2019, 15:49
Wykształcenie: brak

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Samuel Radziwiłł » 27 gru 2019, 21:34

Nie zamierzone to było, by Twoich współplemieńców życia pozbawić i domostw...- ze smutkiem w głosie rzekł ciwun litewski...

Nazwa jest zamierzona, gdyż takowa była w realnej kolonii, jaką "posiadała" Rzeczpospolita.
A pod tym linkiem http://www.rzeczpospolitaobojganarodow.pl/forum/viewforum.php?f=162 można złożyć wniosek o przyjęcie do stanu mieszczańskiego.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Wyjący Pies » 27 gru 2019, 21:46

Rozumiem, że nazwa zamierzona, ale czy akurat położenie Fortu Jakuba, akurat w Santiago(notabene hiszpańskim Jakubie) było celowe? W sensie wyprawa, tak by pasowało do realnych odpowiedników? :)

Co do samego stanu mieszczańskiego, to chciałbym to jakoś fabularnie rozegrać. Aktualnie moja postać jest przecież na terench kolonii, stąd dość daleko na Dwór Królewski. No chyba, że poprzez Kancelarię Wicekróla trafi odpowiedni dokument do Kancelarii Królewskiej. Wiem, nieco przesadzam, ale jeszcze dobrze mnie "z dybów" nie wyciągnęliscie, a już mam być mieszczaninem? Ot, tak? Może chociaż jakaś wspólna biesiada i obgryzanie jakiegoś "dzikiego dzika" przy ognisku? ;)
(-) Wyjący Pies
tubylec lądu zwanego Nową Kurlandią



Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 gru 2019, 15:49
Wykształcenie: brak

Re: Ja być Wyjący Pies...

Postprzez Maurycy Orański » 28 gru 2019, 00:22

Wyjący Pies napisał(a):Rozumiem, że nazwa zamierzona, ale czy akurat położenie Fortu Jakuba, akurat w Santiago(notabene hiszpańskim Jakubie) było celowe? W sensie wyprawa, tak by pasowało do realnych odpowiedników? :)

Celem takiego nazwania było uczczenie Jakuba Kettlera, realnego księcia Kurlandii który aktywnie działał na polu kolonialnym
A dzikiego dzika to najpier ubić trzeba bo my na taborach jedynie prowiant wojskowy mamy. Polujmy, Panowie! ;)
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron