ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Miejsce przechowywanie nieobowiązujących już dokumentów państwowych.

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Pius IV » 27 mar 2011, 16:58

To ja dziękuję za możliwość współpracy z tak kompetentnymi osobami :)
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Pius IV » 29 mar 2011, 20:20

Rozporządzenie Kanclerza Wielkiego
ws. delegalizacji zwierzchności rotryjskiej nad kościołem.

Art. 1
Kanclerz Wielki, na mocy przysługujących uprawnień legislacyjnych, zważywszy na wypowiedzenie Konkordatu z Państwem Kościelnym Rotria i zamianą go na Traktat Uznaniowy, postanawia o odebraniu władzy zwierzchniej nad Kościołem w Rzeczpospolitej Jego Eminencji kardynałowi Lorenzo de Medici.

Art. 2
Kanclerz Wielki postanowił o otworzeniu Ambasady Państwa Kościelnego Rotria w zastępstwie dotychczasowego Prymasostwa i oddaleniu zwierzchności duchownych rotryjskich nad Kościołem w Polsce.

Art. 3
Na mocy normujących Traktatów Uznaniowych w procesie ratyfikacji, Jego Eminencji kardynałowi Lorenzo de Medici nie przysługuje immunitet dyplomatyczny na terenie Rzeczpospolitej do czasu uprawomocnienia się Traktatu Uznaniowego i złożenia wniosku o agrement dla swojej osoby jako nominatowi na stanowisko Ambasadora Państwa Kościelnego Rotria przy Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Art. 4
Kanclerz Wielki postanowił o delegalizacji wszystkich związków, grup i instytucji działających pod kierownictwem Państwa Kościelnego Rotria na terenie Rzeczpospolitej. W związku z powyższym, ogłasza się suwerenność Kościoła w Rzeczpospolitej.


Z dniem dzisiejszym, Kościołem w Rzeczpospolitej do czasu utworzenia normujących go aktów prawnych, zajmować się będzie Jego Królewska Mość jako Król Miłościwie Panujący.


(-) Jego Arcyksiążęca Wysokość,
Ferdynand arcyksiążę von Habsburg Lotaryński Radziwiłł,
Kanclerz Wielki Rządu Królewskiego Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Henryk Horoch » 30 mar 2011, 08:55

Chwała Bogu, że się ulitował i dopuścił do podjęcia takich decyzji. :)
W końcu Państwo Kościelne Rotria przestanie udawać, że dba o wiarę i kościół w całym wirtualnym świecie i zajmie się sama sobą, co w ostatnim czasie i tak pochłaniało ją bez reszty.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Pius IV » 30 mar 2011, 16:55

To również zależy od Prymasa, Czcigodny Panie Hetmanie :)
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Henryk Horoch » 30 mar 2011, 17:24

No cóż, może gorycz przez moje usta przemawia, ale nic nam po Rotrii takiej jak była. Prócz księdza dobrodzieja Otto Kenta i uporowi jaki miał i ma w swej posłudze, nawet pies z kulawa nagą nie zainteresował się kościołem w Rzeczpospolitej. Dwie prośby które złożyliśmy czekając w pokorze zostały odrzucone. Trzecią po długim oczekiwaniu i naciskach Jego Świętobliwość w swej łasce zechciał spełnić przysyłając w końcu prymasa. Ale nie widzę, by kościół i posługa duszpasterska w naszym kraju była bliska sercu Przewielebnego Prymasa. ;)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Pius IV » 30 mar 2011, 17:28

:oops:
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Henryk Horoch » 30 mar 2011, 18:53

Wasza Arcyksiążęca Mość, Mości Panie Kanclerzu dotarła do mnie wiadomość, że moja wypowiedzią dotknęła Waszmość Pana, pragnę więc gwoli wyjaśnienia rzec słów kilka. Moja wypowiedz dotyczy wydarzeń z ostatnich 6-7 miesięcy, bodaj od września kiedy większość spraw w Rotrii zaczęło ulegać zmianom i przeobrażeniom, nie zaś działalności Kościoła Rotryjskiego na przestrzeni istnienia Rzeczpospolitej. Wówczas nastąpił spadek zainteresowania sprawami kościoła i posługi w Rzeczpospolitej ze strony Patriarchów Rotryjskich. Liczba duchownych gwałtownie zmalała a ci co pozostali zaprzestali swej posługi. Wyjątkiem był ksiądz Otto Kent.
Com rzekł, to jedynie tylko i wyłącznie prawdę, a jeśli ta prawda kogoś boli, trudno. Uważam, iż nikogo nie obraziłem bo i nie miałem takiego zamiaru. Tym bardziej Wasza Arcyksiążęca Mość nie powinieneś się czuć ani urażony ani dotknięty moimi słowami. Jeśli pamięć mnie nie myli, sam Waść byłeś rozgoryczony i głęboko przejęty powstałą w Kościele Rotryjskim sytuacją.
Mości Panie Kanclerzu proszę sobie przypomnieć wszystkie wysiłki i próby podejmowane w celu rozwiązania trudnej sytuacji kościoła w Rzeczpospolitej powstałej w wyniku kryzysu Państwa Kościelnego Rotrii. Proszę sobie też przypomnieć wszystkie misje i zabiegi czynione przez Króla, Waszą Arcyksiążecą Mość i księdza Otto Kenta w stolicy Apostolskiej które zakończyły się fiaskiem. Może wówczas moje słowa będą miały inny kontekst i nie będą brane jako ujma czyniona komukolwiek.
Stało się jak się stało i dobrze się stało, że tak się stało bo nastąpiły zmiany. ;)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Michał Radziwiłł » 30 mar 2011, 20:16

Państwo Kościelne zmienia swe oblicze. Faktem jest, że działalność duszpasterska zamarła. Puśćmy jednak w zapomnienie owe wydarzenia. Już wkrótce w RON stanie nowy Kościół Narodowy, a Państwo Kościelne stanie się dla nas zwykłym, acz bliskim sojusznikiem.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Pius IV » 30 mar 2011, 22:24

Ekscelencjo Hetmanie - jakem już rzekł prywatnie, urazy do Waści nie czuję i ewentualne krzywdy wybaczam :D. Wszakże niesposobnością ludzką jest złościć się i pieklić, a bratersko współpracować :D.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: ROZPORZĄDZENIA KANCLERSKIE

Postprzez Pius IV » 06 kwi 2011, 22:36

Rozporządzenie Kanclerza Wielkiego
ws. mocy rozporządzeń resortowych.


Art. 1
Kanclerz Wielki, w celu uzupełniania braków i przyspieszenia systemu prawodawstwa w Rzeczpospolitej postanowił o możliwości wydawania rozporządzeń kanclersko-ministerialnych. Rozumie się przez to, że Kanclerz Wielki, żeby usprawnić pracę ministra kompetentnego w danej dziedzienie, może wydawać rozporządzenia w jego resorcie.

Art. 2
Podaje się wzór schematyczny:

Rozporządzenie Kanclerza Wielkiego
ws. powołania Ambasadorów. - tutaj Kanclerz Wielki wydaje rozporządzenie kompetentne resortowi Spraw Zagranicznych etc.

Art. 3
Rozporządzenie kanclerskie zyskuje pełnię mocy prawnej z chwilą jego ogłoszenia.


(-) Jego Arcyksiążęca Wysokość,
Ferdynand arcyksiążę von Habsburg Lotaryński Radziwiłł,
Kanclerz Wielki Rządu Królewskiego Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Dziennika Ustaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości