Kabuki — jeden z tradycyjnych teatrów japońskich

Kabuki — jeden z tradycyjnych teatrów japońskich

Postprzez August Medycejski » 24 lis 2017, 17:54

Kabuki należy do jednego z tradycyjnych japońskich teatrów (obok m. in. teatru nou). Łączy śpiew, recytację, przesadne kostiumy, barwny makijaż, specyficzną gestykulację i muzykę. Kabuki został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Sztuki kabuki dzielą się na kilka rodzajów np.: sztuki historyczne bazujące na prawdziwych wydarzeniach lub na legendach, sztuki dramatyczne bazujące na motywie nieszczęśliwej miłości lub są odpowiednikami zachodniej komedii. Podobnie jak w antycznym teatrze greckim tylko mężczyźni mogą grać na deskach teatru, choć współcześnie ulega to zmianie.

Charakterystyczny jest makijaż aktorów, który odzwierciedla ich charakter. Im barwniejszy makijaż, tym ekspresywniejsza postać.

Język używany na deskach jest często niezrozumiały dla rodzimych użytkowników japońszczyzny, mimo to sztuki kabuki cieszą się dużą popularnością również dzisiaj. Publiczność nie przychodzi bowiem wysłuchać tekstu, lecz obejrzeć barwne przedstawienie.

O teatrze kabuki można dowiedzieć się o wiele więcej z poniższego dokumentu:Interesująca może być również próbka muzyki i śpiewu:
Avatar użytkownika
 
Posty: 1758
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Tytuły: Wojewoda mazowiecki

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sztuka Japonii i Chin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość