Nowy Kanclerz

Kancelaria Kanclerza jest miejscem składania wniosków do Jego Królewskiej Mości oraz zajmuje się ona polityką wewnętrzną. Mieści się w niej także kancelaria podkanclerzego, zajmująca się polityką zagraniczną.

Nowy Kanclerz

Postprzez Miguel de Catalan » 18 wrz 2020, 19:13

Kanclerz Wielki
Michał Jerzy Potocki




Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Oświeceni Książęta,
Wielmożni senatorowie, Posłowie,
Panowie bracia!

Zgodnie z Dekretem Królewskim DK30/20 o zmianie na stanowisku kanclerza, wydanym 18 września, zostałem powołany na stanowisko Kanclerza Wielkiego. Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz podziękować Jego Królewskiej Mości Sebastianowi January II za obdarzenie mnie zaufaniem.
Mam nadzieję że nie zawiodę JKM, oraz całej społeczności Rzeczypospolitej.
W swoich działaniach zamierzam pomagać Królowi oraz całemu narodowi w każdej sprawie, jeśli tylko będę umiał zaradzić i pomóc to na pewno zrobię wszystko.
Rzecz którą na pewno w najbliższym czasie pragnę przeprowadzić to spis powszechny obywateli.

Z wyrazami szacunku i estymy
/-/ Michał Jerzy Potocki
Kanclerz Wielki


Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Nowy Kanclerz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 18 wrz 2020, 22:57

Serdecznie gratuluję!
W wolnej chwili porozsyłam ogłoszenia.

Mam jednak pewną uwagę: według mnie, stanowisko Kanclerza Wielkiego jest na tyle istotnym stanowiskiem i związanym z polityką zagraniczną, że człowiek pełniący tę funkcję nie powinien pełnić wysokich stanowisk w krajach obcych. Chyba że te stanowiska nie są może aż tak wysokie. Co uważa Jego Królewska Mość i Wielmożny Pan Kanclerz?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Nowy Kanclerz

Postprzez Miguel de Catalan » 18 wrz 2020, 23:11

Proszę mi tylko przypomnieć jakie to stanowiska.
Może stanowiskiem jest syn króla. Hmm...
A może dowódca Armii. No może trochę ale to też nie jest taka znowu duża władza i tak nade mną jest tam król. Dalej mamy Sarmacje, jestem tam tylko mieszkańcem i nic więcej. Dalej Monarchia A-W.
No jest tam namiestnikiem ale jednym z pięciu innych. I tylko małego jednego obszaru księstwa.
Nie jestem tam ani w partii ani w rządzie ani nie mam żadnej większej, jakiejś władzy.
I to wszytko. Nie mam dużej władzy, w Skarlandzie i MAW mam jakąś ale nie tak dużą ale gdyby nie ja to aktywność w mikroświecie byłaby mniejsza. Wspieram innych bo mam dobre serce, czas i chęci. Nie chciałbym wybierać w jakim państwie miałbym być kimś a w jakim nikim. Jestem jeszcze młody bo niespełna rok a pan niespełna trzy lata zatem rozumiem że pan już stracił lekko zapał i już się ustatkował. Ja póki jeszcze mam ikrę i chęci chce z tego korzystać bo potem ograniczę swoją aktywność i to ujrzycie, dotknie was, wszystkie kraje gdzie jestem, i co wtedy Panie Michale?
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Nowy Kanclerz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 18 wrz 2020, 23:28

Rozumiem, Mości Panie. Doceniam Wasze chęci. :-)
Życzę powodzenia.

Wiem jednak dobrze, jak jest być Ambasadorem Rzeczypospolitej, ministrem sprawiedliwości Księstwa Sarmacji i Prefektem Generalnym tamże równocześnie, więc chciałbym Pana przestrzec przed angażowaniem się „wszędzie”. Ale rzeczywiście, Pańskie stanowiska nie są aż tak mocno wysokie. Nie wiem, jak wyglądałyby na przykład ewentualne rozmowy o traktacie ze Skarlandem, ale nie mógłby Pan, według mnie, reprezentować tam strony Rzeczypospolitej.

Tak że rodzi to pewne komplikacje, ale mam nadzieję, że uda się wszystko odpowiednio poprowadzić.

Powodzenia!
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Nowy Kanclerz

Postprzez Miguel de Catalan » 18 wrz 2020, 23:31

Poza tym Pan Podskarbi, tj. Maurycy Orański również jest w Monarchii Namiestnikiem, Oficerem(?), Jest tam w rządzie. itd..
Król Sebastian jest, był generałem, admirałem w Monarchii.
Nasz Hetman był, pełnił funkcje Generała Sztabu w Monarchii, czyli u nas był ówczesnym Hetmanem Polnym a Tam głównodowodzącym wojskami...
I pewnie przykładów by się jeszcze znalazło. Są czasy dla mikronacji jakie są i przyrost mieszkańców nie jest duży i często jest tak że ktoś jest w jednej, częściej ma konta w dwóch lub trzech państwach i tam się udziela i często pełni też funkcje. Może jeśli to możliwe i będzie mi odpowiadać to proszę Miguela de Catalana traktować jak trochę mnie przed internetowego co jest historycznie mną w przyszłości (no bo 1920 rok tam jest. To nie jest całkiem inna osoba ale chciałbym mieć mały rozdział pomiędzy obiema postaciami, bo jedna jest księciem i dowódcą armii a druga zwykłym, szlachcicem ze stanu średniego, co ma aspiracje i możliwości, szansę na Magnata w przyszłości. Przynajmniej w tym roku kalendarzowym albo i do końca następnej kadencji króla musi być podział mały pomiędzy nimi. W Wakacje powiedzmy że to będzie mogło się zmienić. Na razie Miguel jest tylko mną w 50%. :D :) ;)
(Wybacz Królu za tyle emotek ale jakoś nie mogę się powstrzymać i lubię umieszczać wszystkie trzy obok siebie.)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Nowy Kanclerz

Postprzez Sebastian von Tauer » 18 wrz 2020, 23:38

Michał Jerzy Potocki napisał(a):Król Sebastian jest, był generałem, admirałem w Monarchii.


Sprostuję - byłem tylko porucznikiem, przez jakieś 2-3 tygodnie, do MAW przybyłem na wyraźne zaproszenie pana Trzaski-Chojnackiego, za co chciałbym mu jeszcze raz serdecznie podziękować.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Nowy Kanclerz

Postprzez Ludwik Potocki Catalan » 19 wrz 2020, 23:06

Vivat Nowy Kanclerz. Vivat Król, Vivat Rzeczpospolita i wszystkie stany. :D
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 284
Dołączył(a): 14 wrz 2020, 19:17
Lokalizacja: Wiśniowiec
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Oficer pokładowy
Gadu-Gadu: 0
Wykształcenie: średnie


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Kanclerza Wielkiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron