Królestwo Styrii

Wieści z innych krajów

Królestwo Styrii

Postprzez August Medycejski » 02 cze 2018, 12:47

J. O. Książę Hrychowicz restaurował pomysł niepodległej Styrii. Chciałbym zapytać o powody tego kroku. Czy oznacza to rozpad Monarchii Austro-Węgierskiej? Kim jest Karol Habsburg Radziwiłł? Czy to rozsądne tworzyć kolejną, dwuosobową mikronację? Nie chcę, by Jaśnie Oświecony zrozumiał moje pytania jako zarzuty. Kieruje mną czysta ciekawość.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Królestwo Styrii

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 02 cze 2018, 15:37

JCiKM Franciszek Józef był ostatnio widziany 3 marca, JE Kłopocki pojawia się co 3-4 dni ale jego zaangażowanie jest równe zeru. Obywatele Monarchii rozeszli się po świecie. Aby przywrócić Austro-Węgry do aktywności próbowałem niemal wszystkiego, ale z marnym skutkiem. Nawet kwietniowa groźba secesji Styrii nie stała się impulsem do pobudzenia cesarza i rządu do działania. JE Regent obiecał podjecie działań wspierających aktywność w Monarchii, ale na tym się skończyło. Wszystkie wysiłki włożone w odbudowę Monarchii zostały zaprzepaszczone, bo władze w Austro-Węgier cierpią na tak ogromna realiozę, że nawet raz na tydzień nie mogą poświęcić 15 minut dla Monarchii, ale twardo trzymają władzę i kontrolę nad forum monarchii w swoich rękach. Miałem dwa wyjścia, jak wszyscy zachować lojalność względem cesarza i regenta, którzy utracili zdolność rządzenia krajem i siedzieć na tonącym statku, albo spuścić szalupę ratunkową. Zrobiłem to drugie bo mając władze nad Styria tylko to mogłem uczynić w obecnej sytuacji. Nie wiem czy ma to jakiś sens, ale podjąłem próbę ratowania choć cząstki Monarchii. Liczę, że ci którzy jeszcze do końca nie zostali zniechęceni do działania postawą władz AW, przyłączą się do budowy Królestwa Styrii. Obecnie wspiera mnie jedna osoba, którą poznałem przypadkiem, a której korzenie można odnaleźć tu w Rzeczpospolitej. http://www.styria.darmowefora.pl/index. ... ,46.0.html Liczę jednak, że grono obywateli Styrii jeszcze się powiększy.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Królestwo Styrii

Postprzez Wilhelm Orański » 02 cze 2018, 16:38

O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć motywacje do założenia nowej mikronacji, to nie mogę pojąć, dlaczego Królestwo Styrii, jako kolejne po Santerze, robi ze swojego forum atlas. W niektórych nawet przypadkach artykuły są łudząco podobne do tych z Santery (np. ten oraz ten). Moim zdaniem lepiej jest, jeżeli obywatele produkują mniej postów, lecz treściwych.
Panie Hrychowiczu, życzę aby Styria przyciągnęła nowych mieszkańców, bo kibicuję każdej mikronacji, szczególnie tym, które w jakiś sposób odnoszą się do historii, ale moim zdaniem kolejna encyklopedia tylko zmniejsza prestiż tego państwa.
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Królestwo Styrii

Postprzez August Medycejski » 02 cze 2018, 18:47

Może czas jednak, ze smutkiem, przyznać, że Monarchia upadła i nie da się jej odratować. Wszystko, co powstało, musi upaść. Może warto zaprosić Jegomościa Karola Habsburga Radziwiłła do Rzeczypospolitej, skoro już w niej działał.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Królestwo Styrii

Postprzez Daniel von Tauer-Krak » 02 cze 2018, 18:58

Wydaje mi się, że Karol Habsburg Radziwiłł jest Karolem Radziwiłłem, aczkolwiek miło byłoby gdyby ktoś to potwierdził lub zaprzeczył. Zakładając, że ma konto w Rzeczpospolitej pod imieniem Karol, to w grę wchodzi jeszcze Karol Wawrzyniec Medici-Zep.
STEFAN II DANIEL

Obrazek



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 582
Dołączył(a): 21 kwi 2015, 16:06
Medale: 2
Medal Wojska (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Namiestnik
Skype: Daniel Niemo

Re: Królestwo Styrii

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 02 cze 2018, 19:15

Mnie się wydaję, że jednak warto ratować MAW. Pamiętajcie, że to jedno z najstarszych państw v-świata
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Królestwo Styrii

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 02 cze 2018, 19:17

Lepiej nie ratować MAW, a stworzyć coś podobnego z nowymi ludźmi.
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Królestwo Styrii

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 02 cze 2018, 20:27

Wilhelm Orański napisał(a):[justify]O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć motywacje do założenia nowej mikronacji, to nie mogę pojąć, dlaczego Królestwo Styrii, jako kolejne po Santerze, robi ze swojego forum atlas.


Cenna uwaga. Postaram się mieć na sercu pańskie rady. Co do JKM Karola I myślę że nie omieszka złożyć wizytę w Rzeczpospolitej.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Królestwo Styrii

Postprzez Daniel von Witt » 03 cze 2018, 13:33

Dla osób rozczłonkowujących Monarchię Austro-Węgierską mam radę. Zanim do tego słusznego przedsięwzięcia przystąpicie na całego to sugerowałbym wpierw zastanowić się nad powodami znudzenia Monarchią, aby nie popełniać tych samych błędów, które popełniono już któryś raz przy aktywizowaniu Austro-Węgier. A na czym polega błąd? Moim zdaniem na robieniu z danej mikronacji blogonacji. Austro-Węgry nie dość, że są kseronacją, to jeszcze blogonacją. Ich aktywność polega na prezentowaniu "stanu floty", "zoo w Graz" itp., przez co po części A-W przypominają Santerę. Taka kseronacja/blogonacja nigdy mikronacją nie będzie, bo w mikronacji chodzi głównie o interakcje między ludźmi. W Rzeczpospolitej te interakcje są. Szlachta tu się kłóciła o niuanse prawne związane z zaręczynami swego Króla. W Austro-Węgrzech od czasu mojej "bitwy o Ung" nie było żadnych sporów. Jeśli Styria ma być A-W w skali mikroregionu, to można na niej postawić krzyżyk już dziś, i to nie ze złej woli, ale z powodu złych fundamentów, na których ona powstaje.

(-) Daniel von Witt



Gość zagraniczny
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 wrz 2014, 13:36

Re: Królestwo Styrii

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 04 cze 2018, 08:29

Dziękuję Ekscelencji za dobre rady. Będę miał pańskie wskazówki na uwadze. Nasuwa mi się jednak takie spostrzeżenie, że prócz Dreamlandu mało który kraj jest postrzegany przez pana pozytywnie i zasługuje na uznanie. No może po za IV Rzeszą, której fundamenty też były mizernej konstrukcji, skoro po odejściu jednego trol-obywatela wszystko się zawaliło.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Inne Kraje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości