Funkcjonowanie Kościoła w Rzeczypospolitej

Stare księgi, szpargały i zapiski.

Re: Funkcjonowanie Kościoła w Rzeczypospolitej

Postprzez Albert Orański » 08 paź 2018, 08:19

August Medycejski napisał(a):
Z całym szacunkiem, ale Wasza Eminencja nie zna sprawy Zakonów i tego, ile to już ona krwi napsuła. Nikt nikomu nie broni, by należał do rycerskiego zakonu, jego wola, Rzeczpospolita raczej dąży do ukrócenia tych ze wszech miast uciążliwych swarów, w które została wciągnięta albo przez bierność władz kościelnych, albo przez zamieszania majątkowe, bo Imć von Salza nie potrafił dogadać się ze współbraćmi.


Przykro mi słyszeć, że kością niezgody są zakony właśnie. Zapewniam, że w najbliższych tygodniach Kościół będzie zastanawiał się, jak takich sytuacji unikać w przyszłości.

Sebastian von Tauer napisał(a):Panie Orański, zachowuj się pan teraz jak europejski konkwistador, który przybył do wioski Indian i próbuje im wmówić, że są głupi i nie znają się na tym co robią, bo powinni inaczej. Jak widać, Rzeczpospolita obchodzi swoje 10 urodziny i daleko jej od grobu. Jeśli panu jest przykro, ponieważ "nie rozumiemy Rzeczypospolitej", to mi jest przykro, że rotryjscy duchowni działają według zasady "nie znam się, to się wypowiem".


Proszę nie generalizować. Ja jestem rotryjskim duchownym, a nie rotryjskimi duchownymi. Być może i mam tendencję do "wymądrzania się", czy też nadużywania kaznodziejskiego tonu, ale spowodowane to jest sędziwym wiekiem i troską, nie zaś złośliwością.
/-/ Albert Kardynał Orański
Książę Niderlandów, Rotrii, Mediolanu
Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 129
Dołączył(a): 07 gru 2013, 18:05
Medale: 1
Gwiazda Ukrainy (1)
Gadu-Gadu: 47829220
Wykształcenie: królewskie

Re: Funkcjonowanie Kościoła w Rzeczypospolitej

Postprzez Karol Wawrzyniec Medici-Zep » 12 paź 2018, 10:28

Albert, daj sobie spokój. Szkoda nerwów, sił i internetu na kłótnie z ignorantami.
Pio Maria Facibeni vel Karol Wawrzyniec Medici-Zep
Doktor Nauk Teologicznych



Avatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 lis 2014, 18:16
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 1
Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 34757559
Wykształcenie: Profesor Teologii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Kościoła Rotryjskiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości