Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez Emilia Radziwiłłówna » 17 lip 2012, 13:46

Kurier Warszawski

wydanie II na rok 2012


W rym numerze:
1. wywiad z Jego Cesarską i Królewską Mością Maksymilianem Teodorem I o przeszłości, przyszłości i uczuciach związanych z wyborem na tron,
2. felieton polityczny "Armia oczyma cywilia", czyli słów kilka o sprawie odtajniania działów wojskowych.
3. oferta pracy w gazecie!

W każdym szlacheckim dworze, w każdej mieszczańskiej kamienicy, pod każdą chłopską strzechą jest KURIER WARSZAWSKI!

------------------------

Mam również prośbę do wszystkich zainterowanych mecenatem Jegomościów. Redakcja prosi o kilka denarów derowizny dla naszej gazety, za te pieniędze organizowałaby konkursy lub przeznaczyłabym je na wypłaty dla ewentualnych pracowników ;) Osoby z trzema największymi wpłatami otrzymają od redakcji tytuł "Mecenasów Dziennikarstwa".


------------------------

Muszę przeprosić w tym miejscu Pana Artura Czartoryskiego, który prosił mnie, aby gazeta ukazywała się co dwa tygodnie. Ja jednak wolę "nieregularnik niecodzienny" :) Proszę się nie gniewać, ale muszę pisać, jeśli mam o czym.

Miłej lektury!
(-) Jej Książęca Wysokość Emilia Maria Katarzyna Elżbieta apo Zep z domu Radziwiłł, księżna surmeńska i mediolańska etc.,



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 124
Dołączył(a): 01 lip 2012, 20:54
Medale: 1
Order Świętego Stanisława (1)
Wykształcenie: brak

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez Cesare de Medici » 17 lip 2012, 15:24

Gratuluję. Kolejne ciekawe wydanie ;)
(-) Sanctitas Vestra Pius III
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc.



Gość zagraniczny
 
Posty: 102
Dołączył(a): 05 lip 2012, 15:11
Wykształcenie: wyższe

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez Karol Radziwiłł » 17 lip 2012, 15:29

Gratuluję! Jestem przekonany, że następne wydania będę równie dobre, co 1. i 2., a może nawet lepsze. :D
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez ks. Otto Kent » 17 lip 2012, 18:02

Moje gratulacje! :)



 

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez Marek Wiktorowicz » 18 lip 2012, 15:18

Szlachetna Pani,

Aż żal ściska serce, że kardynał w Rzeczypospolitej jest biedakiem bez grosza przy duszy! Jak tylko otrzymam jakiekolwiek wynagrodzenie, nie poskąpię Kurierowi!

A wydanie oczywiście świetne :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez Einar » 18 lip 2012, 17:59

Zostałem pozytywnie zaskoczony, nawet sobie pani nie wyobraża, jak bardzo :)

Dawno nie czytałem w mikroświecie tak świetnej gazety (a ostatnio nie mam okazji, odkąd nie pojawiają się nowe wydania dreamlandzkiego Kuriera oraz Nowego Średniowiecza, choć w drugim przypadku tematyka jest zdecydowanie inna). Bardzo przyjemnie się czyta. Oby tak dalej!

Ze swojej strony z pewnością polecę lekturę Kuriera Warszawskiego w Nordii, a i na naszym profilu facebookowym nie omieszkam zareklamować :)


Odnośnie treści pozwolę sobie na małą uwagę na temat felietonu o armii. U nas sprawy armii są również tajne. Tak tajne, że można by pomyśleć, że nic się w niej nie dzieje. Choć szykujemy reformę Królewskich Sił Zbrojnych, mam nadzieję tą kwestię nieco złagodzić i doprowadzić do regularnego informowania opinii publicznej co się w nordyjskich koszarach dzieje :)
Obecnie sprawa informacji jest tak bardzo zaniedbana, że przeciętny Nordyjczyk nie wie co się działo podczas zakończonej kilka miesięcy temu ekspedycji karnej do Svartlandu (nordyjska kolonia), która wzięła udział w tłumieniu dwóch rebelii. Tak więc istotne jest zachowanie umiaru. Nie zgodzę się z twierdzeniem, że cywili należy dopuszczać do informacji o armii, ale też trudno całkowicie odciąć armię od świata zewnętrznego.
Einar I Bjørn
kung av Norde
król Nordii



Gość zagraniczny
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13 gru 2010, 21:54
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez Emilia Radziwiłłówna » 18 lip 2012, 20:36

Dziękuję Szlachetnym Panom za miłe słowa :) Zwłaszcza Waszej Królewskiej Mości. Za reklamę i rekomendację dziękuję już teraz.

Co do armii, cóż. Mogę powiedzieć tylko tyle, że jej utrzymanie w warunkach mikronacji jest pozytywe, daje możliwość rozwoju zainteresowań związanych z wojskowością. Ja jednak, jako cywil nie uważam jej za najważniejszą drogę rozwoju w mikroświecie. Z drugiej strony Rzeczpospolita powinna kontynuować tradycję Sarmatów, a Nordia walecznych wikingów ;)
(-) Jej Książęca Wysokość Emilia Maria Katarzyna Elżbieta apo Zep z domu Radziwiłł, księżna surmeńska i mediolańska etc.,



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 124
Dołączył(a): 01 lip 2012, 20:54
Medale: 1
Order Świętego Stanisława (1)
Wykształcenie: brak

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez Pius IV » 20 lip 2012, 18:19

Sławetna Pani,
wolą Naszą jest, jakoby sztuka, oświata i kultura w Naszej Ojczyźnie rozwijały się pełną parą, przeto polecamy Podskarbiemu Wielkiemu przesłanie kwoty 10 000 DPL z Naszego osobistego skarbca celem pokrycia wydatków gazety :) . Po wypłatę należności kierujemy do Ekscelencji Kenta. Decyzję Naszą parafką poświadczamy.

(-) F.F.I v. H.L.R., R.P.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez ks. Otto Kent » 20 lip 2012, 18:25

Pieniądze już zostały wysłane ;)



 

Re: Kurier Warszawski, wyd. II / 2012.

Postprzez Cesare de Medici » 20 lip 2012, 18:43

Wspaniały gest Wasza Królewska Mość :)!
(-) Sanctitas Vestra Pius III
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc.



Gość zagraniczny
 
Posty: 102
Dołączył(a): 05 lip 2012, 15:11
Wykształcenie: wyższe

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kurier Warszawski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron