WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 15:21

Wykaz Wojsk Prywatnych
Gwardia Królewska
(stan na 19.06.2016 r.)


- Królewska Chorągiew Husarska
- 1 Kompania Dragonów
- 2 Kompania Dragonów
- 1 Rota Janczarów
- 2 Rota Janczarów
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 15:30

Wykaz Wojsk Prywatnych
Rodu Radziwiłłów
(stan na 27.02.2017 r.)


(Karol książę Radziwiłł)


Okręt Liniowy "Jerzy"

I Dywizja Radziwiłłowska

Arcyksiążęcy Pułk Jazdy Radziwiłłowskiej
- 1 Chorągiew Husarii
- 2 Chorągiew Husarii
- 1 Chorągiew Pancernych
- 2 Chorągiew Pancernych

1 Pułk Jazdy Radziwiłłowskiej
- 3 Chorągiew Husarii
- 3 Chorągiew Pancernych
- 1 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 2 Chorągiew Jazdy Kozackiej

2 Pułk Jazdy Radziwiłłowskiej
- 4 Chorągiew Pancernych
- 3 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 4 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 5 Chorągiew Jazdy Kozackiej

3 Pułk Jazdy Radziwiłłowskiej
- 5 Chorągiew Pancernych
- 6 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 7 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 1 Chorągiew Lisowczyków

4 Pułk Jazdy Radziwiłłowskiej
- 8 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 1 Chorągiew Jazdy Tatarskiej
- 2 Chorągiew Jazdy Tatarskiej
- 3 Chorągiew Jazdy Tatarskiej

Arcyksiążęcy Regiment Piechoty Radziwiłłowskiej
- Chorągiew Gwardii Przybocznej
- 1 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 2 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 3 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 1 Bateria Artylerii Lekkiej
- 2 Bateria Artylerii Lekkiej

2 Regiment Artylerii Radziwiłłowskiej
- 7 Bateria Artylerii Średniej
- 8 Bateria Artylerii Średniej

II Dywizja Radziwiłłowska

5 Regiment Jazdy Radziwiłłów
- 1 Kompania Rajtarii
- 2 Kompania Rajtarii
- 3 Kompania Rajtarii
- 4 Kompania Rajtarii

6 Regiment Jazdy Radziwiłłowskiej
- 5 Kompania Rajtarii
- 6 Kompania Rajtarii
- 7 Kompania Rajtarii
- 8 Kompania Rajtarii

1 Regiment Dragonii Radziwiłłowskiej
- 1 Kompania Dragonów
- 2 Kompania Dragonów
- 3 Kompania Dragonów
- 4 Kompania Dragonów

2 Regiment Dragonii Radziwiłłowskiej
- 5 Kompania Dragonów
- 6 Kompania Dragonów
- 7 Kompania Dragonów
- 8 Kompania Dragonów

3 Regiment Dragonii Radziwiłłowskiej
- 9 Kompania Dragonów
- 10 Kompania Dragonów
- 11 Kompania Dragonów
- 12 Kompania Dragonów

2 Regiment Piechoty Radziwiłłowskiej
- 4 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 5 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 6 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 3 Bateria Artylerii Lekkiej
- 4 Bateria Artylerii Lekkiej

1 Regiment Artylerii Radziwiłłowskiej
- 1 Bateria Artylerii Średniej
- 2 Bateria Artylerii Średniej
- 3 Bateria Artylerii Średniej

Twierdza Nieśwież
18 Kompania Piechoty Niemieckiej
19 Kompania Piechoty Niemieckiej
20 Kompania Piechoty Niemieckiej
12 Bateria Artylerii Lekkiej
7 Bateria Artylerii Średniej

Twierdza Stanisławów
15 Kompania Piechoty Niemieckiej
16 Kompania Piechoty Niemieckiej
17 Kompania Piechoty Niemieckiej
11 Bateria Artylerii Lekkiej

Twierdza Pieniny
9 Kompania Piechoty Niemieckiej
10 Kompania Piechoty Niemieckiej
11 Kompania Piechoty Niemieckiej
10 Bateria Artylerii Lekkiej

Twierdza Buczacz
12 Kompania Piechoty Niemieckiej
13 Kompania Piechoty Niemieckiej
14 Kompania Piechoty Niemieckiej
6 Bateria Artylerii Średniej

Twierdza Pobóż
6 Kompania Piechoty Niemieckiej
7 Kompania Piechoty Niemieckiej
8 Kompania Piechoty Niemieckiej
6 Bateria Artylerii Lekkiej

Twierdza Żychlin
3 Kompania Piechoty Niemieckiej
4 Kompania Piechoty Niemieckiej
5 Kompania Piechoty Niemieckiej
5 Bateria Artylerii Lekkiej

Twierdza Podgaje
7 Kompania Piechoty Nowego Typu
1 Kompania Piechity Niemieckiej
2 Kompania Piechoty Niemieckiej
8 Bateria Artylerii Średniej




(Samuel Radziwiłł)


Fregata "Nadzieja"

Zamek Borysów
Kompania Dragonów
1 Bateria Artylerii Lekkiej

Zamek Homel
Kompania Dragonów Radziwiłłowskich
2 Bateria Artylerii Lekkiej

Zamek Mińsk
1 Rota piechoty polsko-węgierskiej
2 Rota piechoty polsko-węgierskiej

Zamek Połowczyn
3 Rota piechoty polsko-węgierskiej
4 Rota piechoty polsko-węgierskiej
3 Bateria Artylerii Lekkiej

Zamek Wieliż
18 Kompania Piechoty Nowego Typu
19 Kompania Piechoty Nowego Typu

Zamek Czeczersk
1 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Torżok
2 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Uświat
3 Bateria Artylerii Średniej
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 15:43

Wykaz Wojsk Prywatnych
Rodu Zepów
(stan na 27.02.2017 r.)



Marek Wiktorowicz Zep


Okręt Liniowy I klasy
Okręt Liniowy I klasy
Okręt Liniowy I klasy
Okręt Liniowy I klasy
Okręt Liniowy I klasy
Okręt Liniowy II klasy
Okręt Liniowy II klasy
Okręt Liniowy II klasy
Galeon Królewski "Wiktor"
(48 dział)

Dywizja Kiejdańska

1 Doborowy Pułk Jazdy (Twierdza Kiejdany)
1 Chorągiew Husarii
2 Chorągiew Husarii
1 Chorągiew Pancerna
2 Chorągiew Pancerna
1 Kompania Rajtarii
2 Kompania Rajtarii
1 Kompania Dragonii
2 Kompania Dragonii

2 Pułk Husarii (Twierdza Kowno)
3 Chorągiew Husarii
4 Chorągiew Husarii
5 Chorągiew Husarii
6 Chorągiew Husarii
7 Chorągiew Husarii
8 Chorągiew Husarii
9 Chorągiew Husarii
10 Chorągiew Husarii

1 Regiment Rajtarii (Twierdza Rosienie)
3 Kompania Rajtarii
4 Kompania Rajtarii
5 Kompania Rajtarii
6 Kompania Rajtarii
7 Kompania Rajtarii
8 Kompania Rajtarii
9 Kompania Rajtarii
10 Kompania Rajtarii

1 Regiment Dragonii (Zamek Poniewież)
3 Kompania Dragonii
4 Kompania Dragonii
5 Kompania Dragonii
6 Kompania Dragonii
7 Kompania Dragonii
8 Kompania Dragonii
9 Kompania Dragonii
10 Kompania Dragonii

1 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
1 Rota Hajduków - twierdza Kiejdany
2 Rota Hajduków - twierdza Kiejdany
3 Rota Hajduków - twierdza Kiejdany
4 Rota Hajduków - twierdza Kowno
5 Rota Hajduków - twierdza Kowno
1 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kiejdany
1 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Kiejdany
1 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Kowno

2 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
6 Rota Hajduków - twierdza Rosienie
7 Rota Hajduków - twierdza Rosienie
8 Rota Hajduków - zamek Poniewież
9 Rota Hajduków - zamek Godlewo
10 Rota Hajduków - zamek Godlewo
2 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kiejdany
2 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Kowno
2 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Rosienie

3 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
11 Rota Hajduków - zamek Godlewo
12 Rota Hajduków - zamek Godlewo
13 Rota Hajduków - zamek Birże
14 Rota Hajduków - zamek Birże
15 Rota Hajduków - zamek Birże
3 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kiejdany
3 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Rosienie
3 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Godlewo


Dywizja Wiktorowska

1 Pułk Petyhorski (Twierdza Wiktorowo)
1 Chorągiew Petyhorska
2 Chorągiew Petyhorska
3 Chorągiew Petyhorska
4 Chorągiew Petyhorska
5 Chorągiew Petyhorska
6 Chorągiew Petyhorska
7 Chorągiew Petyhorska
8 Chorągiew Petyhorska

1 Pułk Jazdy Tatarskiej (Twierdza Olita)
1 Chorągiew Tatarska
2 Chorągiew Tatarska
3 Chorągiew Tatarska
4 Chorągiew Tatarska
5 Chorągiew Tatarska
6 Chorągiew Tatarska
7 Chorągiew Tatarska

1 Pułk Jazdy Kozackiej (Twierdza Janów)
1 Chorągiew Kozacka
2 Chorągiew Kozacka
3 Chorągiew Kozacka
4 Chorągiew Kozacka
5 Chorągiew Kozacka
6 Chorągiew Kozacka
7 Chorągiew Kozacka

1 Pułk Jazdy Wołoskiej (Tamek Troki)
1 Chorągiew Wołoska
2 Chorągiew Wołoska
3 Chorągiew Wołoska
4 Chorągiew Wołoska
5 Chorągiew Wołoska
6 Chorągiew Wołoska
7 Chorągiew Wołoska

4 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
16 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
17 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
18 Rota Hajduków - twierdza Wiktorowo
19 Rota Hajduków - twierdza Olita
20 Rota Hajduków - twierdza Olita
4 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Wiktorowo
4 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Olita
4 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Uciana

5 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
21 Rota Hajduków - twierdza Olita
22 Rota Hajduków - twierdza Janów
23 Rota Hajduków - twierdza Janów
24 Rota Hajduków - twierdza Janów
25 Rota Hajduków - zamek Uciana
5 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Wiktorowo
5 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Janów
5 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Troki

1 Regiment Piechoty Nowego Typu
1 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Troki
2 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
3 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
4 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
5 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
6 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol
7 Kompania Piechoty Nowego Typu - zamek Mariampol

Dywizja Kłajpedzka

2 Pułk Petyhorski (Twierdza Kłajpeda)
9 Chorągiew Petyhorska
10 Chorągiew Petyhorska
11 Chorągiew Petyhorska
12 Chorągiew Petyhorska
13 Chorągiew Petyhorska
14 Chorągiew Petyhorska
15 Chorągiew Petyhorska
16 Chorągiew Petyhorska

2 Pułk Jazdy Tatarskiej (Twierdza Taurogi)
8 Chorągiew Tatarska
9 Chorągiew Tatarska
10 Chorągiew Tatarska
11 Chorągiew Tatarska
12 Chorągiew Tatarska
13 Chorągiew Tatarska
14 Chorągiew Tatarska

VI Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
26 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
27 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
28 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
29 Rota Hajduków - twierdza Kłajpeda
30 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
6 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kłajpeda
6 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Taurogi
6 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Talsze

7 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
31 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
32 Rota Hajduków - twierdza Taurogi
33 Rota Hajduków - twierdza Szawle
34 Rota Hajduków - twierdza Szawle
35 Rota Hajduków - twierdza Szawle
7 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Kłajpeda
7 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Szawle
7 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Pługiniany

1 Regiment Piechoty Niemieckiej (Twierdza Szawle)
1 Kompania Piechoty Niemieckiej
2 Kompania Piechoty Niemieckiej
3 Kompania Piechoty Niemieckiej
4 Kompania Piechoty Niemieckiej
5 Kompania Piechoty Niemieckiej
6 Kompania Piechoty Niemieckiej
7 Kompania Piechoty Niemieckiej

2 Regiment Piechoty Niemieckiej (Zamek Talsze)
8 Kompania Piechoty Niemieckiej
9 Kompania Piechoty Niemieckiej
10 Kompania Piechoty Niemieckiej
11 Kompania Piechoty Niemieckiej
12 Kompania Piechoty Niemieckiej
13 Kompania Piechoty Niemieckiej
14 Kompania Piechoty Niemieckiej

3 Regiment Piechoty Niemieckiej
15 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
16 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
17 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
18 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
19 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
20 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Szyłokarczma
21 Kompania Piechoty Niemieckiej - zamek Pługiniany

Dywizja Czarcigrodzka

2 Doborowy Pułk Jazdy (Twierdza Czarcigród)
11 Chorągiew Husarii
12 Chorągiew Husarii
3 Chorągiew Pancerna
4 Chorągiew Pancerna
11 Kompania Rajtarii
12 Kompania Rajtarii
11 Kompania Dragonii
12 Kompania Dragonii

2 Pułk Husarii (Twierdza Złotów)
13 Chorągiew Husarii
14 Chorągiew Husarii
15 Chorągiew Husarii
16 Chorągiew Husarii
17 Chorągiew Husarii
18 Chorągiew Husarii
19 Chorągiew Husarii
20 Chorągiew Husarii

1 Pułk Pancerny (Twierdza Jastrowie)
5 Chorągiew Pancerna
6 Chorągiew Pancerna
7 Chorągiew Pancerna
8 Chorągiew Pancerna
9 Chorągiew Pancerna
10 Chorągiew Pancerna
11 Chorągiew Pancerna
12 Chorągiew Pancerna

8 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
36 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
37 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
38 Rota Hajduków - twierdza Czarcigród
39 Rota Hajduków - twierdza Złotów
40 Rota Hajduków - twierdza Złotów
8 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
8 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Czarcigród
8 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Złotów

9 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
41 Rota Hajduków - twierdza Jastrowie
42 Rota Hajduków - twierdza Jastrowie
43 Rota Hajduków - zamek Kujan
44 Rota Hajduków - zamek Kujan
45 Rota Hajduków - zamek Kujan
9 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
9 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Złotów
9 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Jastrowie

10 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
46 Rota Hajduków - zamek Podgaje
47 Rota Hajduków - zamek Krajenka
48 Rota Hajduków - zamek Krajenka
49 Rota Hajduków - zamek Krajenka
50 Rota Hajduków - zamek Krajenka
10 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Czarcigród
10 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Jastrowie
10 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Krajenka


8 Kompania Piechoty Nowego Typu (Zamek Podgaje)
9 Kompania Piechoty Nowego Typu
10 Kompania Piechoty Nowego Typu
11 Kompania Piechoty Nowego Typu
12 Kompania Piechoty Nowego Typu
13 Kompania Piechoty Nowego Typu
14 Kompania Piechoty Nowego Typu

Dywizja Sopocka

3 Doborowy Pułk Jazdy (Twierdza Sopot)
21 Chorągiew Husarii
22 Chorągiew Husarii
23 Chorągiew Pancerna
24 Chorągiew Pancerna
13 Kompania Rajtarii
14 Kompania Rajtarii
13 Kompania Dragonii
14 Kompania Dragonii

2 Regiment Dragonii (Twierdza Gdynia)
15 Kompania Dragonii
16 Kompania Dragonii
17 Kompania Dragonii
18 Kompania Dragonii
19 Kompania Dragonii
20 Kompania Dragonii
21 Kompania Dragonii
22 Kompania Dragonii

2 Pułk Jazdy Wołoskiej (Twierdza Wejherowo)
8 Chorągiew Wołoska
9 Chorągiew Wołoska
10 Chorągiew Wołoska
11 Chorągiew Wołoska
12 Chorągiew Wołoska
13 Chorągiew Wołoska
14 Chorągiew Wołoska

11 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
51 Rota Hajduków - twierdza Sopot
52 Rota Hajduków - twierdza Sopot
53 Rota Hajduków - twierdza Sopot
54 Rota Hajduków - twierdza Gdynia
55 Rota Hajduków - twierdza Gdynia
11 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Sopot
11 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Sopot
11 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Gdynia

12 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
56 Rota Hajduków - twierdza Wejherowo
57 Rota Hajduków - twierdza Wejherowo
58 Rota Hajduków - zamek Kosakowo
59 Rota Hajduków - zamek Kosakowo
60 Rota Hajduków - zamek Kosakowo
12 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Sopot
12 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Gdynia
12 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Wejherowo

13 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
61 Rota Hajduków - zamek Rumia
62 Rota Hajduków - zamek Reda
63 Rota Hajduków - zamek Reda
64 Rota Hajduków - zamek Reda
65 Rota Hajduków - zamek Reda
13 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Sopot
13 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Wejherowo
13 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Reda


15 Kompania Piechoty Nowego Typu (Zamek Rumia)
16 Kompania Piechoty Nowego Typu
17 Kompania Piechoty Nowego Typu
18 Kompania Piechoty Nowego Typu
19 Kompania Piechoty Nowego Typu
20 Kompania Piechoty Nowego Typu
21 Kompania Piechoty Nowego Typu


Dywizja Podhorecka

4 Doborowy Pułk Jazdy (Twierdza Podhorce)
23 Chorągiew Husarii
24 Chorągiew Husarii
15 Chorągiew Pancerna
16 Chorągiew Pancerna
15 Kompania Rajtarii
16 Kompania Rajtarii
23 Kompania Dragonii
24 Kompania Dragonii

2 Pułk Jazdy Kozackiej (Twierdza Jasionów)
8 Chorągiew Kozacka
9 Chorągiew Kozacka
10 Chorągiew Kozacka
11 Chorągiew Kozacka
12 Chorągiew Kozacka
13 Chorągiew Kozacka
14 Chorągiew Kozacka

1 Regiment Mołojców (Twierdza Kadłubiska)
1 Sotnia Mołojców
2 Sotnia Mołojców
3 Sotnia Mołojców
4 Sotnia Mołojców
5 Sotnia Mołojców
6 Sotnia Mołojców
7 Sotnia Mołojców
Tabor kozacki

2 Regiment Mołojców (Zamek Zahorce)
8 Sotnia Mołojców
9 Sotnia Mołojców
10 Sotnia Mołojców
11 Sotnia Mołojców
12 Sotnia Mołojców
13 Sotnia Mołojców
14 Sotnia Mołojców
Tabor kozacki

14 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
66 Rota Hajduków - twierdza Podhorce
67 Rota Hajduków - twierdza Podhorce
68 Rota Hajduków - twierdza Podhorce
69 Rota Hajduków - twierdza Jasionów
70 Rota Hajduków - twierdza Jasionów
14 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Podhorce
14 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Podhorce
14 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Jasionów

15 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
71 Rota Hajduków - twierdza Kadłubiska
72 Rota Hajduków - twierdza Kadłubiska
73 Rota Hajduków - zamek Grabowa
74 Rota Hajduków - zamek Grabowa
75 Rota Hajduków - zamek Grabowa
15 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Podhorce
15 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Jasionów
15 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Kadłubiska

16 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
76 Rota Hajduków - zamek Zahorce
77 Rota Hajduków - zamek Chwatów
78 Rota Hajduków - zamek Chwatów
79 Rota Hajduków - zamek Chwatów
80 Rota Hajduków - zamek Chwatów
16 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Podhorce
16 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Kadłubiska
16 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Chwatów


Dywizja Lachowicka

2 Regiment Rajtarii (Twierdza Lachowicze)
17 Kompania Rajtarii
18 Kompania Rajtarii
19 Kompania Rajtarii
20 Kompania Rajtarii
21 Kompania Rajtarii
22 Kompania Rajtarii
23 Kompania Rajtarii
24 Kompania Rajtarii

3 Pułk Jazdy Tatarskiej (Twierdza Hruszówka)
15 Chorągiew Tatarska
16 Chorągiew Tatarska
17 Chorągiew Tatarska
18 Chorągiew Tatarska
19 Chorągiew Tatarska
20 Chorągiew Tatarska
21 Chorągiew Tatarska

I3 Pułk Jazdy Kozackiej (Twierdza Korzenie)
15 Chorągiew Kozacka
16 Chorągiew Kozacka
17 Chorągiew Kozacka
18 Chorągiew Kozacka
19 Chorągiew Kozacka
20 Chorągiew Kozacka
21 Chorągiew Kozacka

3 Regiment Mołojców (Zamek Florianów)
15 Sotnia Mołojców
16 Sotnia Mołojców
17 Sotnia Mołojców
18 Sotnia Mołojców
19 Sotnia Mołojców
20 Sotnia Mołojców
21 Sotnia Mołojców
Tabor kozacki

XVII Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
81 Rota Hajduków - twierdza Lachowicze
82 Rota Hajduków - twierdza Lachowicze
83 Rota Hajduków - twierdza Lachowicze
84 Rota Hajduków - twierdza Hruszówka
85 Rota Hajduków - twierdza Hruszówka
17 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Lachowicze
17 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Lachowicze
17 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Hruszówka

18 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
86 Rota Hajduków - twierdza Korzenie
87 Rota Hajduków - twierdza Korzenie
88 Rota Hajduków - zamek Konki
89 Rota Hajduków - zamek Konki
90 Rota Hajduków - zamek Konki
18 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Lachowicze
18 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Hruszówka
18 Bateria Artylerii Lekkiej - twierdza Korzenie

19 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej
91 Rota Hajduków - zamek Florianów
92 Rota Hajduków - zamek Kavali
93 Rota Hajduków - zamek Kavali
94 Rota Hajduków - zamek Kavali
95 Rota Hajduków - zamek Kavali
19 Bateria Artylerii Ciężkiej - twierdza Lachowicze
19 Bateria Artylerii Średniej - twierdza Korzenie
19 Bateria Artylerii Lekkiej - zamek Kavali


Dywizja Kielecka

4 Regiment Piechoty Nowego Typu (Twierdza Cęciny, Twierdza Chmielnik i Zamek Bodzentyn)
22 Kompania Piechoty Nowego Typu
23 Kompania Piechoty Nowego Typu
24 Kompania Piechoty Nowego Typu
25 Kompania Piechoty Nowego Typu
26 Kompania Piechoty Nowego Typu
27 Kompania Piechoty Nowego Typu
28 Kompania Piechoty Nowego Typu

20 Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej (Twierdza Kielce)
96 Rota Hajduków
97 Rota Hajduków
98 Rota Hajduków
99 Rota Hajduków
100 Rota Hajduków
20 bateria artylerii ciężkiej
20 bateria artylerii średniej
20 bateria artylerii lekkiej

2 Pułk Pancerny (Twierdza Chęciny)
17 Chorągiew Pancernych
18 Chorągiew Pancernych
19 Chorągiew Pancernych
20 Chorągiew Pancernych
21 Chorągiew Pancernych
22 Chorągiew Pancernych
23 Chorągiew Pancernych
24 Chorągiew Pancernych

3 Pułk Jazdy Wołoskiej (Zamek Kielce)
15 Chorągiew Wołoska
16 Chorągiew Wołoska
17 Chorągiew Wołoska
18 Chorągiew Wołoska
19 Chorągiew Wołoska
20 Chorągiew Wołoska
21 Chorągiew Wołoska

3 Regiment Dragonii (Zamek Daleszyce i Zamek Bieliny)
25 Kompania Dragonii
26 Kompania Dragonii
27 Kompania Dragonii
28 Kompania Dragonii
29 Kompania Dragonii
30 Kompania Dragonii
31 Kompania Dragonii
32 Kompania Dragonii

3 Regiment Rajtarii (Zamek Bodzentyn)
25 Kompania Rajtarii
26 Kompania Rajtarii
27 Kompania Rajtarii
28 Kompania Rajtarii
29 Kompania Rajtarii
30 Kompania Rajtarii
31 Kompania Rajtarii
32 Kompania Rajtarii

3 Pułk Husarii (Twierdza Chmielnik)
25 Chorągiew Husarii
26 Chorągiew Husarii
27 Chorągiew Husarii
28 Chorągiew Husarii
29 Chorągiew Husarii
30 Chorągiew Husarii
31 Chorągiew Husarii
32 Chorągiew Husarii
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 15:52

Wykaz Wojsk Prywatnych
Rodu Trzaska-Chojnackich
(stan na 27.02.2017 r.)



Aleksander Trzaska-Chojnackich


Twierdza Kamieniec Podolski
Pułk Jazdy Chojnackich
- 1 Chorągiew Husarii
- 2 Chorągiew Husarii
- 3 Chorągiew Husarii
- 4 Chorągiew Husarii
- 1 Chorągiew Pancernych
- 2 Chorągiew Pancernych

Regiment Piechoty Zamkowej Chojnackich
- 1 Rota Piechoty Niemieckiej Fortecznej
- 2 Rota Piechoty Niemieckiej Fortecznej
- 3 Rota Piechoty Niemieckiej Fortecznej
- 4 Rota Piechoty Niemieckiej Fortecznej
- 1 Bateria Artylerii Lekkiej Fortecznej
- 2 Bateria Artylerii Lekkiej Fortecznej


Twierdza Trembowla
3 Bateria Artylerii Lekkiej Fortecznej
4 Bateria Artylerii Lekkiej Fortecznej
7 Bateria Artylerii Ciężkiej
8 Bateria Artylerii Ciężkiej

Pułk Piechoty Nowego Typu
- 1 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 2 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 3 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 4 Kompania Piechoty Nowego Typu

1 Pułk Dragonów
- 1 Kompanii Dragonów
- 2 Kompanii Dragonów
- 3 Kompanii Dragonów
- 4 Kompanii Dragonów


Twierdza Chojnata
1 Bateria Artylerii Ciężkiej
2 Bateria Artylerii Ciężkiej
3 Bateria Artylerii Ciężkiej
4 Bateria Artylerii Ciężkiej
5 Bateria Artylerii Ciężkiej
6 Bateria Artylerii Ciężkiej
1 Bateria Artylerii Średniej
2 Bateria Artylerii Średniej
3 Bateria Artylerii Średniej

Pułk Piechoty Węgiersko-Polskiej
- 1 Kompanii Piechoty Węgiersko-Polskiej
- 2 Kompanii Piechoty Węgiersko-Polskiej
- 3 Kompanii Piechoty Węgiersko-Polskiej
- 4 Kompanii Piechoty Węgiersko-Polskiej
- 5 Kompanii Piechoty Węgiersko-Polskiej
- 6 Kompanii Piechoty Węgiersko-Polskiej

2 Pułk Dragonów
- 5 Kompanii Dragonów
- 6 Kompanii Dragonów
- 7 Kompanii Dragonów
- 8 Kompanii Dragonów

5 Chorągiew Husarska
6 Chorągiew Husarska
3 Chorągiew Pancerna
4 Chorągiew Pancerna

Twierdza Praga
Rota Piechoty Zamkowej Chojnackich
7 bateria artylerii ciężkiej
8 bateria artylerii ciężkiej
9 bateria artylerii ciężkiej

Pułk Piechoty Niemieckiej Chojnackich
- 5 Rota Piechoty Niemieckiej Fortecznej
- 6 Rota Piechoty Niemieckiej
- 7 Rota Piechoty Niemieckiej
- 8 Rota Piechoty Niemieckiej

3 Pułk Dragonów
- 9 Kompanii Dragonów
- 10 Kompanii Dragonów
- 11 Kompanii Dragonów
- 12 Kompanii Dragonów

2 Pułk Jazdy Chojnackich
- 5 Chorągiew Pancernych
- 6 Chorągiew Pancernych
- 7 Chorągiew Pancernych
- 8 Chorągiew Pancernych

1 Chorągiew Lisowczyków (daw. Szwoleżerowie)

Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 16:09

Wykaz Wojsk Prywatnych
Rodu von Tauer
(stan na 27.02.2017 r.)



(Sebastian von Tauer)


Okręt Liniowy "Rodowa Duma"
Fregata "Pożoga"
Bryg "Emilia"


I Dywizja Rodu van Tauer "Wielka Rodowa"

Doborowy Pułk Jazdy Rodu von Tauer (Twierdza Bydgoszcz)
- I Chorągwi Husarii rodu von Tauer
- II Chorągwi Husarskiej rodu von Tauer
- III Chorągwi Husarskiej rodu von Tauer
- 1 Chorągwi Pancernej Rodu von Tauer
- 2 Chorągwi Pancernej Rodu von Tauer
- 1 Chorągwi Kozackiej Rodu von Tauer
- 2 Chorągwi Kozackiej Rodu von Tauer

1 Pułk Jazdy Rodu von Tauer (Zamek Stary Jasieniec)
- 3 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 4 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 5 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 6 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 7 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer

2 Pułk Jazdy Rodu von Tauer
- 3 Chorągiew Pancerna rodu von Tauer
- 8 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 9 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 10 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 11 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer

2 Pułk Jazdy Lekkiej Rodu von Tauer
- 16 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 17 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 1 Chorągiew Wołoska rodu von Tauer
- 2 Chorągiew Wołoska rodu von Tauer
- 1 Chorągiew Tatarska rodu von Tauer
- 2 Chorągiew Tatarska rodu von Tauer

2 Pułk Jazdy Ciężkiej Rodu von Tauer (Bydgoszcz)
- 3 Chorągiew Husarska rodu von Tauer
- 4 Chorągiew Husarska rodu von Tauer
- 7 Chorągiew Pancerna rodu von Tauer
- 8 Chorągiew Pancerna rodu von Tauer
- 20 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 21 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer


II Dywizja Rodu von Tauer "Stu Róż"

1 Pułk Jazdy Ciężkiej Rodu von Tauer (Inowrocław)
- 1 Chorągiew Husarska rodu von Tauer
- 2 Chorągiew Husarska rodu von Tauer
- 5 Chorągiew Pancerna rodu von Tauer
- 6 Chorągiew Pancerna rodu von Tauer
- 18 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 19 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer

3 Pułk Jazdy Rodu von Tauer
- 4 Chorągiew Pancerna rodu von Tauer
- 12 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 13 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 14 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 15 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer

4 Pułk Jazdy Rodu von Tauer (Brześć Kujawski)
- 7 Chorągiew Pancerna rodu von Tauer
- 22 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 23 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 24 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 25 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer

5 Pułk Jazdy Rodu von Tauer (Włocławek)
- 8 Chorągiew Pancerna rodu von Tauer
- 26 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 27 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 28 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 29 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer

3 Pułk Jazdy Lekkiej Rodu von Tauer
- 20 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 21 Chorągiew Kozacka rodu von Tauer
- 1 Chorągiew Wołoska rodu von Tauer
- 2 Chorągiew Wołoska rodu von Tauer
- 1 Chorągiew Tatarska rodu von Tauer
- 2 Chorągiew Tatarska rodu von Tauer


III Dywizja Rodu von Tauer "Cudzoziemska"

Regiment Piechoty Narodowego Autoramentu Rodu von Tauer (zamek Murowaniec)
- 1 Rota Piechoty Polsko-Węgierskiej Rodu von Tauer
- 2 Rota Piechoty Polsko-Węgierskiej Rodu von Tauer
- 3 Rota Piechoty Polsko-Węgierskiej Rodu von Tauer
- 4 Rota Piechoty Polsko-Węgierskiej Rodu von Tauer
- 5 Rota Piechoty Polsko-Węgierskiej Rodu von Tauer
- 1 Bateria Artylerii Lekkiej Rodu von Tauer

Regiment Piechoty Cudzoziemskiego Autoramentu Starego Typu Rodu von Tauer (Zamek Inowrocław)
- 1 Rota Piechoty Starego Typu
- 2 Rota Piechoty Starego Typu
- 3 Rota Piechoty Starego Typu
- 4 Rota Piechoty Starego Typu
- 5 Rota Piechoty Starego Typu
- 2 Bateria Artylerii Lekkiej Rodu von Tauer

Regiment Piechoty Cudzoziemskiego Autoramentu Nowego Typu Rodu von Tauer (Twierdza Bydgoszcz)
- I Kompania Piechoty Cudzoziemskiej Nowego Typu
- II Kompania Piechoty Cudzoziemskiej Nowego Typu
- III Kompania Piechoty Cudzoziemskiej Nowego Typu
- IV Kompania Piechoty Cudzoziemskiej Nowego Typu
- V Kompania Piechoty Cudzoziemskiej Nowego Typu
- III Bateria Artylerii Lekkiej rodu von Tauer

Regiment Rajtarii Rodu von Tauer (Zamek Solec Kujawski)
- 1 Kompania Rajtarii Rodu van Tauer
- 2 Kompania Rajtarii Rodu van Tauer
- 3 Kompania Rajtarii Rodu van Tauer
- 4 Kompania Rajtarii Rodu van Tauer
- 5 Kompania Rajtarii Rodu van Tauer

Regimentu Dragonii rodu von Tauer (Zamek Koronowo)
- 1 Kompania Dragonów Rodu van Tauer
- 2 Kompania Dragonów Rodu van Tauer
- 3 Kompania Dragonów Rodu van Tauer
- 4 Kompania Dragonów Rodu van Tauer
- 5 Kompania Dragonów Rodu van Tauer

Twierdza Bydgoszcz
- 1 Bateria Artylerii Ciężkiej Rodu von Tauer
- 2 Bateria Artylerii Ciężkiej Rodu von Tauer
- 3 Bateria Artylerii Ciężkiej Rodu von Tauer

Zamek Stary Jasieniec
- 4 Bateria Artylerii Ciężkiej Rodu von Tauer

Zamek Murowaniec
- 5 Bateria Artylerii Ciężkiej Rodu von Tauer

Zamek Inowrocław
- 6 Bateria Artylerii Ciężkiej Rodu von Tauer

Zamek Solec Kujawski
- 7 Bateria Artylerii Ciężkiej Rodu von Tauer


(Stanisław von Tauer)


Pułk Jazdy Lekkiej Rodu von Tauer (Zamek Świerkowiec)
- 3 Chorągiew Tatarska
- 1 Chorągiew Lisowszczyków

Pułk Husarii Stanisława von Tauer (Zamek Poznań)
- 1 Chorągiew Husarii
- 2 Chorągiew Husarii
- 3 Chorągiew Husarii

Pułk Mołojców Stanisława von Tauer (Zamek Kórnik)
- 1 Sotnia Mołojców
- 2 Sotnia Mołojców
- 3 Sotnia Mołojców
- 4 Sotnia Mołojców
- Tabor kozacki

Zamek Świerkowiec
Kompania Dragonów

Zamek Kórnik
1 Rota Hajduków


(Daniel January von Tauer-Krak)


Matwiejkowo
1 Chorągiew Jazdy Kozackiej
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 16:15

Wykaz Wojsk Prywatnych
Rodu von Lichtenstein
(stan na 27.02.2017 r.)



(Iwan von Lichtenstein)


Galeon "Królowa Julia"

1 Pułk Jazdy von Lichtenstein
- 1 Chorągiew Husarska
- 2 Chorągiew Husarska
- 3 Chorągiew Husarska
- 1 Chorągiew Pancerna
- 2 Chorągiew Pancerna
- 3 Chorągiew Pancerna

2 Pułk Jazdy von Lichtenstein
- 1 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 2 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 3 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 4 Chorągiew Jazdy Kozackiej

I Dywizja Połtawska

1 Połtawski Pułk Kozaków Regestrowych (Twierdza Połtawa)
- 1 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 2 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 3 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 4 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 5 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 6 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 1 Tabor Kozacki
- 1 Bateria Artylerii Lekkiej

2 Połtawski Pułk Kozaków Regestrowych (Twierdza Połtawa)
- 5 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 6 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 7 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 7 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 8 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 2 Tabor Kozacki
- 2 Bateria Artylerii Lekkiej

3 Połtawski Pułk Kozaków Regestrowych (Twierdza Nowa Połtawa)
- 8 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 9 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 10 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 11 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 9 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 10 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 3 Tabor Kozacki
- 3 Bateria Artylerii Lekkiej

4 Połtawski Pułk Kozaków Regestrowych (Twierdza Nowa Połtawa)
- 12 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 13 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 14 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 11 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 12 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 4 Tabor Kozacki
- 4 Bateria Artylerii Lekkiej

1 Mirhorodzki Pułk Kozaków Regestrowych (Twierdza Myrhorod)
- 15 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 16 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 17 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 18 Sotnia Kozaków Regestrowych
- 13 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 14 Chorągiew Jazdy Kozackiej
- 5 Tabor Kozacki
- 5 Bateria Artylerii Lekkiej
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 16:20

Wykaz Wojsk Prywatnych
Rodu Wereszczyńskich
(stan na 27.02.2017 r.)



(Jakob Iwan Wereszczyński - Bagrad)


Galeon "Militis Errant"
Galeonu Niger Eques
Pinasa Speculator
Pinasa Avium
10 Czajek Wojennych


I Dywizja Rodu Wereszczyńskich "Duma"

Pułk Jazdy Rodu Wereszczyńskich (Zamek Wereszczyn)
- 1 Chorągiew Husarska Wereszczyńskich
- 1 Chorągiew Petryhorców
- 2 Chorągiew Petrychorców
- 1 Chorągiew Lisowszczyków
- 1 Kompanie Rajtarii

2 Pułk Jazdy Rodu Wereszczyńskich (Zamek Dorohusk)
- 2 Chorągiew Husarska Wereszczyńskich
- 3 Chorągiew Husarska Wereszczyńskich
- 4 Chorągiew Husarska Wereszczyńskich
- 5 Chorągiew Husarska Wereszczyńskich
- 6 Chorągiew Husarska Wereszczyńskich

3 Pułku Jazdy Rodu Wereszczyńskich (Zamku Łuków)
- 1 Chorągiew Pancerna Wereszczyńskich
- 2 Chorągiew Pancerna Wereszczyńskich
- 3 Chorągiew Pancerna Wereszczyńskich
- 2 Chorągiew Lisowszczyków
- 3 Chorągiew Lisowszczyków

4 Pułku Jazdy rodu Wereszczyńskich Zamek w Krupem)
- 1 Chorągiew Kozacka Wereszczyńskich
- 2 Chorągiew Kozacka Wereszczyńskich
- 3 Chorągiew Kozacka Wereszczyńskich
- 1 Chorągiew Tatarska
- 2 Chorągiew Tatarska
- 1 Chorągiew Jazdy Wołoskiej

5 Pułku Jazdy rodu Wereszczyńskich (Zamku Orłów)
- 7 Chorągiew Husarska Wereszczyńskich
- 8 Chorągiew Husarska Wereszczyńskich
- 3 Chorągiew Petrychorców
- 2 Kompanie Rajtarii
- 3 Kompanie Rajtarii

1 Regimentu Piechoty Rodu Wereszczyńskich (Zamku Orłów)
- 1 Rota Piechoty Polsko-Węgierskie
- 2 Rota Piechoty Polsko-Węgierskie
- 3 Rota Piechoty Polsko-Węgierskie
- 4 Rota Piechoty Polsko-Węgierskie

II Dywizja Rodu Wereszczyńskich "Litwa"

6 Pułku Jazdy Rodu Wereszczyńskich "Cudzoziemski" (Zamku Windawa)
- 4 Kompania Rajtarii
- 5 Kompania Rajtarii
- 6 Kompania Rajtarii
- 7 Kompania Rajtarii
- 1 Kompania Dragonów

7 Pułku Jazdy Rodu Wereszczyńskich "Święty Jerzy" (Zamku Windawa)
- 9 Chorągiew Husarska
- 3 Chorągiew Tatarska
- 4 Chorągiew Tatarska
- 4 Chorągiew Kozacka

8 Pułk Jazdy Rodu Wereszczyńskich (Zamku Dokupe)
- 8 Kompania Rajtarii
- 9 Kompania Rajtarii
- 10 Kompania Rajtarii
- 11 Kompania Rajtarii
- 2 Kompania Dragonii

9 Pułk Jazdy Rodu Wereszczyńskich (Zamek Dorohusk)
- 10 Chorągiew Husarska
- 11 Chorągiew Husarska
- 12 Chorągiew Husarska
- 13 Chorągiew Husarska
- 14 Chorągiew Husarska

10 Pułk Jazdy Rodu Wereszczyńskich (Zamek Dorohusk)
- 4 Chorągiew Jazdy Pancernej
- 5 Chorągiew Jazdy Pancernej
- 6 Chorągiew Jazdy Pancernej
- 7 Chorągiew Jazdy Pancernej
- 8 Chorągiew Jazdy Pancernej

2 Regimentu Piechoty Rodu Wereszczyńskich (Zamku Windawa
- 1 Kompania Piechoty Niemieckiej
- 2 Kompania Piechoty Niemieckiej
- 3 Kompania Piechoty Niemieckiej
- 1 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 2 Kompania Piechoty Nowego Typu
- 3 Kompania Piechoty Nowego Typu

3 Regimentu Piechoty Rodu Wereszczyńskich "Ukraina" (Zamku Wereszczyn)
- 5 Rota Piechoty Polsko-Węgierskie
- 6 Rota Piechoty Polsko-Węgierskie
- 1 Sotnia Mołojców
- 2 Sotnia Mołojców
- 3 Sotnia Mołojców
- 1 Tabor Kozacki
- 2 Tabor Kozacki
- 3 Tabor Kozacki

1 regiment Artylerii Rodu Wereszczyńskich (Zamku Skaras)
- 1 Bateria Artylerii Ciężkiej
- 2 Bateria Artylerii Ciężkiej
- 1 Bateria Artylerii Średniej
- 2 Bateria Artylerii Średniej



Zamek Wereszczyn
1 Rota Piechoty Niemieckiej
1 Bateria Artylerii Lekkiej
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 16:30

Wykaz Wojsk Prywatnych
Rodu Hrychowiczów
(stan na 25.04.2017 r.)



(Mikołaj Godziemba Hrychowicz)


Fregata "Hucul" (30 dział)
Fregata "Dragon" (30 dział)
Okręt liniowy II kl. "Krol" (90 dział)

Dywizja Hrychowicza

1 Pułk Jazdy Hrychowicza (Zamek Husiatyn)
- 3 Kozacka Chorągiew Straży Przedniej
- 1 Chorągiew Husarska Hrychowicza
- 2 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 3 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 4 Chorągiew Pancerna Hrychowicza

2 Pułk Jazdy Hrychowicza (Zamek Czortków)
- 3 Kozacka Chorągiew Straży Przedniej
- 2 Chorągiew Husarska Hrychowicza
- 5 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 6 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 7 Chorągiew Pancerna Hrychowicza

3 Pułk Jazdy Hrychowicza (Zamek Kudryniec)
- 2 Kozacka Chorągiew Straży Przedniej
- 8 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 9 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 11 Chorągiew Pancerna Hrychowicza

5 Pułk Jazdy Hrychowicza (Twierdza Śniatyń)
- 12 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 13 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 14 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 15 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 16 Chorągiew Pancerna Hrychowicza
- 17 Chorągiew Pancerna Hrychowicza

Zamek Gwoździec
Przyboczna Chorągiew Jazdy Pancernej Hrychowicza
Bateria Artylerii Lekkiej Zamku Gwoździec

Twierdza Śniatyń
2 Pokucki Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej:
- 5 Rota Hajduków Hrychowicza
- 6 Rota Hajduków Hrychowicza
- 7 Rota Hajduków Hrychowicza
- 8 Rota Hajduków Hrychowicza
- 2 Bateria Artylerii Lekkiej Hrychowicza

13 Bateria Artylerii Średniej
14 Bateria Artylerii Średniej
. 1 Bateria Artylerii Ciężkiej
. 2 Bateria Artylerii Ciężkiej

Twierdza Dubno
Forteczny Regiment Polsko-Węgierskiej Piechoty:
- 20 Rota Hajduków Hrychowicza
- 21 Rota Hajduków Hrychowicza
- 22 Rota Hajduków Hrychowicza
- 23 Rota Hajduków Hrychowicza
- 3 Bateria Artylerii Lekkiej Hrychowicza

17 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Pokuć
Pokucki Regiment Piechoty Polsko-Węgierskiej:
- 1 Rota Hajduków Hrychowicza
- 2 Rota Hajduków Hrychowicza
- 3 Rota Hajduków Hrychowicza
- 4 Rota Hajduków Hrychowicza
- 1 Bateria Artylerii Lekkiej Hrychowicza

Zamek Jazłowiec
12 Rota Hajduków Hrychowicza
4 Bateria Artylerii Średniej
6 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Tarnów
9 Rota Hajduków Hrychowicza
11 Bateria Artylerii Średniej
12 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Czortków
15 Rota Hajduków Hrychowicza
16 Rota Hajduków Hrychowicza
. 3 Bateria Artylerii Średniej
18 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Daletyn
13 Rota Hajduków Hrychowicza
7 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Kudryniec
14 Rota Hajduków Hrychowicza
8 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Łuck
17 Rota Hajduków Hrychowicza
18 Rota Hajduków Hrychowicza
. 9 Bateria Artylerii Średniej
10 Bateria Artylerii Średniej
15 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Korzec
Wołyński Regiment Polsko-Węgierskiej Piechoty:
- 24 Rota Hajduków Hrychowicza
- 25 Rota Hajduków Hrychowicza
- 26 Rota Hajduków Hrychowicza
- 27 Rota Hajduków Hrychowicza
- 4 Bateria Artylerii Lekkiej Hrychowicza

Zamek Ostróg
28 Rota Hajduków Hrychowicza
11 Bateria Artylerii Średniej
19 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Krzemieniec
29 Rota Hajduków Hrychowicza
12 Bateria Artylerii Średniej
13 Bateria Artylerii Średniej
14 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Pniów
19 Rota Hajduków Hrychowicza
16 Bateria Artylerii Średniej

Zamek Husiatyn
20 Bateria Artylerii Średniej
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 19 cze 2016, 16:38

Wykaz Wojsk Prywatnych
Andreama von Salza
(stan na 27.02.2017 r.)



Dywizja Zakonu Kawalerów Mieczowych

1 Pułk Jazdy Pancernej Chorągwi Kawalerów Mieczowych
- 21 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Biały Kamień)
- 22 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Biały Kamień)
- 23 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Biały Kamień)
- 24 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Biały Kamień)

2 Pułk Jazdy Pancernej Chorągwi Kawalerów Mieczowych
- 25 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Biały Kamień)
- 26 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Biały Kamień)
- 27 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Biały Kamień)
- 28 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Biały Kamień)

Pułk Piechoty Chorągwi Zakonu Kawalerów Mieczowych
- 12 Kompania Kuszników (Zamek Biały Kamień)
- 13 Kompania Kuszników (Zamek Biały Kamień)
- 11 Kompania Knechtów (Zamek Biały Kamień)
- 12 Kompania Knechtów (Zamek Biały Kamień)
- 3 Bateria Artylerii Ciężkiej (Zamek Biały Kamień)
- 4 Bateria Artylerii Ciężkiej (Zamek Biały Kamień)
- 5 Bateria Artylerii Ciężkiej (Zamek Biały Kamień)


Zamek Arrash
2 Rota Knechtów Zakonnych

Zamek Burtneck
3 Rota Knechtów Zakonnych

Pułk Wielkiej Chorągwi Zakonu Kawalerów Mieczowych
- 1 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Arrash)
- 2 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Arrash)
- 3 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Burtneck)
- 4 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Burtneck)

Zamek Wenden
1 Rota Knechtów Zakonnych
4 Rota Knechtów Zakonnych

Pułk Większej Chorągwi Wielkiego Mistrza Zakonu Kawalerów Mieczowych
- 1 Chorągiew Rycerzy Zakonnych (Zamek Wenden)
- 2 Chorągiew Rycerzy Zakonnych (Zamek Wenden)
- 3 Chorągiew Rycerzy Zakonnych (Zamek Wenden)
- 5 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Wenden) dawniej Chorągiew Komturii Wenden

Pułku Forteczny Zamku Wenden
- 8 Rota Knechtów (Zamek Wenden)
- 9 Rota Knechtów (Zamek Wenden)
- 10 Rota Knechtów (Zamek Wenden)
- 1 bateria artylerii ciężkiej (Zamek Wenden)
- 2 bateria artylerii ciężkiej (Zamek Wenden)

Zamek Dyneburga
7 Rota Knechtów

Pułku Chorągwi z Dyneburga Zakonu Kawalerów Mieczowych
- 6 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Dyneburg) dawniej Malbork
- 7 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Dyneburg) dawniej Malbork
- 8 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Dyneburg) dawniej Malbork
- 9 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Dyneburg) dawniej Chorągiew Komturii Bałgii

Zamek Fellin
4 Chorągiew Rycerzy Zakonnych
5 Rota Knechtów
6 Rota Knechtów

1 Pułku Chorągwi Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych
- 10 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Felin)
- 11 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Felin)
- 12 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Felin)

Zamek Selburg
2 Rota Kuszników

2 Pułku Chorągwi Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych
- 13 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Selburg)
- 14 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Selburg)
- 15 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Selburg)
- 16 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Selburg)

Zamek Bauske
3 Rota Kuszników

3 Pułku Chorągwi Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych
- 17 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Bauske)
- 18 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Bauske)
- 19 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Bauske)
- 20 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Bauske)

Ryga
Pułk Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych z Rygi
- 21 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Ryga)
- 22 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Ryga)
- 23 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Ryga)
- 24 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Ryga)

Zamek Dorpat
1 Rota Kuszników Zakonu

Zamek Rossiten
1 Rota Kuszników

Zamek Dobeln
4 Rota Kuszników

Zamek Grobin
5 Rota Kuszników

Zamek Goldingen
6 Rota Kuszników

Zamek Kandau
7 Rota Kuszników

Zamek Marienburg
10 Rota Kuszników
Pułk Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych z Marienburga
- 25 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Marienburg)
- 26 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Marienburg)
- 27 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Marienburg)
- 28 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Zamek Marienburg)

Zamek Segewolf
11 Rota Kuszników

Parnawa
Pułk Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych z Parnawy
- 29 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Parnawa)
- 30 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Parnawa)
- 31 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Parnawa)
- 32 Chorągiew Jazdy Pancernej Zakonu Kawalerów Mieczowych (Parnawa)
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: WYKAZ WOJSK PRYWATNYCH

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 01 wrz 2016, 15:35

Wykaz Wojsk Prywatnych
Ród Lubomirskich
(stan na 27.02.2017 r.)


(Jan Lubomirski - Dostojewski)


Twierdza Korsuń
- 1 Chorągiew Husarii Rodu Lubomirskich

Zamek Jampol
- 1 Chorągiew Rajtarii Rodu Lubomirskich

Zamek Bracław
- 1 Chorągiew Pancerna Rodu Lubomirskich
- 2 Chorągiew Pancerna Rodu Lubomirskich

Zamek Ostropol
- 1 Chorągiew Dragonów Rodu Lubomirskich



(Krzysztof Lubomirski)


1 Pułk Piechoty Polsko-Węgierskiej Rodu Lubomirskich (Zamek Przemyśl)
- 1 Rota Hajduków Rodu Lubomirskich
- 2 Rota Hajduków Rodu Lubomirskich
- 3 Rota Hajduków Rodu Lubomirskich
- 4 Rota Hajduków Rodu Lubomirskich
- 5 Rota Hajduków Rodu Lubomirskich
- 1 Bateria Artylerii Średniej


(Maksymilian Branicki-Lubomirski)


- 1 Kompania Dragonów (Zamek Tykocin)

Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu



Avatar użytkownika
Hetman Polny
Hetman Polny
 
Posty: 2823
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Prywatne Wojska i Twierdze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron