Prośba

Kancelaria Pieczęci Skarbu to miejsce, w którym możesz zarejestrować firmę, działalność gospodarczą i nie tylko.

Prośba

Postprzez Maksymilian Horoch » 30 paź 2012, 18:41

Mości Panie Podskarbi przedkładam prośbę o aktywację mojego konta bankowego. :)
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej

Obrazek
Obrazek

Tytuł: - Mieszkaniec

Re: Prośba

Postprzez Andream von Salza » 03 lis 2012, 16:21

Wielmożny Panie Podskarbi
Jeśli dobrze zrozumiałem niektóre wypowiedzi, możliwe jest udzielenie pożyczki na zagospodarowanie się w RON.
Niestety nie znalazłem, żadnych formularzy, ani procedur jak trzeba to zrobić.
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie i z góry przepraszam za kłopoty.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek

Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)

Postprzez Maksymilian Horoch » 03 lis 2012, 16:38

Ponawiam moją prośbę. Dzięki wsparciu ojca mogę już osobiście uregulować opłatę za zaciąg żołnierza do pułku strzelców pod moją komendą. Ale potrzebny mi dostęp do konta. :)
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej

Obrazek
Obrazek

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 03 lis 2012, 16:46

Apeluje o to samo gdyż założyłem konto.

Postprzez Pius IV » 03 lis 2012, 16:56

Mości Panowie,
Imć Podskarbi sporo ma ostatnio realnej pracy :). Proszę zatem spokojnie do sprawy podejść, bowiem sądzę, że na dniach wszystko uda mu się załatwić :).
/-/Sanctitas Vestra Pius IV
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc.

Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Postprzez Marek Wiktorowicz » 06 lis 2012, 22:34

Imć Podskarbi o przebaczenie prosi - realna praca i brak internetu przez cały okres Święta Wszystkich Świętych...

Konta dziś jeszcze aktywuję :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino

Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Andream von Salza » 07 lis 2012, 18:56

Jak pisałem wyżej czy jest możliwość dostania pieniędzy na osiedlenie się w RON ?
Andream von Salza

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek

Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)

Postprzez Marek Wiktorowicz » 08 lis 2012, 12:16

Drogi Bracie Andreamie

Proszę o wybaczenie, już wcześniej Brat pytał o taką możliwość, a ja to przeoczyłem.

Niemniej już spieszę z odpowiedzią.

Zgodnie z ustawą o obywatelstwie, której unieważnienia nigdzie nie znajduję, a która dostępna jest tutaj:
viewtopic.php?f=151&t=547
każdy obywatel ma prawo do zapomogi. Według ustawy i jej archaicznych zapisów, o jej przyznaniu decyduje Kanclerz - ówcześnie był to szef rządu. Dziś te prerogatywy przechodzą na osobę króla. On więc, jak sądzę, będzie kompetentny do wydania decyzji. Oczywiście według innej interpretacji Kanclerzem jestem ja - jednak dziś kompetencje Kanclerza wg Konstytucji nie obejmują tego typu spraw, a jedynie kwestie polityki zagranicznej.

Niemniej ten swego rodzaju spór kompetencyjny to już problem urzędników i króla :) Brat musi jedynie wiedzieć, że musi najpierw uzyskać obywatelstwo - a nie odnajduję, niestety, wniosku o nie ani dekretu nadającego je. Następnie złożyć wniosek zgodnie z wytycznymi z art. 10. wskazanej ustawy - można nawet w Kancelarii Podskarbiego. Następnie otrzyma Brat w ciągu trzech dni decyzję w sprawie.
Obrazek

Książę Urbino

Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Andream von Salza » 08 lis 2012, 23:38

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedż i przepraszam za kłopot.
Wystąpiłem z wnioskiem o obywatelstwo
Andream von Salza

strażnik wendeński

Obrazek

Postprzez Marek Wiktorowicz » 09 lis 2012, 00:15

To mój obowiązek Bracie Andreamie :)
Obrazek

Książę Urbino

Gwiazda Mołdawii (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Podskarbiego Wielkiego