Prośba

Kancelaria Pieczęci Skarbu to miejsce, w którym możesz zarejestrować firmę, działalność gospodarczą i nie tylko.

Re: Prośba

Postprzez Karol Radziwiłł » 03 maja 2013, 15:00

Aleksandra Zamoyska napisał(a):"W dobie komputerów umiejętność czytania ze zrozumieniem zanika" - MediaRodzina. Coś w tym jest... :D


Niestety, nie czytam za każdym razem całego wątku od początku (coś mi się zrymowało :D ), więc nierzadko nie pamiętam, o czym rzecz była wcześniej. Proszę więc najłaskawszą o wybaczenie. Mam nadzieję, acz nie obiecuję, że mi się to więcej nie powtórzy. :D
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Prośba

Postprzez Andream von Salza » 05 maja 2013, 20:49

Wielmożny Panie Podskarbi
Chciałbym dowiedzieć się kiedy mogę spodziewać decyzji w sprawie pierwszego majątku
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Prośba

Postprzez Marek Wiktorowicz » 05 maja 2013, 23:39

Wielmożny Panie

Próbuję uporać się z rozliczeniem podatków... A Pan ma dochody :) Więc zobaczymy, czy po wypłacie pensji będzie konieczny zasiłek.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Prośba

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 06 maja 2013, 00:10

Może Jaśnie Wielmożny Książę w końcu wypłaci nam te sumki, a nie będzie sobie lawirować tam. :D
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Prośba

Postprzez Marek Wiktorowicz » 08 maja 2013, 12:04

Wielmożna Pani, gdybyż to było takie proste! A nie jest, bo:
1. Mamy podatki.
2. Nie pobierałem ich, jak byłem poprzednio Podskarbim.
3. Mój następca i syn owszem, pobierał, ale chyba nie do końca właściwie...
WNIOSEK: ustawa i wynagrodzeniach i podatkach jest dziurawa jak kadłub Titanica i wywołuje problemy interpretacyjne. Więc muszę teraz wymyślić, co zrobić, żeby to jako-tako działało, a tymczasem szybko napisać i zaproponować Sejmowi do przyjęcia fachową Ordynację Podatkową.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Prośba

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 08 maja 2013, 12:07

Umiłowany Książę,
Kwestia wynagrodzeń już ciągnie się od stycznia. Nie dostaliśmy żadnych pieniędzy. Nie obarczam tutaj nikogo winą, ale NA MIŁOŚĆ BOSKĄ, chcecie aktywności a ja nie mam z czego zbudować sobie zameczku!
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Prośba

Postprzez Marek Wiktorowicz » 08 maja 2013, 17:00

Dziś, najpóźniej jutro, wynagrodzenia zostaną wypłacone. Natomiast myślę, że Wielmożna Pani mogłaby mnie spokojnie na stanowisko Podskarbiego zastąpić. Nigdy tej posady nie pragnąłem i nie pragnę, trzymam ją niejako z musu - bo król nie widział nikogo innego, kto by się tego podjął i należycie wykonał robotę. Jeśli jest jakiś sprawny ekonomista, wielbiciel matematyki czy zwyczajnie ktoś, kto lubi liczyć - proszę się zgłosić. Nic mnie bardziej nie uszczęśliwi niż oddanie komuś tej posady, naprawdę :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Prośba

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 08 maja 2013, 18:37

Umiłowany Książę,
Niestety nie mogę! Me powody są bardzo proste - za dużo obowiązków w życiu realnym. Nie chciałabym zajmować stanowiska, w którym bym się nie sprawdziła. Niemniej jednak doceniam, że Książę ślęczy godzinami nad naszymi podatkami i systemem wynagrodzeń. Niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi, Ekscelencjo.
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Prośba

Postprzez Marek Wiktorowicz » 08 maja 2013, 19:50

Wielmożna Pani
Cieszą mnie te wyrazy uznania. Za radością i rumieńcem je przyjmuję i tym gorliwiej liczę podatki! :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Prośba

Postprzez Marek Wiktorowicz » 09 maja 2013, 00:11

Do Szlachetnego Brata Adreama:

Po wysłaniu wynagrodzeń widzę, że stać Brata na mały majątek ;) Otrzymywał Brat wynagrodzenie za pełnienie funkcji Dyrektor Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego.

Wobec tego, zaproponuje inną formę wsparcia, której mi prawo nie zabrania: niech Brat napisze do mnie via PW, gdzie miałby się znajdować majątek. Brat mieszka na Litwie, więc uznajmy, że Marszałek Litewski uprosi Skarb Państwa o utworzenie jeszcze jednego majątku na Litwie, który Brat będzie mógł zakupić. Wygląda na to, że ma Brat dość pieniędzy, by on przynosił dochody.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Podskarbiego Wielkiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości