Pytanie

Kancelaria Pieczęci Skarbu to miejsce, w którym możesz zarejestrować firmę, działalność gospodarczą i nie tylko.

Re: Pytanie

Postprzez Marek Wiktorowicz » 06 cze 2016, 13:31

Wielmożny Panie Podskarbi,

nie chcąc zakładać osobnego wątku, piszę tutaj :) Odkryłem w ostatnim czasie, w skład kiejdańskich dóbr wchodzą dwa folwarki, które już ktoś inny posiada. Jeden z nich to Merecz we władaniu księcia Radziwiłła, drugi zaś to Połąga we władaniu Jakoba Iwana Wereszczyńskiego.

Skontaktowałem się z oboma i zaproponowałem im, że wykupię niejako prawo do nazwy, a oni dobra swe przeniosą gdzie indziej.

Książę Karol odpowiedział na moją propozycję i zgodził się, ażeby majątek Merecz stał się majątkiem Sejny, tj. został przeniesiony nieco na zachód. Bardzo proszę Mości Pana Podskarbiego o korektę w Księdze Ziemian:

L/03 Majątek Sejny (pałac, dwór, twierdza Sejny, miasto Sejny, 60 wsi i 2 folwarki: Dziki Bór/30 Biały Zdrój/30)
NALEŻNOŚĆ: 3800 DPL


Książę Karol otrzyma stosowną zapłatę za zrzeczenie się Merecza, a jeśli Wielmożny Pan Podskarbi widzi konieczność naliczenia jakowejś opłaty notarialnej za korektę w Księdze, proszę tylko wskazać jej wysokość, a ją bezzwłocznie uiszczę :) Dodam jeszcze tylko, że oczywiście Skarb nie traci nic, bowiem z formalnego punktu widzenia to tylko zmiana nazwy istniejących dóbr.

PS. Jeśli Pan Podskarbi widzi konieczność zweryfikowania prawdziwości moich słów, mogę pokazać screena z rozmowy za pośrednictwem Facebooka :) Tak bowiem najszybciej było mi skontaktować się z księciem. Powiadomiłem go także o elekcji, jednak wskazał na brak czasu w ostatnim czasie i uznał, że wobec braku aktywności nie powinien uczestniczyć w elekcji.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Pytanie

Postprzez Maurycy Orański » 06 cze 2016, 14:26

Jest szlachcicem a nawet księciem więc w elekcji powinien uczestniczyć.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Pytanie

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 06 cze 2016, 14:54

Marek Wiktorowicz napisał(a):Książę Karol odpowiedział na moją propozycję i zgodził się, ażeby majątek Merecz stał się majątkiem Sejny, tj. został przeniesiony nieco na zachód. Bardzo proszę Mości Pana Podskarbiego o korektę w Księdze Ziemian:

L/03 Majątek Sejny (pałac, dwór, twierdza Sejny, miasto Sejny, 60 wsi i 2 folwarki: Dziki Bór/30 Biały Zdrój/30)


Wasza Wielmożność, jeśli doszło do ugody nie widzę problemu. Korektę w Księdze Notarialnej wprowadzam. Proszę jedynie o takąż samą w Księdze Bankowej. :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Pytanie

Postprzez Marek Wiktorowicz » 06 cze 2016, 15:36

Oczywiście, Mości Panie Podskarbi :) Serdecznie dziękuję!
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Podskarbiego Wielkiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron