WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Tijūno kanceliarija - miejsce urzędowania Ciwuna, gospodarza sejmiku litewskiego. Tutaj można złożyć projekty uchwał i różnego rodzaju wnioski, dotyczące porządku i bezpieczeństwa na sejmikach i w całej Litwie.

WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez Samuel Radziwiłł » 17 mar 2016, 21:45

W tym miejscu można składać wszelkie wnioski i zapytania do Ciwuna Wielkiego Księstwa Litewskiego
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 19 paź 2018, 19:46

Wielmożny Panie
Choć mam wielkie majątki w Koronie, a maleńkie majątki w W.K. Litwy, proszę o dopisanie mnie do obywateli Wielkiego Księstwa Litwy.
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez Andream von Salza » 24 paź 2018, 07:25

Wielmożny Panie Samuelu
Prosiłbym o zastanowienie się czy nie trzeba zwołać Sejmiku
1. Jest bardzo mało Litwinów w RON, a jeszcze mniej aktywnych - dwóch
2. Działania Panów Braci z Korony, na szkodę Litwinów np. Na stronie ZKM były opisy miast kurlandzkich i zostały przeniesione do archiwum, wystawy związanie z wydarzeniami religijnymi też zostały przekazane do archiwum
3. Nie branie pod uwagę zdania Litwinów w sprawach litewskich - ZKM działał w Kurlandii, a nie w Koronie, ale głosami Koroniarzy, ma zakaz działania
4. Dalsze prowadzenie takiej polityki może spowodować brak jakichkolwiek działań na Litwie
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez August Medycejski » 25 paź 2018, 12:53

Widzę, że próbuje Waść pozyskać sobie stronników, siejąc antagonizmy między Brać Koronną, a Litewską. Z jednej strony to dobrze, bo być może uaktywni sejmiki, z drugiej nie mogę pozostać obojętny na tak jawne zarzuty. Choć jam Koroniarz, pozwólcie Panowie, że odpowiem.

Andream von Salza napisał(a):1. Jest bardzo mało Litwinów w RON, a jeszcze mniej aktywnych - dwóch
4. Dalsze prowadzenie takiej polityki może spowodować brak jakichkolwiek działań na Litwie


To wina Korony, że na Litwie mieszka mniej szlachty, a przez to mniej osób poczuwa się do odpowiedzialności za nią.

2. Działania Panów Braci z Korony, na szkodę Litwinów np. Na stronie ZKM były opisy miast kurlandzkich i zostały przeniesione do archiwum, wystawy związanie z wydarzeniami religijnymi też zostały przekazane do archiwum


Czy ktoś korzystał na tych opisach oprócz Wielmożnego Pana? Jeśli są tak cenne, zawsze można je przywrócić, wydzieliwszy, na podforum litewskie.

3. Nie branie pod uwagę zdania Litwinów w sprawach litewskich - ZKM działał w Kurlandii, a nie w Koronie, ale głosami Koroniarzy, ma zakaz działania


Czy w obradach Sejmu nie brał udział Imć Szablarczyk-Hrychowicz, poseł litewski? Zakony zniesiono nie głosami Koroniarzy, ale szlachty. Dla ścisłości dodać warto, że Kurlandia i Semigalia lennym wspólnym koronnym i litewskim jest.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 25 paź 2018, 17:32

August Medycejski napisał(a):Czy w obradach Sejmu nie brał udział Imć Szablarczyk-Hrychowicz, poseł litewski?


Przepraszam, panie Auguście, ale posłem litewskim nie jestem, nawet ani jednej wioski w Litwie nie mam.
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez August Medycejski » 26 paź 2018, 06:41

Mea culpa. Proszę więc o wybaczenie, że niesłusznie skojarzyłem Waść z Wielkim Xiestwem. ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez Andream von Salza » 26 paź 2018, 12:28

Wiec nadal podtrzymuje, że Wielmożni Panowie z Korony nie biorą pod uwagę tego co chcą Panowie z Litwy, ale widocznie tak ma być
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez Sebastian von Tauer » 26 paź 2018, 15:19

Przepraszam, ale panowie z Litwy żyją w tym samym państwie co panowie z Korony, sejm jest wspólny, więc proszę nie rozpowszechniać tego typu bzdur.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez Samuel Radziwiłł » 26 paź 2018, 17:46

Panowie Bracia, jestem Litwinem i głosowałem za likwidacją obu zakonów. W tej kwestii szyscy zgromadzeni na Sejmie Walnym mieli jedno zdanie. To tytułem wyjaśnienia.

1. Jest bardzo mało Litwinów w RON, a jeszcze mniej aktywnych - dwóch


Dokładnie w miare aktywnych jest nas troje, Pan Andream, Pan Aleksander i moja osoba.

2. Działania Panów Braci z Korony, na szkodę Litwinów np. Na stronie ZKM były opisy miast kurlandzkich i zostały przeniesione do archiwum, wystawy związanie z wydarzeniami religijnymi też zostały przekazane do archiwum


Panie Andreamie, jeśli owe miasta przynależą do Pańskich majątków, nic nie stoi na przeszkodzie, by je opisać, tak jak uczynił to Waść na stronach ZKM. To samo można uczynić z wystawami, tworząc np galerię w którymś z miast lub we Wilnie.

3. Nie branie pod uwagę zdania Litwinów w sprawach litewskich - ZKM działał w Kurlandii, a nie w Koronie, ale głosami Koroniarzy, ma zakaz działania


Litwini brali udzial w obradach Sejmu, więc nic o nas bez nas się nie działo. Dla Pańskiego spokoju sumienia, może Waszmość zamienić ZKM na np Bractwo Religijne i prowadzić działalność fabularnie. To poprawi kondycję naszej aktywności.

4. Dalsze prowadzenie takiej polityki może spowodować brak jakichkolwiek działań na Litwie



Jak wyzej wspomniałem, każde działanie choćby fabularne, to jest nasza aktywnośc.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: WNIOSKI I ZAPYTANIA.

Postprzez Andream von Salza » 26 paź 2018, 18:38

Wielmożny Panie Samuelu
Napisałem dwóch aktywnych, bo mój brat dopiero doszedł.
Ma Pan rację, tylko ja stworzę organizację, a Panowie Bracia po jakimś czasie ją zniszczą, bo im się nie będzie podobała.
Zastawiam się, czy nie lepiej nie być aktywnym i skończy się jak w Rotrii
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Ciwuna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron