ZJAZD

Re: ZJAZD

Postprzez Michał apo Zep » 07 lis 2012, 17:36

Jako rzekł mój ojciec - kto królowi chce służyć, ma ku temu prawo i możliwość. Władza króla wówczas od samej chęci i gotowości służenia urośnie i na autorytecie opierać się będzie. Natomiast tworzenie z Rzplitej monarchii absolutnej nie jest, w mojej opinii, dobrym pomysłem. W przeszłości bywały takie koncepcje, pycha zaprowadziła Nas i do Cesarstwa. Absolutyzm w Rzeczypospolitej Obojga Narodów nie jest rozsądnym pomysłem. Proszę mnie źle nie zrozumieć - w realu jestem monarchistą i to tę absolutną opcje wyznaję. Jednakowoż w wirtualnych warunkach się ona nie sprawdza. Pamiętam, że gdy byłem kilkudniowym obywatelem, takim jak Pan, Panie Krzyżanowski, również gorąco postulowałem o umacnianie władzy króla, przez co Jego Wysokość Marco i Ekscelencja Senator Bierzyński wyjechali z kraju w efekcie. Pomysł, który gorąco popierałem wszedł w efekcie w życie i niczym dobrym się nie skończył ;) Dlatego uważam, że o ile w świecie realnym tak, to w tym wirtualnym nie jest to dobry pomysł, nie w przypadku kraju takiego jak RON. Pamiętajmy, że jesteśmy obciążeni w pewien sposób historycznymi skojarzeniami, więc wszelkie odstępstwa od historycznych wzorców, sprawiają, że w oczach innych mikronautów stajemy się hybrydą, nieprawdopodobnym tworem. Tworzenie więc monarchii absolutnej, jest równie irracjonalne jak obalenie monarchii i wprowadzenie prezydentury. Byłoby to w tym kraju zwyczajnym faux pas, historycznym nietaktem, kiepskim żartem.

Pozdrawiam.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: ZJAZD

Postprzez Marek Wiktorowicz » 07 lis 2012, 17:44

Ja panu Krzyżanowskiemu radę dam: o szlachectwo proszę się wystarać dla siebie, potem konfederacje zawiązywać ;)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: ZJAZD

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 08 lis 2012, 21:18

Dziękuje za rady lecz muszę odmówić :|



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: ZJAZD

Postprzez Michał apo Zep » 08 lis 2012, 21:44

Cóż, konfederacje są przywilejem szlachty, a do tej Pan się nie zalicza...
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: ZJAZD

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 08 lis 2012, 21:49

Co nie można powiedzieć o panu wielkim szlachcicu, tylko szkoda że nie polaku...



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: ZJAZD

Postprzez Michał apo Zep » 08 lis 2012, 23:09

Fakt, akurat jestem Litwinem ;)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: ZJAZD

Postprzez Marek Wiktorowicz » 09 lis 2012, 00:20

Hmmm no cóż, śmiem stwierdzić, że żaden z nas, "wielkich szlachciców", od Habsburgów Lotaryńskich Radziwiłłów, przez Horochów, Trzasków-Chojnackich i Sforzów nie dostał szlachectwa za samo bycie :) Tak się składa, że założycieli RON nie ma wśród obecnej szlachty już. Każdy z nas zapracował na swoje. I to też radziłem uczynić Panu. Jednak nie będę się przecież z radami wpychał!

Niechże Pan sam konfederuje.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: ZJAZD

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 09 lis 2012, 14:30

Marco Sforza apo Zep napisał(a):Hmmm no cóż, śmiem stwierdzić, że żaden z nas, "wielkich szlachciców", od Habsburgów Lotaryńskich Radziwiłłów, przez Horochów, Trzasków-Chojnackich i Sforzów nie dostał szlachectwa za samo bycie :) Tak się składa, że założycieli RON nie ma wśród obecnej szlachty już. Każdy z nas zapracował na swoje. I to też radziłem uczynić Panu. Jednak nie będę się przecież z radami wpychał!

Niechże Pan sam konfederuje.


Szkoda ze zapomniał pan o Bierzyńskich-Medyceuszach, wielka szkoda :cry:



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: ZJAZD

Postprzez Michał apo Zep » 09 lis 2012, 14:43

Ojciec Mój z pewnością zrobił to nieumyślnie.
Co Pan zrobi, to Pańska sprawa, jednakże radzę pierwej zrozumieć istotę mikronacji i v-RON, a następnie coś zmieniać ;)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: ZJAZD

Postprzez Marek Wiktorowicz » 09 lis 2012, 14:55

Bieżyńscy-Medyceusze, fakt. Nie zapomniałem, a z rozmysłem pominąłem z jednej przyczyny - nie wiem, prawdę mówiąc, jaki jest obecnie ich status u nas. Oficjalnie August Bierzyński-Medyceusz zniknął lata temu, podobnie jak jego syn Jan. Jakiż tytuł dziś im przysługuje? Ich Królewskie Wysokości, jako królom seniorom? A może jedynie Wysokości? Nie wiem, jak to formalnie wygląda, od razu się przyznaję.

Inna rzecz, że prywatnie i osobiście August Bierzyński-Medyceusz i jego syn na zawsze już pozostaną dla mnie co najmniej Ich Wysokościami - i tak też ich tytułuję w prywatnych rozmowach :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dział kultury

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron