Wniosek

Re: Wniosek

Postprzez Michał apo Zep » 03 lis 2012, 12:24

Trzeba dodać do konstytucji zapis o uchwałach, jak i o tym, że czego nie regulują przepisy, może podjąć ustawa lub uchwała szlachty, przez jej wspólną zgodę.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Wniosek

Postprzez Henryk Horoch » 03 lis 2012, 14:55

No krew mnie zalewa, jak kto z kartki papieru, tarcze robić se zaczyna. Prawo, prawem, ale trochę serca i dobrej woli. To nie real umiłowanej rzeczywistości, gdzie nie człowiek się liczy, a przepis gdzieś na papierze zapisany. Człek pod drzwiami szpitala umiera, a ci się grzebią w przepisach i paragrafach. Ducha już wyzionął, a tu dalej trwa papierków przerzucanie. Brak pieczątki, podpis nie czytelny. Człek już w trumnie, sztywny leży, a ci dalej wedle procedury, trzy miesiące maja na decyzji wydanie. Ksiądz modlitwę za spokój duszy odprawił, ziemią go obsypali, a tu proszę, ekshumację trzeba przeprowadzić bo się okazało że brakuje jakiegoś zaświadczenia. Wszystko jednak zgodnie z prawem. Człowiek, cóż tam to rzecz mała, z prochu powstał to go urzędnicza machina na przemiał przekazała. Rodzina płacze, nic to przecie. W urzędzie premię zatwierdzają za rzetelność urzędnika. A tę bajkę dedykuję tym co tak skrupulatnie prawa i porządku chcą przestrzegać w naszym wirtualnym świecie.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wniosek

Postprzez Michał apo Zep » 03 lis 2012, 15:01

Cóż za dramaturgia Panie Henryku ;) Myślał Pan o pracy pisarza?

Ja także uważam, że Jego Królewskiej Mości należy się medal i to nie jeden, jednakże, czy przyznany w konflikcie z prawem przyniesie królowi chwały? Czy na prawdę jest różnica, czy JKMość dostanie order teraz, zaraz, natychmiast, cichaczem wykradnięty z szuflady, przypięty przy fanfarach, czy za dwa tygodnie zgodnie z prawem?
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Wniosek

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 03 lis 2012, 15:04

Aż miło mądrego posłuchać ;) (Mówie po panu Hetmanie)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: Wniosek

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 03 lis 2012, 15:08

Michał Sforza napisał(a):Cóż za dramaturgia Panie Henryku ;) Myślał Pan o pracy pisarza?

Ja także uważam, że Jego Królewskiej Mości należy się medal i to nie jeden, jednakże, czy przyznany w konflikcie z prawem przyniesie królowi chwały? Czy na prawdę jest różnica, czy JKMość dostanie order teraz, zaraz, natychmiast, cichaczem wykradnięty z szuflady, przypięty przy fanfarach, czy za dwa tygodnie zgodnie z prawem?


To ja już niewiem czy prawo ma być dla człowieka czy człowiek dla prawa ?



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: Wniosek

Postprzez Henryk Horoch » 03 lis 2012, 15:19

Michał Sforza napisał(a):Cóż za dramaturgia Panie Henryku ;) Myślał Pan o pracy pisarza?


Niestety nie. Pisarz ze mnie kiepski, a historia nie z rozmyślań, jeno z życia wzięta. Kłócić też się nie będę. Kładę te sprawę na Waszmości głowę, by ją dopilnował. ;)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wniosek

Postprzez Michał apo Zep » 03 lis 2012, 15:48

Artykuł 19.
5. W kwestiach, w których Sejm Walny wyrazić ma swą wolę lub decyzję, a kwestia ta nie wymaga ustawy, Sejm Walny przyjmuje uchwały, które podpisuje Marszałek Sejmu.


Właśnie na to natrafiłem. Czyli jednak Sejm może nadać królowi order. A zatem proponuję następującą uchwałę:
Uchwała Sejmu Walnego
Rzeczpospolitej Obojga Narodów

z dnia X miesiąca X Roku Pańskiego Dwutysięcznego Dwunastego

Art. 1.
My, Senatorowie i Posłowie Sejmu Walnego, pragniemy nadać Jego Królewskiej Mości Karolowi Józefowi I Krzyż Monarchii I klasy, w uznaniu pracy i zasług położonych dla Rzeczypospolitej.

Art. 2.
Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia, a jej wykonanie powierza się Marszałkowi Sejmu.

(-) podpis Marszałka


Proszę Szanownego Marszałka o rozpoczęcie głosowania.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Wniosek

Postprzez August Medycejski » 03 lis 2012, 15:57

Ekscelencjo? Czy mamy głosować. Ja mówię ZA.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Wniosek

Postprzez Maksymilian Horoch » 03 lis 2012, 16:12

Widzę że mój ojciec do zdrowia i sił powrócił, skora z taką żarliwością uczestniczy w pracach parlamentu. To mnie niezwykle cieszy. Za rozłupany stół przepraszam, włos już siwy ale krzepę w ręku to on jeszcze ma, zwłaszcza jak się wkurzy. :D

Myślę, iż proponowana uchwała jest słuszna. O to nam chodziło. Mój głos jest ZA. :D
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej


Obrazek
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 16 paź 2012, 13:06
Wykształcenie: średnie

Re: Wniosek

Postprzez Michał apo Zep » 03 lis 2012, 16:18

Radzę jednak zaczekać na otwarcie głosowania, przez Pana Marszałka ;)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość