Wniosek o wykup gruntów

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Karol Juliusz Józef Żółkiewski » 21 gru 2010, 19:12

A ja przepraszam za to wszystko.
Proszę o wybaczenie, Wasza Królewska Mość, Wasza Wysokość.



 

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Michał Radziwiłł » 21 gru 2010, 19:18

Ze swej storny wybaczam. Ufam, że następnym razem zastosowana zostanie ustna prośba, miast urzędowego nakazu. To zdecydowanie lepsza droga, psychologowie udowodnili to lata temu :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Karol Juliusz Józef Żółkiewski » 21 gru 2010, 19:39

Michał III napisał(a):Ze swej strony wybaczam. Ufam, że następnym razem zastosowana zostanie ustna prośba, miast urzędowego nakazu. To zdecydowanie lepsza droga, psychologowie udowodnili to lata temu :)

Ja to psycholog nie jestem, tylko urzędnik, a także szlachcic z krwi i kości, stąd ten dokument ;).

Przypominam iż najważniejsi członkowie rządu mają obowiązek się stawić jutro, ze względu na wysoką "ważność" omawianych spraw.



 

Re:

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 21 gru 2010, 22:12

Ferdynand Radziwiłł napisał(a):Ja również postanowiłem wywiązać się z obowiązku nałożonego na mnie, i jako Stróż Prawa postanawiam, co następuje:

Postanowienie
Sądu Najwyższego nr FRP/01/10


§ 1
Sąd Najwyższy w związku z niezgodnością w prawie gospodarczym zawiesza możliwość nabywania/sprzedaży gruntów na terenach Rzeczypospolitej do odwołania.
§ 2
Sąd Najwyższy z uwagi na treść postanowienia unieważnia wszystkie transakcje zawarte między obywatelami a urzędnikami państwowymi w terminie ostatnich 7 dni.
§ 3
Możliwość zakupu/sprzedaży gruntów Sąd Najwyższy postanawia zawiesić do czasu wprowadzenia regulujących aktów prawnych.
§ 4
Od postanowienia Sądu Najwyższego nie przysługuje odwołanie.
§ 5
Postanowienie Sądu Najwyższego nr FRP/01/10 wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

(-) PSN prof. Ferdynand von Habsburg Lotaryński Radziwiłł.




Pięknie, proszę jednak o uzasadnienie wydanej decyzji.
Zgodnie z moja wiedzą mimisterstwo nie naruszyło prawa gospodarczego a podjęte działania przez moją osobę są zgodne z prawem i przypisanymi mi kompetencjami. Nie naruszono również procedury wyceny grumków które są określone ustawą o wykupie gruntów. W załączeniu przesyłamy obydwie ustawy i oczekuję na dokumenty dotyczące decyzji Sądu.



Ustawa nr. 27 z dnia 5 stycznia 2010 roku ws. Pakiet Gospodarczy


OZDZIAŁ I - Postanowienia Ogólne
Art. 1 Ustawa reguluje podstawy funkcjonowania gospodarki oraz praw własności.
Art. 2 Własność prywatna podlega ochronie prawnej.


ROZDZIAŁ II Działalność Gospodarcza
Art. 3 Każdy Obywatel ma prawo prowadzić działalność gospodarczą w trzech sektorach : Przemyśle, Handlu i Usługach i Rolnictwie.
Art. 4 Obywatele prowadzący działalność gospodarczą są zwani przedsiębiorcami.
Art. 5 Działalność gospodarcza prowadzona przez przedsiębiorców musi być zarejstrowana przez założenie firmy usługowej lub handlowej, fabryki albo folwarku.
Art. 6 Firma lub fabryka winna powstać na wykupionej przez przedsiębiorcę działce w Warszawie, Wilnie, Kijowie lub Królewcu, a folwark na wykupionych gruntach wiejskich.
Art. 7 Koszty budowy obiektów związanych z działalnością gospodarczą nie mogą przekroczyć 150% wartości działki na której powstają, a innych budowli 100%.
Art. 8 Dochody przedsiębiorców z prowadzonej działalności gospodarczej podlegają opodatkowaniu w wysokości 10% od osiąganych zysków. Podatek ten przedsiębiorcy odprowadzają sami na konto "federacja", z wyjątkiem działalności określonej w art. 11.
Art. 9 Ceny usług i produktów przemysłowych ustalają sami przedsiębiorcy.
Art.10 Regulację cen i skup produktów rolnych prowadzi skarb państwa przez Agendę Rezerw Rolnych (ARR).
Art.11 Każdy przedsiębiorca prowadzący produkcję rolną który zadeklaruje odstawianie swych produktów rolnych do Agendy Rezerw Rolnych ma zagwarantowane co miesiąc wypłatę wynagrodzenia za dostarczane produkty w wysokości 125 DPL (brutto) z jednego folwarku. Podatek od tych dochodów pobiera skarb państwa przed wypłatą tej kwoty.


ROZDZIAŁ III Prawo Własności
Art.12 Właściciele działek w miastach są wpisywani w Księgi Notarialne Miast co stanowi potwierdzenie ich prawa własności.
Art.13 Właściciele posiadłości wiejskich (wsi i folwarków) są wpisani do Księgi Ziemian Rzeczpospolitej co stanowi potwierdzenie ich prawa własności.
Art.14 Każdy "nowy" Obywatel Rzeczpospolitej otrzymuje do użytku działkę w jednym z miast : Warszawie, Wilnie, Kijowie lub Królewcu, albo wioskę do zasiedlenia. Po jej zagospodarowaniu (postawieniu domu, pałacu, fabryki, firmy lub folwarku) nabywa on prawo do wykupu tej nieruchomości na własność płacąc 50% jej wartości.
Art.15 Każdy "nowy" Obywatel Rzeczpospolitej ma prawo zaciągniecia kredytu na zagospodarowanie (postawienie domu, fabryki itp.). Spłata kredytu jest pobierana przez skarb państwa (w ratach) z dochodów osiąganych przez obywatela. W przypadku braku możliwości ściącnięcia długu, skarb państwa ma prawo zajęcia nieruchomości.
Art.16 W przypadku porzucenia nieruchomości (co jest klasyfikowane poprzez nieobecność na forum powyżej 60 dni) Obywatel traci prawo własności do swojej nieruchomości bez prawa zwrotu. Nieruchomość ta przechodzi na własność skarbu państwa, chyba że jej właściciel wydał względem niej dyspozycje (akt darowizny na rzecz innego obywatela) lub ustanowił nad nią zarządcę.
Art.17 Zarządcy nieruchomości za pełniony dozór przysługuje co miesiąc wynagrodzenie w kwocie 1/10 wartości tej nieruchomości. W przypadku jej niewypłacenia po upływie 10 miesięcy nieruchomość ta przechodzi na własność zarządcy.
Art.18 Przejęte nieruchomości skarb państwa ma prawo sprzedać lub ofiarować (przekazać) innym obywatelom.
Art.19 wartość nieruchomości jest szacowana poprzez sumę wartości gruntu, budynków i jedno miesięcznego z niej dochodu.


ROZDZIAŁ IV Postanowienia Końcowe
Art.20 Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Jego Królewska Mość Adam I




USTAWA o WYKUPIE GRUNTÓW z dn. 27 listopada 2009 roku

Art. 1 Do wykupu gruntów (nabywania na własność) gruntów miejskich i wiejskich mają prawo wszyscy Obywatele Rzeczpospolitej oraz cudzoziemcy o ile uzyskają zgodę Jego Królewskiej Mości i Kanclerza Wielkiego Rzeczpospolitej.

Art. 2 Przez grunty miejskie rozumie się działki w Królewskim Mieście Warszawie oraz miastach Wilnie, Kijowie i Królewcu.

Art.3 Sprzedaż gruntów miejskich dokonuje Kasztelan Miast na wniosek obywatela lub cudzoziemca a po wpłaceniu na konto skarbu państwa odpowiedniej kwoty wpisuje właściciela do Miejskiej Księgi Notarialnej.

Art. 4 Przez grunty wiejskie rozumie się folwarki i wioski.

Art. 5 Sprzedaż gruntów wiejskich dokonuje Marszałek Wielki Rzeczpospolitej na wniosek obywatela lub cudzoziemca a po wpłaceniu odpowiedniej kwoty na konto skarbu państwa wpisuje właściciela do Księgi Ziemian Rzeczpospolitej.

Art. 6 Do Księgi Ziemian Rzeczpospolitej winni być wpisani właściciele któży nabyli prawa własności przed wejściem w życie ustawy.

Art. 7 Wartość gruntów określa się na:
400 DPL - działki w Warszawie od 1 do 41.
250 DPL - działki w Wilnie, Kijowie, Królewcu i Warszawie od 42 do 77.
300 DPL - Folwarki
600 DPL - wsie (bez gruntów włościańskich)

Art. 8 Każdy właściciel gruntów ma prawo jego sprzedaży na mocy umowy handlowej wpisanej w "Dziale Gospodarka". Na mocy tej umowy dokonuje się zmian właściciela w odpowiednich księgach. Podobnej zmiany w księgach dokonuje się w przypadku spadku lub darowizny gruntu potwierdzonej sądownie.

Art. 9 Ustawa wchodzi w zycie z dniem ogłoszenia.

(-) Jego Królewska Mość Jan IV



 

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 21 gru 2010, 22:40

Karol Juliusz Józef Żółkiewski napisał(a):Ja to psycholog nie jestem, tylko urzędnik, a także szlachcic z krwi i kości, stąd ten dokument


Jeśli chodzi o decyzje Pana Kanclerza i sposób kierowania rządem, zaczynam sie powarznie zastanawiać czy dalej uczestniczyć w jego pracach.
Też jestem szlachcicem i bardzo wyrozumiałym człowiekiem, ale moja tolerancja ma swije granice. Nie pozwolę sobie na traktowanie w sposób który przyjął Pan Kanclerz.
Jeśli są zastrzeżenia do mojej pracy to proszę o merytoryczne wskazanie błędów w formie oficjalnego upomnienia lub indywidyalnej rozmowy.



 

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Henryk Horoch » 23 gru 2010, 15:56

Zadziwiająca sytuacja.
Sad wydaje decyzję zakazującą Rządowi sprzedaży nieruchomości bez możliwości odwołania od swej decyzji.
Gdyby sprawa dotyczyła konkretnej nieruchomości i było podejrzenie o nadużycie lub nieprawidłowości co do jej zbycia, takie postanowienie było by logiczną tego konsekwencją.
Tu jednak decyzja dotyczy całości obrotu i sprzedaży nieruchomości przez Rząd co jest absurdem. Takie postanowienia są sprzeczne z uprawnieniami Rządy i zapisami w Konstytucji.

Wymaganą kwotę 6000 denarów wpłacam na konto skarbu państwa i liczę na rychłe wyjaśnienie tej sprawy i realizację zakupu przeze mnie wskazanych gruntów.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Michał Radziwiłł » 23 gru 2010, 16:13

Jeśli Prezes Sądu Najwyższego nie załatwi tej sprawy jeszcze dziś, może zostać odwołany.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 23 gru 2010, 17:23

Henryk Horoch napisał(a):Wymaganą kwotę 6000 denarów wpłacam na konto skarbu państwa i liczę na rychłe wyjaśnienie tej sprawy i realizację zakupu przeze mnie wskazanych gruntów.


Dziękuję, transakcja zakupu zostanie zrealizowana zaraz po ustaniu przeciwwskazań prawnych które powstały w wyniku decyzji sadu.
Nie ponoszę jednak z tego tytułu winy. Decyzje ministerstwa i podjęte działania były zgodnie z prawem, gdzie sąd dopatrzył się uchybień nie wiem, czekam na odpowiedz.



 

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Aleksander Branicki » 27 gru 2010, 20:00

Chciałbym dokupić folwark do zamku w Łańcucie oraz zadeklarować odstawianie swych produktów rolnych do Agendy Rezerw Rolnych z folwarku w Krasiczynie.



 

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 28 gru 2010, 13:24

Wniosek przyjmuję, proszę wpłacić na konto skarbu państwa kwotę 300 denarów. Po wpłaceniu należnej kwoty folwark zostanie wpisany w akt własności. Zgłoszenie dostaw rolnych proszę złożyć w Agendzie Rezerw Rolnych w Urzędzie Rejestracji Firm i Przedsiębiorstw, wydział Rolniczy.



 

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum "Gospodarka"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości