Wniosek o wykup gruntów

Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Henryk Horoch » 20 gru 2010, 15:39

Przedkładam wniosek o zgodę na zakup 6 wsi i miasteczka Bobowa które wejdą w skład mego majątku w Jeżowie. :)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Postprzez Pius IV » 20 gru 2010, 17:05

Ja zaś poproszę o Majątek Skała ^^.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 20 gru 2010, 17:58

Henryk Horoch napisał(a):Przedkładam wniosek o zgodę na zakup 6 wsi i miasteczka Bobowa które wejdą w skład mego majątku w Jeżowie. :)


Wniosek przyjmuję i wyrażam zgodę na zakup w/w gruntów. Proszę o wpłatę na konto skarbu państwa 6000 denarów.
Po wpłacie wskazanej kwoty zostanie dokonany wpis aktu własności w Księdze Ziemian Rzeczpospolitej :)



 

Re:

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 20 gru 2010, 18:00

Ferdynand Radziwiłł napisał(a):Ja zaś poproszę o Majątek Skała ^^.


Rozumiem że chodzi o zakupienie tego majątku.
Wniosek przyjmuję i wyrarzam zgodę na zakup w/w gruntów. Proszę o wpłatę na konto skarbu państwa 10 000 denarów.
Po wpłacie wskazanej kwoty zostanie dokonany wpis aktu własności w Ksiedze Ziemian Rzeczpospolitej :)



 

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Michał Radziwiłł » 20 gru 2010, 18:11

Dziękuję memu ojcu, iż wspomógł mnie w mych obowiązkach ;)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Postprzez Pius IV » 20 gru 2010, 23:17

Oczywiście - zaraz wpłatę ureguluję (czekam na przesył należności przez Jego Wysokość Iwo von H.L.R) i chciałbym się jeszcze dowiedzieć - na jakiej podstawie ustalane są ceny gruntów ^^?

Chyba nie na zasadzie "wyssane z palca" :D?
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Karol Juliusz Józef Żółkiewski » 21 gru 2010, 14:27

Dobrze, że Wasza Wysokość zwrócił na to uwagę.
POLECENIE KANCLERSKIE
Wasza Wysokość, Jerzy Iwo Habsburgu!
Bardzo proszę Waszą Wysokość, jako członka "mojego" rządu, o wydanie odpowiedniego rozporządzenia ws. wykupu gruntów.
Ustalam czas na wykonanie polecenia służbowego do 24. 12. 2010 r.
Podpisano w Królewski Mieście Warszawie, 21 grudnia 2010 roku Anno Domini
(-)Kanclerz Wielki baron Karol Juliusz Józef Żółkiewski


Szanowny Marszałku, bardzo proszę by traktować to polecenie "na poważnie".



 

Postprzez Pius IV » 21 gru 2010, 16:35

Ja również postanowiłem wywiązać się z obowiązku nałożonego na mnie, i jako Stróż Prawa postanawiam, co następuje:

Postanowienie
Sądu Najwyższego nr FRP/01/10


§ 1
Sąd Najwyższy w związku z niezgodnością w prawie gospodarczym zawiesza możliwość nabywania/sprzedaży gruntów na terenach Rzeczypospolitej do odwołania.

§ 2
Sąd Najwyższy z uwagi na treść postanowienia unieważnia wszystkie transakcje zawarte między obywatelami a urzędnikami państwowymi w terminie ostatnich 7 dni.

§ 3
Możliwość zakupu/sprzedaży gruntów Sąd Najwyższy postanawia zawiesić do czasu wprowadzenia regulujących aktów prawnych.

§ 4
Od postanowienia Sądu Najwyższego nie przysługuje odwołanie.

§ 5
Postanowienie Sądu Najwyższego nr FRP/01/10 wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

(-) PSN prof. Ferdynand von Habsburg Lotaryński Radziwiłł.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Jerzy Iwo Radziwiłł » 21 gru 2010, 18:48

Karol Juliusz Józef Żółkiewski napisał(a):Dobrze, że Wasza Wysokość zwrócił na to uwagę.
POLECENIE KANCLERSKIE
Wasza Wysokość, Jerzy Iwo Habsburgu!
Bardzo proszę Waszą Wysokość, jako członka "mojego" rządu, o wydanie odpowiedniego rozporządzenia ws. wykupu gruntów.
Ustalam czas na wykonanie polecenia służbowego do 24. 12. 2010 r.
Podpisano w Królewski Mieście Warszawie, 21 grudnia 2010 roku Anno Domini
(-)Kanclerz Wielki baron Karol Juliusz Józef Żółkiewski


Szanowny Marszałku, bardzo proszę by traktować to polecenie "na poważnie".[/quote


Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi o co tu chodzi ? Działam zgodnie z uprawnieniami nadanymi przez Konstytucję. Nie wydałem żadnych aktów prawnych, zgoda na zakup nieruchomości nie wymaga w naszym prawie taktch dokumentów. Akt zakupu nieruchomości mogę potwierdzić wydaniem potwierdzenia o zakupie, ale dotychczas nie było to stosowane. Po wpłacie należnej kwoty był dokonywany wpis w Księdze Ziemiam.
Jeśli pan Kanclerz pragnie aby procedury te wygladały inaczej proszę o wydanie odpowiednich rorzporządzeń wykonawczych.
Chcecie się panowie bawić w biurokrację, bardzo proszę. Nie życzę sobie jednak pouczania w tym trybie. Jeśli Pan Kanclerz ma zastrzeżenia do mojej pracy prosze o dowołanie ze stanowiska.



 

Re: Wniosek o wykup gruntów

Postprzez Michał Radziwiłł » 21 gru 2010, 18:54

1. Przepraszam za pomyłkę - moja ostatnia wypowiedź sugerowała, że ja sprzedaję grunty. Zapomnniałem, iż to należy do Marszałka Wielkiego. Przepraszam za omyłkę.

2. Cofam polecenie Kanclerza i oświadczenie sądu za nieważne uznaję! Ignorantia iuris nocet, Wasza Arcyksiażęca Wysokość! Wstydem jest, że Sędzia Najwyższy najpierw działa, a potem myśli. Podczas gdy ja w pięć minut wiem wszystko. Odsyłam do ustawy nr 12/2009 w naszym Dzienniku Ustaw!

Następnym razem proszę przemyśleć kroki, które się podejmuje. Zwłaszcza, jeśli jest się Prezesem Sądu Najwyższego.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 680
Dołączył(a): 09 lis 2010, 23:12
Medale: 5
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON IV (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum "Gospodarka"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość