Wniosek

Wniosek

Postprzez Pius IV » 06 paź 2012, 16:00

Mości Podskarbi,

W związku z nadaniem pod władanie Księstwa Krakowskiego przez Jego Królewską Mość, wniosek mój będzie następującym :) . Z racji pozyskania wspomnianego księstwa jako osobistego majątku, składam wniosek o:

1. Wydanie dla mojej skromnej persony aktu własności trzech przyległych miast: Tarnowa, Nowego Sącza i Oświęcimia. Kwotę 27 000 DPL nakazuję uzbroić w wojska i wysłać do Skarbca Królewskiego :) .
2. Wydanie dla mojej skromnej persony aktu własności trzech przyległych miasteczek: Olkusza, Nowego Targu i Zakopanego. Łączną kwotę 9000 DPL przyłączam do eskorty :).
3. Wydania dla mojej skromnej osoby aktu własności następujących twierdz, które pragnę dokupić do majątku:

1. Twierdza krakowska - zostanie wybudowana nieopodal rezydencji księcia krakowskiego - Wawelu, tworząc kompleks obronny :) .
2. Twierdza nowosądecka - rezydencja obronna w Nowych Sączu.
3. Twierdza oświęcimska - rezydencja obronna w Oświęcimiu.
4. Twierdza zakopiańska - rezydencja obronna w Zakopanem.

Łączną kwotę 8 000 DPL dopisuję do rachunku.


4. Wydania aktu własności następujących zamków warownych, które pragnę dobudować do obrony majątków:

1. Zamek Królewski w Olkuszu - rezydencja usytuowana w centrum miasta.
2. Zamek Królewski w Nowym Targu - rezydencja usytuowana w centrum miasta.

Kwotę 2 000 DPL za nabyte zamki również dopisuję do całości :D.


Pragnę prosić również Mości Podskarbiego o dopisanie własności wsi i folwarków, które znajdą się w Księstwie Krakowskim :) . Analogicznie więc, tworzę 5 folwarków o nazwach: Wadowice, Wieliczka, Trzebinia, Kęty i Myślenice, zakupując do każdego z nich po 10 wsi :) . Kwotę 33 000 DPL również dołączam do rachunku :) . Całkowita suma dzisiejszych "zakupów", których dokonałem, równa jest 76 000 DPL, które w eskortach straży wysyłam do Skarbca Królewskiego :) . Wszystkie wyżej wymienione majętności włączam w skład Księstwa Krakowskiego, którego jestem "właścicielem" :) .

Mógłbym prosić również Ekscelencję Podskarbiego o oszacowanie mniej więcej dochodu, który przyniesie Księstwo :) ?
Z góry dziękuję :) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wniosek

Postprzez Henryk Horoch » 06 paź 2012, 16:54

Widzę, iż dla poszerzenia mych dóbr w Małopolsce miejsca już nie pozostało. Uprzedził Wasza Wysokość moje plany, jak niegdyś ze Starostwem Spiskim. :)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Wniosek

Postprzez Pius IV » 06 paź 2012, 19:49

Cóż też powiadasz, przyjacielu :)!
Wiesz przecież doskonale, że moja ziemia jest Twoją :). Poza tym, sporo miast jeszcze zostało :D. Księstwo Krakowskie to ogromny teren :D. Wyślij Wasza Wysokość pismo do Krakowa z podaniem miasta, które chciałbyś wykupić, poczekaj na zgodę władz Księstwa Krakowskiego i kupuj :D! Wszak to taki piękny region :D.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum "Gospodarka"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron