NOWY POCZĄTEK

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez August Medycejski » 20 lip 2013, 15:22

Karol I Józef napisał(a):
August Włodzimierz napisał(a):
Co do gospodarki, mam tylko jedno pytanie, czy życie gospodarcze ma toczy się jedynie na forum? Jeśli tak, to dałbym sobie spokój z tym aspektem, bo jest mało atrakcyjny. Takie jest moje zdanie.


Tak, chyba na forum. Ale myślę, że warto chociaż spróbować. Jedynie trzeba uczynić gospodarkę bardziej przystępną dla nowych mieszkańców, bo jak dotychczas jest to zajęcie tylko dla wtajemniczonych.


Owszem, spróbować możemy. I skoro obecna forumowa gospodarka jest dość nieprzejrzysta, warto napisać jakiś krótki przewodnik po niej. Od razu mówię, że nie jestem dobry w sprawach ekonomicznych. Pieniądze i majątki jakoś nigdy mnie nie interesowały w mikronacjach.

August Włodzimierz napisał(a):Jak ma wyglądać nasz parlament przy obecnej liczbie czterech aktywnych obywateli + mieszkaniec?


Tu jest problem. Na razie wszelkie kwestie będzie regulowała Konfederacja, w której każdy może uczestniczyć. Już niedługo pojawi się projekt Artykułów Henrykowskich (tekst oryginalny, jedynie przystosowany do naszych potrzeb), który w naszym zamyśle ma pełnić funkcję prawa fundamentalnego. Obecne akty prawne zostaną najprawdopodobniej zawieszone. Dalej zajmiemy się regulowaniem takich spraw jak przywileje szlacheckie, szlachectwo, którym - upraszczając - zostanie zastąpione obecne obywatelstwo oraz wszelkie inne. Zbudujmy Rzeczpospolitą na nowo!


Kwestią najważniejszego prawa możemy się zająć od razu. Proszę Waszą Miłość o przedstawienie projektu Artykułów, później wspólnie zajmiemy się kwestią przywilejów i szlachectwa. Jeśli chcemy trzymać wszystkie nasze dokumenty w duchu praw I Rzeczpospolitej musimy przeanalizować stare dokumenty :) Może nasz prawnik Marco bardzo w tym pomoże? ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez Karol Radziwiłł » 20 lip 2013, 18:17

August Włodzimierz napisał(a):Kwestią najważniejszego prawa możemy się zająć od razu. Proszę Waszą Miłość o przedstawienie projektu Artykułów, później wspólnie zajmiemy się kwestią przywilejów i szlachectwa. Jeśli chcemy trzymać wszystkie nasze dokumenty w duchu praw I Rzeczpospolitej musimy przeanalizować stare dokumenty :) Może nasz prawnik Marco bardzo w tym pomoże? ;)


A więc przedstawię już niedługo ten projekt.

Może nasz prawnik Marco bardzo w tym pomoże? ;)


Cały czas pomaga. :)
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez Marek Wiktorowicz » 31 lip 2013, 16:39

Dam z siebie wszystko :)

Ale widzę, że Najjaśniejszy Pan sam spisał jakiej konstytucje - zaraz będę czytał, póki co pobieżnie przejrzałem i widzę kawał dobrej roboty.

Wasza Królewska Mość, może i Wy na prawo traficie? :D
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez Karol Radziwiłł » 02 sie 2013, 19:18

Markos Viktorjosigos apo Zep napisał(a):Wasza Królewska Mość, może i Wy na prawo traficie? :D


Z natury jestem człowiekiem, który chce spróbować wszystkiego w życiu i którego interesuje niemal wszystko od prawa do lewa. :D Tak więc, jedyne co w tej chwili mogę stwierdzić to to, że strasznie trudne będzie mi wybrać życiową drogę. :D
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez Emilia Radziwiłłówna » 03 sie 2013, 10:14

Mam nadzieje, że mogę zostać konfederatką? - zapytała nieśmiało otoczona męskim gronem.
(-) Jej Książęca Wysokość Emilia Maria Katarzyna Elżbieta apo Zep z domu Radziwiłł, księżna surmeńska i mediolańska etc.,



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 124
Dołączył(a): 01 lip 2012, 20:54
Medale: 1
Order Świętego Stanisława (1)
Wykształcenie: brak

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez Marek Wiktorowicz » 03 sie 2013, 11:54

W realnym RON - tak tylko sobie pobajam :D - kobietę reprezentował zawsze mężczyzna. Mąż, ojciec, bracia, wyznaczony kurator. A żona zawsze podążała za mężem.

Ale moja małżonka to księżniczka polsko-litewska! :) Wierzę, że konfederatką może zostać z racji swej wysokiej pozycji przynajmniej :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 04 sie 2013, 11:09

W realnym RON - tak tylko sobie pobajam :D - kobietę reprezentował zawsze mężczyzna. Mąż, ojciec, bracia, wyznaczony kurator. A żona zawsze podążała za mężem.


Marzenia ściętej głowy. Kobiety są zbyt dumne w RON by były reprezentowane przez mężczyzn. Poza tym, jak to wielokrotnie mówiono, mężczyzna jest mniej doskonały od kobiet. :D

Co do zapisów Konstytucji mam takowe przemyślenie, że będzie to coś innego w mikronacjach, coś innowacyjnego.
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez Marek Wiktorowicz » 05 sie 2013, 16:01

Och, Szlachetna Pani, to nie moje marzenia - jestem gorącym zwolennikiem tego, by istniało równouprawnienie. A bo co, Elżbieta I nie była jedną z lepszych angielskich monarchiń, która przewyższyła wielu mężczyzn? A bo co, głupsze od mężczyzn były te wszystkie królowe-matki rządzące zakulisowo i kochanki kierujące królami? A regentki? Nie, wierzę, że kobiety zasługują na równy z mężami status :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: NOWY POCZĄTEK

Postprzez Emilia Radziwiłłówna » 07 sie 2013, 17:59

Markos Viktorjosigos apo Zep napisał(a):Och, Szlachetna Pani, to nie moje marzenia - jestem gorącym zwolennikiem tego, by istniało równouprawnienie.


:D


Panno Aleksandro! My, kobiety w RON, powinniśmy trzymać się zawsze razem w tym męskim świecie :)
(-) Jej Książęca Wysokość Emilia Maria Katarzyna Elżbieta apo Zep z domu Radziwiłł, księżna surmeńska i mediolańska etc.,



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 124
Dołączył(a): 01 lip 2012, 20:54
Medale: 1
Order Świętego Stanisława (1)
Wykształcenie: brak

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do KONFEDERACJA KIJOWSKA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość