Stan Rzeczypospolitej

Stan Rzeczypospolitej

Postprzez Marek Wiktorowicz » 04 lis 2013, 20:00

Wasza Królewska Mość! Bracia i Siostry, Szlachto!

Stan naszej Rzeczypospolitej jest beznadziejny. Aktywność na forum spadła praktycznie do zera. Większość z nas nie ma zwyczajnie dość czasu, aby prowadzić sprawy państwowe. Winę za ten stan rzeczy ponosimy, w mojej opinii, wszyscy, jednakże wynika ona z naszej aktywności realnie bądź w innych mikronacjach...

Rozmawiałem o stanie Rzeczypospolitej z Jego Królewską Mością i księciem Augustem. Zgadzamy się, ze stan ten jest opłakany. Zastanawiamy się, jaka powinna być przyszłość Rzeczypospolitej - utrzymywanie sztucznie trupa przy życiu mija się z celem!

Opcji jest kilka...

1. Można tchnąć życie jeszcze w RON - ale to by wymagało przejęcie steru rządów przez młodszych obywateli, zaangażowania w życie publiczne. Nie widzę na to perspektyw, szczerze mówiąc...

2. Można wstąpić w unię z inną mikronacją, przenieść się do niej, a dla RON zachować autonomię. Przy czym, skoro aktywność u nas jest zerowa, będzie to raczej utrzymywanie pewnej fikcji formalnie, na mapie i papierze unii.

3. Można zgodzić się na pełną aneksję przez inną mikronację - osobiście rekomendowałbym tutaj porzucenie ziemi, jaką RON zajmuje. Ludzie się liczą, ten nasz ludzki kapitał przeszedłby gdzie indziej i kto wie? Może przyczynimy się do zbudowania nowej dla siebie, silnej ojczyzny?

4. Można RON zlikwidować. Można wspólnie postanowić o likwidacji naszego państwa i każdy wolny będzie przenieść się gdziekolwiek zapragnie.

Wzywam was do debaty. Nie kryję, że skłaniam się osobiście ku 3. opcji. Wierzę, że nie usłyszę głosów oburzenia i gorliwych zapewnień, że przecież to chwilowe i jutro będzie lepiej. Liczę na rozsądną radę rozsądnych ludzi.

Radźcie, Panowie i Panie, Szlachto!
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez August Medycejski » 05 lis 2013, 08:59

Tak, rozsądek przede wszystkim.

Ja muszę się przyznać, że nie mam zwyczajnie czasu, nie mam pomysłów, ani tego samego zapału, co dawniej. Ale mimo to, nie chciałbym unicestwienia Rzeczypospolitej, pogrzebania lat historii, dlatego preferuję rozwiązanie nr 2.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez Wawrzyniec Medycejski » 06 lis 2013, 19:41

Zgodzę, się z Szlachetnymi stan Rzeczypospolitej jest opłakany i w sumie sam nie wiem którą opcję wybrać lub która byłaby najbardziej odpowiednia. Prawdę mówiąc cały Nowy Kontynent jest pogrążony w głębokim kryzysie. Jeśli chodzi o propozycje numer 2 to z jakim krajem RON miałaby podpisać unię?
Wawrzyniec Piotr Medycejski



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 11 gru 2010, 21:05
Medale: 2
Order Zasługi RON IV (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez Marek Wiktorowicz » 06 lis 2013, 22:18

No cóż, oczywiście można wybierać. Wstępnie zasugerowano (i zaznaczam, że nie ode mnie padła sugestia) Surmenię. Wiadomo, że ja to rozwiązanie poprę, ale nie wykluczam innych opcji.

Przy okazji: mój Dostojny Ojciec, tuż przed ogłoszeniem Regencji, prosił o przekazanie życzeń Rzeczypospolitej z okazji Święta Niepodległości.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez Józef Bohatyrowicz » 10 lis 2013, 10:47

Panowie a co ze mną? Złożyłem wniosek o obywatelstwo i nie został rozpatrzony, chciałem być aktywnym obywatelem ale nie mogę... :(



 

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez August Medycejski » 10 lis 2013, 17:38

Markos Viktorjosigos apo Zep napisał(a):
Przy okazji: mój Dostojny Ojciec, tuż przed ogłoszeniem Regencji, prosił o przekazanie życzeń Rzeczypospolitej z okazji Święta Niepodległości.


Proszę więc przy najbliżej okazji podziękować Jego Królewskiej Mości za życzenia.

Józef Bohatyrowicz napisał(a):Panowie a co ze mną? Złożyłem wniosek o obywatelstwo i nie został rozpatrzony, chciałem być aktywnym obywatelem ale nie mogę... :(


Powiedzmy, że na chwilę obecną nie ma to znaczenia. Proszę nam powiedzieć, co Waszmość sądzi o obecnej sytuacji, może ma Waszmość jakiś pomysł, który byłby nam przydatny.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 12 lis 2013, 14:45

Cóż, moi Waszmościowie. Nie wiem co tutaj poradzić Wam. Niemniej jednak sugestyja o połączeniu z Surmenią jest chyba jednym z najlepszych rozwiązań w tej materii.
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez Józef Bohatyrowicz » 12 lis 2013, 14:47

Tak mam pomysł. Po pierwsze utworzenie Rządu Ocalenia Narodowego. Po drugie odwołanie obywateli ze wszystkich funkcji jeżeli obywatel nie był aktywny przynajmniej raz w ciągu ostatnich 10 dni. Po trzecie nadzwyczajnie szybki tryb nadawania obywatelstw, i powoływania na stanowiska. Po czwarte w Ministerstwie Spraw Zagranicznych utworzenie Nadzwyczajny Departamentu Reklamy Rzeczpospolitej, departament ten powinien rozmieszczać reklamy o Rzeczpospolitej na forach np.historycznych, wojskowych itp. (myślę ze miłośnicy Rzeczpospolitej za czasów Złotej Wolności Szlacheckiej powinni się odezwać do nas :D) działania takiego departamentu powinny dać skutek, co zaowocuje większą ilością obywateli w Rzeczpospolitej. A po piąte to my Panowie Szlachta powinniśmy znaleźć więcej czasu na to żeby bywać na forum bo tylko od nas zależy czy w Rzeczpospolitej przeminie kryzys. :D



 

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez Józef Bohatyrowicz » 12 lis 2013, 14:53

Powiedzcie mi tylko Panowie co da wam Unia z innym państwem? Będziecie bardziej aktywni? A tak sobie myślę ze oddziaływanie obywateli obcego państwa na Rzeczpospolitą będzie pierwszym krokiem do jej zniewolenia i wynarodowienia. Zastanówcie się. ;)



 

Re: Stan Rzeczypospolitej

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 12 lis 2013, 16:50

Wasza Królewska Mość
Waszmościowie
Zlikwidowac coś jest najprostrzą sprawą.
Bilej się w piersi że sam nie działa, mam maturę wiec muszę się do niej przygotować.
Jednak jestem przeciwny likwidacji RON. Jest osoba hcętna może pociagnie
Wydaje mi się ,że Brat Andrzej też jest chętny, to może były by 2 osoby
Jest czas że nie mamy czasu może nadejdzie czas że będzie więcej czasu
Wnośze o spokojną i przemyślaną decyzję
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do KONFEDERACJA KIJOWSKA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron