Msza Święta w rocznicę koronacji obrazu MB Ostrobramskiej

Msza Święta w rocznicę koronacji obrazu MB Ostrobramskiej

Postprzez Guliano Montini » 03 lip 2017, 19:59

Obrazek


Rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej

Obrazek



Do ołtarza zbliżyła się procesja, w której szedł ubrany w biały ornat z wizerunkiem Maryi, ks. kan. Guliano Montini. Rozpoczęła się uroczysta Msza Święta. Na czas kazania celebrans zdjął manipularz i położywszy go na mszale, udał się na ambonę skąd wygłosił pasjonujące kazanie o Matce Bożej Ostrobramskiej.

"Umiłowani w Chrystusie Panu! Cieszę się niezmiernie, że mogę ponownie odprawiać Mszę przy obrazie naszej Królowej w rocznicę jej koronacji. Kiedy po raz pierwszy przybyłem do Wilna, było to już dawno temu, było wiele prac do wykonania. Los zmusił mnie jednak do opuszczenia tego kościoła, moich ukochanych parafian i porzucenia zaczętych przeze mnie dzieł. Kiedy w zeszłym tygodniu wyruszyłem w podróż do Wilna, natrafiłem na wiele niebezpieczeństw, ale Maryja mnie z tego wyciągnęła. W Godzinka o Matce Ostrobramskiej wołamy, że tym, którzy mogą swobodnie do niej przystąpić, jest ona Matką i Opiekunką. Tako i ja dostąpiłem jej matczynej opieki. Już od początku mej pasterskiej posługi, tutaj, w Ostrej Bramie, zauważałem jej wstawiennictwo u Boga. Przy tym świętym obrazie umarli powstają, ślepi, chorzy, kalecy zdrowia nabywają. Ta Matka, rzuciła niegdyś o mur świętokradcę złego, ostrobramski z szat obraz odzierającego, a gdy występni bluźniercy, czci jej uwłaczali, u tego tu obrazu skarani zostali. A kiedy przybyłem tutaj i lekko już zardzewiałym kluczem otwierałem drzwi plebani, która nietknięta była od mojego wyjazdu, wołam "Maryjo pomóż! Uzdrów lekarko chorych, niemoc duszy mojej, bym nie umarł na wieki, przy opiece Twojej". Amen.


Dalej Msza Św. przebiegała normalnie. Na koniec odśpiewano uroczyście Te Deum Laudamus. Po czym ks. Montini pobłogosławił wiernych, którzy udali się na wspólny posiłek, przygotowany przez kanonika.
[center]x. prof. dr hab. net. Guliano Giuseppe Montini



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 lis 2013, 16:42
Wykształcenie: Duchowny

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Katedra Wileńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości