Wesele Figara

Siedziba Teatru Wielkiego

Wesele Figara

Postprzez Michał apo Zep » 12 lip 2012, 14:29

Panie i Panowie,
Ladies and Gentlemen,
Mesdames et Messieurs,

Mam zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie samo w sobie, operę "Wesele Figara". Orkiestra pod batutą mistrza, wygra nam wspaniałe utwory klasyka wiedeńskiego - W.A. Mozarta. Życzę udanego spektaklu:

https://www.youtube.com/watch?v=zsoCLxLSY6Q
https://www.youtube.com/watch?v=fef03047ZX8
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Wesele Figara

Postprzez Maksymilian Teodor I » 12 lip 2012, 16:32

Pod gmach Teatru Wielkiego podjeżdża pojazd Cesarskiej i Królewskiej Gwardii. Wysiada z niego czterech gwardzistów. Zaraz za nimi przed drzwiami Teatru zatrzymuje się czarny samochód oznaczony herbem rodu Habsburgów Lotaryńskich, za którym parkuje kolejny pojazd Gwardii. Do drzwi środkowego samochodu podchodzi Dowódca Gwardii i Wielki Ochmistrz. Ten ostatni (przypominając sobie ostatnią reprymendę i groźbę potrącenia wynagrodzenia za stosowanie pełnej tytulatury) oznajmia:
- Maksymilian Teodor I, Monarcha Austro-Węgierski - po czym gryzie się w język, aby za dużo nie powiedzieć, otwiera drzwi samochodu.

Maksymilian Teodor Iwychodzi z samochodu obdarzając wszystkich szczerym uśmiechem.
- No! Myślałem, że już tutaj nie dojadę. Ach, przepiękne tereny, takie zielone i malownicze. A teatr z zewnątrz robi naprawdę wrażenie. No, ale nie przedłużajmy! Nie chciałbym wchodzić w trakcie wystepu! To byłby wielki nietakt.
Maksymilian Teodor I wchodzi w towarzystwie Wielkiego Ochmistrza i Dowódcy Gwardii do Teatru Wielkiego. Wchodząc widzi poruszenie na sali wywołane jego osobą i myśli sobie, że następnym razem uprzedzi o swojej wizycie... albo i nie.

Maksymilian Teodor Izajmuje zarezerwowane wcześniej miejsce, usadawia się wygodnie i rozglądając się dookoła mówi:
- Piękny teatr. Jeszcze ładniejszy wewnątrz niż na zewnątrz. Świetnie dobrana kolorystyka! A jakie wygodne fotele! Ale juz ciiicho, zaraz się zacznie. Jak ja dawno nie słyszałem Mozarta...
Maksymilian Teodor I mówi już nieco bardziej do siebie niż do kogokolwiek obok, po czym poprawia się jeszcze raz na fotelu.
W tym momencie wchodzi dyrygent.
Maksymilian Teodor I bije brawo, po czym zatapia się w dźwięk rozpoczynających koncert skrzypiec...



Gość zagraniczny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, 14:12
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Wesele Figara

Postprzez Michał apo Zep » 12 lip 2012, 18:58

Wasza Cesarska i Królewska Mość,

Cieszymy się, że zechciałeś nawiedzić skromne progi naszego teatru. Dziękujemy za wizytę, to dla Nas zaszczyt !
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Wesele Figara

Postprzez Maksymilian Teodor I » 13 lip 2012, 10:38

Występ był przedni! Ja natomiast nie mógłbym sobie odpuścić wysłuchania Mozarta. Muzyka poważna to miód dla moich uszu. I to dla mnie jest ogromnym zaszczytem, że mogłem uczestniczyć w tym prześwietnym wydarzeniu, tak pięknej aranżacji! Coś niesamowitego. Mam nadzieję, że muzyka Mozarta nie ostatni raz rozbrzmiewa na deskach Teatru Wielkiego :)



Gość zagraniczny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, 14:12
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Wesele Figara

Postprzez Michał apo Zep » 13 lip 2012, 10:51

Dziękujemy za serdeczne życzenia, będziemy się starać dalej rozwijać naszą działalność :)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Wesele Figara

Postprzez Emilia Radziwiłłówna » 14 lip 2012, 17:53

Równiez kocham muzykę Mozarta, podobnie jak kompozycje Bacha :) Klasyka klasyki.
(-) Jej Książęca Wysokość Emilia Maria Katarzyna Elżbieta apo Zep z domu Radziwiłł, księżna surmeńska i mediolańska etc.,



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 124
Dołączył(a): 01 lip 2012, 20:54
Medale: 1
Order Świętego Stanisława (1)
Wykształcenie: brak

Re: Wesele Figara

Postprzez Jakob Iwan Wereszczyński-Bagrat » 08 cze 2015, 16:15

Filmy działają, jednak nie byłem w stanie znaleźć pełnej wersji po polsku.
Jakub Wereszczyński-Bagrat

książę Abachazji


Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1804
Dołączył(a): 13 gru 2014, 19:55
Lokalizacja: Wereszczyn, Korona Królestwa Polskiego
Medale: 9
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Rotmistrz
Wykształcenie: Szkoła Rycerska


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Teatr Wielki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość