Sejm Elekcyjny - XXIII I A.D. MMXIX

Wola pod Warszawą, gdzie szlachta dokonuje wyboru monarchy. Głosować może każdy szlachcic i wybierać spośród kandydatów rodzimych (Piastów) lub zagranicznych zaakceptowanych przez ustępującego króla.

Re: Sejm Elekcyjny - XXIII I A.D. MMXIX

Postprzez August Medycejski » 27 sty 2019, 19:13

Obrazek

August Medycejski

Obrazek

KANCLERZ WIELKI I INTERREX

Panowie Bracia!

Dotarły do mnie wiadomości z dalekiej Almery, którymi muszę się podzielić. Na Dwór Jego Królewskiej Mości Konrada Jakuba dotarły słuchy o tym, że szlachta polska a litewska rozważa między innymi jego kandydaturę. Jego Królewska Mość jest gotów udzielić odpowiedzi na pytania postawione przez szlachtę osobiście. Zachęcam więc Panów Braci do dyskusji.

Jednocześnie proszę, dl spełnienia formalnych wymogów, o zaakceptowanie przez Imć Stanisława von Tauera baridajskiej kandydatury.

(—) August Medycejski,
    kanclerz i interrex

Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Tytuł: 1. Wojewoda

Postprzez Stanisław von Tauer » 28 sty 2019, 18:17

Wszelkie zagraniczne kandydatury akceptuję.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki

Obrazek

Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Tytuł: - Mieszkaniec
Gadu-Gadu: 66056090

Postprzez August Medycejski » 28 sty 2019, 19:44

Minęła doba i nikt z Panów Braci nie zadał JKM Konradowi Jakobowi pytania, tedy sądzę, że jutro wieczorem będziemy mogli przejść do głosowania.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim

Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)

Postprzez Sebastian January II » 28 sty 2019, 19:46

Ja mam pytanie: jakie JKM Konrad Jakub ma poglądy na Kościół Rotryjski oraz jego stosunki z państwem?
Król Polski, Wielki Książę Litewski

Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski etc. etc. etc.

Obrazek

Jego Królewska Mość

Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego II (1) Order Świętego Jerzego III (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Sebastian January II » 28 sty 2019, 19:48

Przepraszam, Jaśnie Oświecony Książę Auguście, akurat pisałem poprzedni post gdy książę opublikował swój.
Król Polski, Wielki Książę Litewski

Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski etc. etc. etc.

Obrazek

Jego Królewska Mość

Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego II (1) Order Świętego Jerzego III (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Stanisław von Tauer » 28 sty 2019, 20:15

Osobiście proponuję na zwolnienie tempa Elekcji, by dać czas do namysłu innym ewentualnym kandydatom oraz pozwolić im ułożyć i przedstawić w tym wątku programy wyborcze, a nie zadawać im tylko pytania.

Informuję także, iż będę akceptować kolejnych kandydatów, jednakże pod warunkiem pod warunkiem, iż ci opublikują przynajmniej prosty zarys swoich planów na panowanie.
Skontaktowałem się JCiKM Franciszkiem Leopoldem w sprawie jego ew. kandydatury, aktualnie oczekuję na odpowiedź.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki

Obrazek

Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 28 sty 2019, 21:23

Sebastian von Tauer napisał(a):Ja mam pytanie: jakie JKM Konrad Jakub ma poglądy na Kościół Rotryjski oraz jego stosunki z państwem?

Zgadzam się z pytaniem. Też się zastanawiałem w tej sprawie. Warto nadmienić, że w Baridasie, gdzie JKM Konrad Jakub panuje, jest obecna religia malauska (czy jakoś tak), jeśli się nie mylę, tworzona między innymi przez JKM.
Obrazek

Ambasador Rzeczypospolitej w Księstwie Sarmacji
Minister Księstwa Urbino
Dowódca 4 Chorągwi Jazdy Kozackiej Pułku Jazdy Litewskiej w Wilnie
Miecznik wileński
Pan na Białowieży

Obrazek

Porucznik
Porucznik

Medale: 4
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Tytuł: 8. Cześnik
Gadu-Gadu: 50331381

Postprzez Paulus_Buddus » 29 sty 2019, 00:22

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):
Sebastian von Tauer napisał(a):Ja mam pytanie: jakie JKM Konrad Jakub ma poglądy na Kościół Rotryjski oraz jego stosunki z państwem?

Zgadzam się z pytaniem. Też się zastanawiałem w tej sprawie. Warto nadmienić, że w Baridasie, gdzie JKM Konrad Jakub panuje, jest obecna religia malauska (czy jakoś tak), jeśli się nie mylę, tworzona między innymi przez JKM.

Panowie Szlachcice,

Prawdą jest, że Baridasie panuje religia inna niż RONie, ale osobiście czynię starania u Jego Świątobliwości nad tym, aby w moim lennie, części Królestwa Barisasu utworzyć diecezję Kościoła Rotryjskiego, oddaję część ziemi pod budowę kościoła a JKM Konrad Jakub nie stawia żadnych przeszkód ku temu. Mam nadzieję, że już niebawem odwiedzi Panów Szlachciców i zapewni o wolności i nie mieszaniu się w sprawy religijne, dając poddanym, o ile zostanie wybrany, swobodę religijną.
Zapytanie skierowałem bezposrednio do JKM i jest poinformowany o tejże nurtującej Was kwestii.
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Baridajczyk
Jezuita
Funkcje pełnione dawniej

Postprzez Samuel Radziwiłł » 29 sty 2019, 13:27

A mnie interesuje, Czy po wybraniu na tron JKM, dojdzie do zbliżenia z Baridasem jako Królestwem, czy prowincją KS? I jak to wpłynie na Rzeczpospolitą?
Wojewoda miński
Pan na Borysowie i Nieświerzu

Obrazek

Regimentarz
Regimentarz

Medale: 11
Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gadu-Gadu: 9438133

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 29 sty 2019, 15:05

Samuel Radziwiłł napisał(a):A mnie interesuje, Czy po wybraniu na tron JKM, dojdzie do zbliżenia z Baridasem jako Królestwem, czy prowincją KS? I jak to wpłynie na Rzeczpospolitą?

Podpisuję się pod pytaniem. Zadam też drugie:

A co jeśli JKM Jakub nie zgodzi się na stosunki z Kościołem Rotryjskim w Jego państwie?
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Kurator Wielki
Podchorąży w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski

[fimg] Obrazek [/fimg]

Chorąży
Chorąży

Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Tytuł: 10. Wojski

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sejm Elekcyjny