Konfederacja Warszawska

Konfederacja Warszawska dla ocelnia Ojczyzny przez Brać Szlachecką zawiązana.

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Albert Karol Medycejski » 18 paź 2014, 20:24

Takoż proponuję by założył WPan nowe konto w banku.

Mości Panowie!
Proponuję podjąć debatę, którą przerwał nam przyjazd xięca Marcosa, a mianowicie sprawy elekcji, która ewentualnie (nie daj Boże) mogłaby się odbyć. Konstytucja, o której wspominałem nakłada wyznacza także osobę pełniącą królewskie obowiązki, a mianowicie interrexa, którym zostaje Prymas. Niestety od jakiegoś czasu Rzplita takiej osoby nie posiada. Według mnie to właśnie kwestia osoby, która królewskie obowiązki w czasie jego nieobecność lub "braku" pełnić będzie.
(-) Albert Karol Medycejski i Zep



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 378
Dołączył(a): 02 gru 2013, 20:36
Medale: 1
Order Świętego Jerzego II (1)
Wykształcenie: brak

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Marek Wiktorowicz » 18 paź 2014, 22:49

Mości Panowie!

JKMość odpowiedział na moje pisma. Zdaje się przychylać ku rozwiązaniu następującemu: wyznaczy interrexa extraordynaryjnego (regenta), który zwoła Sejm i odpowiednie zmiany w owej konstytucyi wprowadzi. Potem szlachta, nieskrępowana, przejdzie do wyboru nowego króla Polski i wielkiego xięcia litewskiego.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Albert Karol Medycejski » 18 paź 2014, 22:55

Verbum caro factum est

Niestety Mościpanowie, Jego Miłość zdaje się opuścił naszą Ojczyznę, miejmy nadzieję, że po ułożeniu niecierpiących zwłoki spraw realnych raczy powrócić do Rzplitej by pomóc w przywracaniu jej dawnego blasku. Wszystko wskazuje na to, iż czeka nas wolna elekcja. Teraz jeno przychodzi nam czekać oficjalnej decyzji Jego Miłość odnośnie swej abdykacji. Miejmy nadzieję, że rychło pojawi się w Warszawie coby Brać Szlachecką o tem poinformować.
(-) Albert Karol Medycejski i Zep



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 378
Dołączył(a): 02 gru 2013, 20:36
Medale: 1
Order Świętego Jerzego II (1)
Wykształcenie: brak

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Sebastian von Tauer » 18 paź 2014, 23:10

Niech waćpan poprosi króla żeby przedstawił akt abdykacji.
Smutna to nowina.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Karol Radziwiłł » 19 paź 2014, 16:33

Wtenczas list przez gońca został przyniesiony:

Waszmościowie szlachetnej krwi!

W swoim wielkim ukorzeniu oraz z poczuciem winy chciałbym Was na wstępie przeprosić. Wielem obiecywał, wielem sam pragnął, nic żem nie zrobił. Jeno życie realne jest moją kochanką, i to zazdrosną kochanką nieznoszącą innej. Myślę, że dalsze słowa mojego wytłumaczenia są zbędne, a i nieistotne wobec sytuacji Rzplitej, Cieszę się, żeście podjęli to brzemię, jakim jest Rzeczpospolita.

Interrex teraz będzie rządził - JXM Marek z Zepów. Ja zaś abdykuję wtedy, gdy wszyscy będziemy gotowi na elekcję, co zapisałem w dekrecie. Do tego czasu i konstytucje o elekcji zmienić możemy, coby każdy mógł królem być obran - mnie to nie wadzi. A natenczas swój wkład ograniczę, nie chcę juz niczego obiecywać. Liczę na zrozumienie.

Z Panem Bogiem!

/-/ król Karol II
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Sebastian von Tauer » 19 paź 2014, 17:41

A więc mamy już jasną sytuację.
Gratuluję panie apo Zep zostania interrexem.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Albert Karol Medycejski » 19 paź 2014, 17:51

Dziękujemy, że Wasza Królewska Miłość zdecydował się przekazanie władzy w szlacheckie ręce. Zapewne jest atrybutem męża stanu umiejętność przyznania się do porażki.

Mości Xiąże Interrexie!
Sejm pod węzłem konfederacji zwołan być musi, coby legalność władzy zachowana była.
(-) Albert Karol Medycejski i Zep



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 378
Dołączył(a): 02 gru 2013, 20:36
Medale: 1
Order Świętego Jerzego II (1)
Wykształcenie: brak

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Marek Wiktorowicz » 19 paź 2014, 19:13

Wasza Królewska Mość!

Dziękuję serdecznie za okazane mi zaufanie. Wierę, iż należycie wykonam nałożone na mnie obowiązki.

Panowie Szlachta!

Korzystając z uprawnień królewskich w moje ręce tymczasowo powierzonych, zwołuję niniejszym Sejm Walny, a dzień jego rozpoczecia na jutro wyznaczając. Osobiście poprowadzimy obrady tegoż Sejmu. Do udziału uprawnionym jest każdy szlachcic. Dokonamy zmian w konstytucyi o elekcji króla mówiącej i przystąpimy potem do wyboru nowego monarchy.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Ivan von Lichtenstein » 20 paź 2014, 15:52

Jeśli cele konfederacji zostały osiągnięte, to jest ona już niepotrzebna?
Ivan von Lichtenstein
Hrabia Księstwa Sarmacji
Hrabia Bracciano w Państwie Kościelnym Rotria
Wojewoda kijowski i szlachcic w RON
Regimentarz, dowódca Dywizji Zaporoskiej
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 899
Dołączył(a): 16 gru 2013, 10:26
Medale: 5
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1)
Amarantowa Wstążka (1) Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Konfederacja Warszawska

Postprzez Sebastian von Tauer » 20 paź 2014, 15:58

Proponowałbym jednak aby się ona aż do wyboru króla utrzymała. Dopiero wtedy o ratunku mowa być może.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do KONFEDERACJA WARSZAWSKA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość