Bitwa pod Mitawą

Rozgrywki między panami braćmi, w których udział biorą chorągwie wojskowe.

Bitwa pod Mitawą

Postprzez Sebastian von Tauer » 28 paź 2018, 12:57

Bitwa pod Mitawą
między JKM Augustem V a Michałem Franciszkiem Lubomirskim-Lisewiczem


Pogoda:
deszcz (-2 do organizacji i -1 do obrony jazdy, -1 do organizacji dla piechoty)

Teren:
mokradła (-2 do organizacji jazdy, -1 do organizacji piechoty)

Jednostki JKM (po doliczeniu modyfikatorów):
Dragoni, organizacja – 2, obrona przed ostrzałem – 5, ostrzał – 6, obrona – 4, atak – 6.
Jazda wołoska (lekka) organizacja – 0, obrona przed ostrzałem – 5, ostrzał – 5, obrona – 4, atak – 5.
Jazda wołoska (lekka) organizacja – 0, obrona przed ostrzałem – 5, ostrzał – 5, obrona – 4, atak – 5.

Jednostki imć Michała (po doliczeniu modyfikatorów):
Husaria (ciężka) organizacja – 1, obrona przed ostrzałem – 7, ostrzał – 0, obrona – 5, atak – 9.
Lisowczycy (lekka) organizacja – 0, obrona przed ostrzałem – 4, ostrzał – 6, obrona - 3, atak - 8
Rajtarzy (średnia) organizacja – 0, obrona przed ostrzałem - 7, ostrzał – 7, obrona – 2, atak – 3.

Taktyki
JKM:
1. ostrzał (pierwszeństwo)
2. ostrzał
3. obrona (pierwszeństwo)
4. atak

imć Michał:
1. Atak
2. Obrona (pierwszeństwo)
3. Ostrzał
4. Atak. (pierwszeństwo)

Przed bitwą obu stronom ogromne trudności sprawiło w ogóle dotarcie na miejsce potyczek. Król jegomość w końcu stanął na polu bitwy, acz tylko jednym ocalałym oddziałem piechoty po przeprawie przez mokradła i cały dzień czekał na pojawienie się sił imć. Michała, które jednak miały nigdy nie nadejść. Oto bowiem dwie jego chorągwie jazdy zostały doszczętnie zniszczone, a jedyna ocalała chorągiew husarska zdezorganizowana przez warunki tak bardzo, że nie była w stanie wziąć udziału w bitwie. Zakończyła się więc ona nim jeszcze miała okazję się zacząć zwycięstwem króla.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Bitwy Turniejowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron