Twierdza Ryga

Rozgrywki między panami braćmi, w których udział biorą chorągwie wojskowe.

Twierdza Ryga

Postprzez Karl Jungbauer » 27 sie 2020, 14:33

Twierdza Ryga

Powstała jako fortyfikacja nadmorska na założeniu bastionowym. Wzniesiona w celu ochrony miasta i portu. W skład twierdzy wchodzi cytadela mieszcząca koszary obronne, potężne składy broni i amunicji, szpital oraz magazyny zaopatrzeniowe dla Marynarki Wojennej. Zewnętrzny pas obrony to obwarowania bastionowe z licznymi działobitniami. Id strony morza ulokowano dodatkową baterię dział dalekiego zasięgu. Od strony lądu rozmieszczono cztery samodzielne forty a twierdzę opasano suchą fosą. Twierdza podlega dowództwu Marynarki Wojennej.

Obrazek

Załoga Twierdzy Ryga
Zgodnie z Rozporządzeniem Hetmana Wielkiego 15/2014 obsada twierdzy została zmieniona.
Obecnie załogę twierdzy stanowią:

3 roty hajduków
5 kompanii piechoty niemieckiej
1 kompania dragonów
2 baterie dział ciężkich
1 kompania dział lekkich

Razem : 980 żołnierzy, 14 dział ciężkich, 7 dział lekkich
Obrazek
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 maja 2020, 10:32
Lokalizacja: Parnawa
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 0
Skype: nie mam
Wykształcenie: WOJNA

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Karl Jungbauer » 27 sie 2020, 14:34

25.08.2020 roku do twierdzy przybył Karl wraz z poległymi mu żołnierzami i służbą a także grupą uzbrojonych rekrutów i chłopów.

Wieczorem doszło do przewrotu i paru wartowników zostało zabitych i wyrzuconych przez mur.
Następnego dnia tj. 26.08 żołnierze twierdzy po nocnych uszczupleniach poddali się i twierdza przeszła pod dowództwo komendanta Karla.

Tego samego dnia do twierdzy przybył duży oddział zbójów i zbrojnych chłopów, a także kilkoro najemników. Niestety byli z lekka pobici. Okazało się że po drodze zostali napadnięci przez zbrojną piechotę Polsko-węgierską. W ciemności strzelali i wielu z nich poległo.
Siły zbierały się jeszcze do końca dnia. Jednak czasu dużo nie było, moment idealny, przegrupowania wojsk, zmiany dawały szansę.
- Czekamy jeszcze na oddziały Estonów i zaprzyjaźnionych Szwedów. jednak i teraz już możemy coś zrobić. Wycelować 5 dział w statki rybackie oraz fregatę "Wicher" stojąca niedaleko i zatokę!!!
Fregata zaskoczona ostrzałem dała znaki ostrzegawcze po czym również oddała salwę, jednak zaczęła odpływać, aby wyjść z pola rażenia. Udało jej się uniknąć poważnych zniszczeń, czego nie można powiedzieć o statkach rybackich i młodzikach wszystkie zostały zatopione a zatoka, molo, chatki zniszczone i spalone.

Pod wieczór kompania dragonów została wysłana na patrol, oraz aby napaść okoliczne wioski, jednak nie wróciła. Dlatego też Karl rozkazał wysłać 300 Hajduków na sprawdzenie okolicy. Szli z rozkazem zabicia każdego. Wrota zostały zamknięte a twierdza była w stanie gotowości bojowej. Niestety nic się nie wydarzyło a co gorsza Piechota nie wróciła cała a raptem jej cześć, ranna a niektórzy martwi.
Z tych wydarzeń tego dnia z Twierdzy ubyło:
1 Kompania dragonów (100 ludzi)
3 kompanie Hajduków (300 ludzi jednak wróciło 20 reszta znikła)
Jak podali ci co potrafili się odezwać i mieli siły, zostali napadnięci przez Oficera i wojsko, mogli albo się przyłączyć znowu do wojsk RON albo mieli zginąć ci co wykonali polecenia i dołączyli to przeżyli as ci co nie to zostali poturbowani i ranni. To oznacza jedno, ktoś jest w pobliżu(!) i może nim być Michał Potocki(!). :evil: :twisted: :x
Ale jeśli to on, to odstąpi(!) albo stanie się coś złego, czego każdy z nas będzie żałował(!) :evil: :x
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 maja 2020, 10:32
Lokalizacja: Parnawa
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 0
Skype: nie mam
Wykształcenie: WOJNA

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Miguel de Catalan » 27 sie 2020, 16:53

27.08 w godzinach porannych w pewnej odległości zaczęły pojawić się sylwetki żołnierzy.
Wojsko podeszło i ustawiło się od strony południowego wschodu. Siły liczyły:
1 Rotę Piechoty Polsko-Węgierskiej (Hajduków Potockich),
1 Kompanię dragonów,
2,5 Roty Piechoty Polsko-Węgierskiej (~250 ludzi),
a także 2 lekkie działa.
Po przeorganizowaniu i odpowiednim ustawianiu żołnierze przystąpili do oblężenia. Rozpoczął się ostrzał na mury. Po wymianie ognia nastąpiła chwila ciszy. Niedługo potem; na murach pokazał się Karl.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Karl Jungbauer » 27 sie 2020, 17:33

Dlaczego tu przyjechałeś i mnie prześladujesz? Odstąpiłem od ciebie i twojej familii? :?: :twisted:
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 maja 2020, 10:32
Lokalizacja: Parnawa
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 0
Skype: nie mam
Wykształcenie: WOJNA

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Miguel de Catalan » 27 sie 2020, 17:38

Gdzie jest Julia? To hańba. Zawiśniesz jeśli coś jej się stanie. :evil: :x
Gwałt zadany szlachciance, to obraza majestatu i rodziny i całej Rzeczpospolitej. Już pod bokiem szlachty i króla, pewnym substancji i życia być nie można. Hańba.! Nie ma poszanowania praw.!
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Karl Jungbauer » 27 sie 2020, 17:55

Widziałem w tamtym tygodniu szlachciankę Julię, przybyła aby przeprosić za pańskie maniery i zachowanie co do mojej osoby. Julia wyszła i odjechała z mojej kwatery. A dokąd się udała... Bóg mi świadkiem, nie wiem.
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 maja 2020, 10:32
Lokalizacja: Parnawa
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 0
Skype: nie mam
Wykształcenie: WOJNA

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Miguel de Catalan » 27 sie 2020, 17:56

Ty to tłumaczysz mnie czy mówisz aby zapamiętać co powiedzieć najjaśniejszemu panu.?
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Karl Jungbauer » 27 sie 2020, 17:57

Naprawdę wielka gorycz panuje w moim sercu że może Pan wątpić w szczerość moich intencji.. :| :twisted:
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 maja 2020, 10:32
Lokalizacja: Parnawa
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 0
Skype: nie mam
Wykształcenie: WOJNA

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Miguel de Catalan » 27 sie 2020, 17:58

Gdzie jest Julia? Gadaj. Masz 5 minut. Albo rozpocznę ostrzał na nowo. :evil:
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Twierdza Ryga

Postprzez Karl Jungbauer » 27 sie 2020, 18:01

Możesz sobie strzelać. Twoje karabiny i dwa działka nie są w stanie równać się z siłą 2 baterii dział ciężkich i baterii dział lekkich, oraz wsparcia karabinów i pistoletów.
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 28 maja 2020, 10:32
Lokalizacja: Parnawa
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 0
Skype: nie mam
Wykształcenie: WOJNA

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Bitwy Turniejowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron