Gawędy w Dworze Artusa

Gawędy w Dworze Artusa

Postprzez Dagobert » 23 wrz 2016, 21:34

Obrazek

Dwór Artusa


W Dworze Artusa wciąż gwar się unosi. Handlarz z handlarzem o konsensus prosi. Szlachta przy kuflu dysputy prowadzi, a żaden mieszczanin im przy tym nie wadzi. Ot, co w tym miejscu za dnia się dzieje. Tu swoje miejsce każden zagrzeje!



Gość zagraniczny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 24 maja 2015, 16:34
Lokalizacja: Königsberg
Medale: 2
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Gawędy w Dworze Artusa

Postprzez Dagobert » 23 wrz 2016, 21:36

A zatem Borysie gdzie ten Twój złotnik, a może srebrnik gdański? :D Gadanie o starych czasach bardzo gardło wysusza więc coś na przepłukanie trzeba mieć pod ręką. :)



Gość zagraniczny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 24 maja 2015, 16:34
Lokalizacja: Königsberg
Medale: 2
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Gawędy w Dworze Artusa

Postprzez Borys von Targersdorf » 23 wrz 2016, 23:16

Witaj Przyjacielu :) o oto i moja gdańska wódeczka ( (tu sławetny von Targersdorf na stole położył zacny antałem wódki gdańskiej z najprawdziwszymi płatkami złota, które jak śnieg na wietrze wirowały)
co tam słychać, z tego co mi wiadomo w skarladzkim parlamencie zasiadasz. Za spotkanie!!!
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni Hungarie



Gość zagraniczny
 
Posty: 624
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Re: Gawędy w Dworze Artusa

Postprzez Dagobert » 24 wrz 2016, 13:55

Jan uważnie przygląda się trunkowi co rusz rozdziawiając oczy.

Wiele w swoim życiu skosztowałem, ale nigdy napitku z czystym złotem. Czas nadrobić zaległości! Za spotkanie!

Wychyla kieliszek gdańskiej wódeczki.

Z tym parlamentem to dobrze słyszałeś. Do Skarlandu zawitał marazm tak jak niegdyś do naszej Monarchii więc jako obywatel skarlandzki postanowiłem pomóc Królestwu. Jak to się skończy, nie mam bladego pojęcia, ale trza być dobrej myśli. A tak w ogóle to widzę, że austro-węgierskiej emigracji dobrze się powodzi. :D Pokaźne zaszczyty Cię w Rzplitej spotkały Przyjacielu. To może mały toast za to? :)

Nalewa Borysowi kolejkę.



Gość zagraniczny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 24 maja 2015, 16:34
Lokalizacja: Königsberg
Medale: 2
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Gawędy w Dworze Artusa

Postprzez Borys von Targersdorf » 25 wrz 2016, 19:04

Borys uniósł kieliszek i popatrzył pod światło na wirujące płatki złota.

a wiesz Przyjacielu, że to złota to ostatnia moją pamiątka po Cekanii, a pochodzi z nagrody jaką od arcyksięcia Karola dostałem.. ale to już historia. W Rzeczpospolitej dobre mnie przyjęcie spotkało, w Sejmie zasiadam wprawdzie w zastępstwie wybranego posła, i wiele dobrego od samego Króla Jegomości otrzymałem. Dobry tu klimat.
A dawne ziemie Monarchii odwiedzałeś ?
no to na zdrowie za spotkanie.
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni Hungarie



Gość zagraniczny
 
Posty: 624
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Re: Gawędy w Dworze Artusa

Postprzez Dagobert » 26 wrz 2016, 23:00

Cieszę się, że udało Ci się gdzieś miejsce zagrzać! Wszak Rzplita klimatem przypomina Monarchię tyle, że niemieckiego tutaj nie słychać. :D Ziemie dawnej Cekanii raz po raz odwiedzam, ale ciężko patrzeć na gruzy Wiednia, Budapesztu i innych miast. Wielka szkoda, że Herr Maretzky nas tak niespodziewanie opuścił. Gdyby przekazał funkcję administratora domeny jeszcze jakiejś osobie to by było pół biedy, ale tak... szkoda gadać.

Wychyla kolejny kieliszek złotego trunku.

A jak tam Twoja służba wojskowa Borysie? Podobno w autoramencie cudzoziemskim służysz na ziemiach Litwy.



Gość zagraniczny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 24 maja 2015, 16:34
Lokalizacja: Königsberg
Medale: 2
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Gawędy w Dworze Artusa

Postprzez Borys von Targersdorf » 30 wrz 2016, 01:57

no to chyba drogi Przyjacielu powojujemy, jak już na wojskowe tematy wjechałeś :) strzemiennego i w pole :D
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni Hungarie



Gość zagraniczny
 
Posty: 624
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Re: Gawędy w Dworze Artusa

Postprzez Dagobert » 30 wrz 2016, 15:27

Jakom żyw! - powiedział i przechylił ostatni kieliszek złotej wódki - Obyśmy cało do tych rozmów wrócili. :D



Gość zagraniczny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 24 maja 2015, 16:34
Lokalizacja: Königsberg
Medale: 2
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Gdańsk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości