Władcy Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Miejsce, w którym sarmacka szlachta prezentuje swoje rody, drzewa i herby.

Re: Władcy Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Postprzez August V » 26 lut 2017, 20:29

Juan de Maykowski napisał(a):Ja również ośmielę się zauważyć pewne nieścisłości. Otóż z kronik pióra Xięcia Augusta Medycejskiego wynika, iż Michał II nosił imiona Michał II August. Ponadto kroniki pokrótce wspominają panowanie Michała I z Wiśniowieckich, którego to okres panowania pozostaje nieznany. Aczkolwiek wciąż mam kontakt z Królem-Seniorem Augustem IV więc mogę się go dopytać o postać nieznanego członka rodu Wiśniowieckich. ;)

Co by nie mówić, poczet godny pochwały Panie Mikołaju! :)

Michał I z rodu Wiśniowieckich to przecież nie kto inny jak Michał Korybut, władca Rzplitej w realu. Gdyby w realu kiedyś panował król o imieniu Sebastian, to nasz poprzedni król nazywałby się Sebastian January II.
(-) Jego Królewska Mość August V, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski etc. etc. etc.

Obrazek

Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość

Medale: 8
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Władcy Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 29 gru 2017, 14:47

Portret JKM Jerzego III dodany. :)
Obrazek
(-) Henryk Mikołaj von Groc Hrychowicz
Książę na Haliczu

Hetman Polny
Hetman Polny

Medale: 8
Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Izba Szlachty