Majątek Czarcigród

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Andrzej Trzaska-Chojnacki » 04 mar 2012, 23:50

Przejeżdzałem niedaleko i pozwoliłem sobie zajrzeć do Pana majatku.
Jestem nim zachwycony i pałacem i folwarkami, wszytkim
Gratuluję i życzę dalszego rozwoju tak pięknego majątku
Pozdrawienia dla szanownej Małżonki
Przepraszam, że przeszkadzałem
Andrzej Trzaska-Chojnacki
Komtur Dyneburga Zakony Kawalerów Mieczowych



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 350
Dołączył(a): 19 gru 2010, 23:35
Medale: 5
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Michał apo Zep » 05 mar 2012, 00:54

Dziękuję Szanownemu Panu za przyjęcie zaproszenia i pobyt w moim domu. Cieszę się że zrobił on tak dobre wrażenie na kimś takim jak Pan :) Zapraszam serdecznie, do częstszych odwiedzin wraz z synem, jako że mój dom, otwarty jest zawsze dla wszystkich przyjaźnie nastawionych ludzi.
Jeszcze raz dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam :)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Marcin von Biberstein-Krasicki » 06 mar 2012, 13:06

Zajrzałem i ja. Zaiste - pałac godny rodu, nazwiska, urzędu i zacnego gospodarza. Jestem pełny podziwu.



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 46
Dołączył(a): 02 mar 2012, 19:39
Wykształcenie: brak

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Michał apo Zep » 06 mar 2012, 14:10

Zaszczyt to dla Nas goscic Pana. Prosze pozostac mym gosciem tak dlugo jak chcecie.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Michał apo Zep » 08 mar 2012, 16:30

Obrazek

Pan Czartoryski od rana myślał, jakby tu święto kobiet uczcić. Wymyślił! Róże trzeba kupić, tylko gdzie o tej porze? Hiszpania! Stamtąd one przyjechały i jeszcze Słońcem pachną.

Wszystkiego najlepszego życzę z serca wszystkim Paniom, a w szczególności mojej małżonce, Izabelli. Czegóż mogę Ci kochana życzyć? Życzę Ci zmarszczek, ale tych radosnych, byś ich miała na swej pięknej buzi pełno, od wszystkich tych uśmiechów, które chciałbym na Twojej twarzy powodować, by były pamiątką wszystkich, wspólnych, szczęśliwych chwil. Życzę Ci miłości, tej biernej i tej czynnej, byś kochała co dzień mocniej i co dzień mocniej była kochana. Pocałunków, tych miłosnych, pełnych uczucia, pięknych, jak i tych majestatycznych z szacunkiem w dłoń Twą najpiękniejszą. Szczęścia i radości, by przepełniały całe Twoje życie. Na koniec życzę Ci wspomnień, tych dobrych, które będą sprawiały, że w trudnych chwilach będzie Ci łatwiej. Przyjmij zatem moje prezenty kochana i udaj się ze mną na bal.

Jako prezent dla małżonki, obraz mistrza Renoir'a:
Obrazek

Na bankiecie odbył się występ:


Całość zwieńczył toast:
Obrazek
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Michał apo Zep » 09 kwi 2012, 15:01

Pan domu powróciwszy na włości z Warszawy, od progu począł wołać "Isabel! Isabel!". Gdy tylko małżonka dobiegła do Niego, począł ją czule witać, następnie prezenty wręczył z długiej podróży przywiezione:

Sznur Pereł:
Obrazek
Pierścionek z brylantem:
Obrazek

Sobie Pan Czartoryski przywiózł jedynie drobnostkę, na wystrój gabinetu- Bursztynowy statek:
Obrazek
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Michał apo Zep » 10 kwi 2012, 20:14

By ukochanej małżonce prezent zrobić, tak bez okazji, korzystając że był w domu, Pan Artur przygotował kąpiel, wino, a później coś jeszcze, lecz tajemnicą niech to zostanie...

Obrazek
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Izabella Ossolińska » 10 kwi 2012, 20:16

Taaak. [Nie komentuję tego tutaj. CENZURA]
(-) dr inż. Izabella Ossolińska baronessa h. Korwin - Czartoryska

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 83
Dołączył(a): 15 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 1
Order Zasługi RON VI (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Michał apo Zep » 10 kwi 2012, 20:24

Pan Czartoryski, ujął dłoń żony w swoją, ukradkiem spoglądał wciąż do jakiejś książki. Następnie do sypialni poczęli wędrować wspólnie, pocałunków sobie nie skąpiąc, a Pan gospodarz ciągle do książki spoglądał. Żonę począł rozbierać, a ślepia nadal w książkę wpatrzone, lecz nagle Izabella mu książkę wyrwała i na okładkę spoglądając przeczytała "Pan Tadeusz - XIII księga". Rzuciła tomem w róg pokoju i rzekła "Już ja Ci niedźwiedziu pokażę lektury..."
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Czarcigród

Postprzez Izabella Ossolińska » 05 maja 2012, 22:06

Małżonka barona Czartoryskiego od rana była zajęta przygotowaniami do święta. Jakiego? Otóż jej sławetny małżonek obchodził urodziny. Cała służba została postawiona na nogi i pracowali w pocie czoła by zadowolić wymagającą chlebodawczynię.

Izabella sama przygotowała dla swego męża zacny tort czekoladowy według przepisów babcinych:
Obrazek

Oprócz tego zakupiła także "mały prezent" dla ukochanego:

Obrazek.

Całą uroczystość uświetnił bal w gronie przyjaciół i arystokratycznych rodów RON:

Obrazek

Na małżonka Izabelli czekał jeszcze jeden prezent, jednakże nie wolno mówić o nim przy świadkach. Cóż, możemy jedynie zdradzić, że baron Artur był baaaardzo zadowolony.
(-) dr inż. Izabella Ossolińska baronessa h. Korwin - Czartoryska

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 83
Dołączył(a): 15 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 1
Order Zasługi RON VI (1)
Wykształcenie: wyższe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Majątki Marka Wiktorowicza Zepa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość