Majątek Janowiec

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Maksymilian Horoch » 18 lut 2013, 13:21

Zamiast radości z ojca wizyty, smutek jeno w sercu został i żal, że w tych ostatnich dniach nie było mnie przy nim. :cry:
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej


Obrazek
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 16 paź 2012, 13:06
Wykształcenie: średnie

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Michał apo Zep » 18 lut 2013, 16:04

Mości Książę,
Miałem ten niewysłowiony zaszczyt, by w ostatnich chwilach życia być przy Panu Hetmanie. Nic nie wskazywało na zły stan jego zdrowia, dlatego też odjechałem, jak się okazało w przeddzień śmierci Hetmana. Żałuję bardzo, iż nie zostałem ten jeden dzień dłużej.
Zapewniam Cię, Mości Książę, iż Ojciec Twój wiele ciepłych słów mówił o Tobie i pokładał wielką nadzieję, iż podobnie jak on oddasz się służbie Rzeczypospolitej. W tych ciężkich dla Ciebie dniach, pragnę być Ci oparciem i pomocą, zostając w Janowcu co najmniej do pogrzebu Mości Hetmana, o ile oczywiście Wasza Mość się zgodzi. Śmierć Pana Hetmana jest dla nas wszystkich wielce dotkliwa i bolesna.

Z pozdrowieniem,
(-) kardynał Michał książę Sforza apo Zep,
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Maksymilian Horoch » 22 lut 2013, 15:04

Dziękuję, iż w tych dniach smutku i żałoby Wasza Książęca Mość zechciał mi towarzyszyć i służyć wszelką pomocą.
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej


Obrazek
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 16 paź 2012, 13:06
Wykształcenie: średnie

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Maksymilian Horoch » 22 lut 2013, 15:16

Kaplica Zamkowa
Nagrobek Hetmana Wielkiego Henryka księcia Horocha

Obrazek
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej


Obrazek
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 16 paź 2012, 13:06
Wykształcenie: średnie

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Michał apo Zep » 22 lut 2013, 22:43

Dziś wieczorem, w zamkowej kaplicy odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem kardynała Michała apo Zepa w intencji zmarłego księcia Henryka Horocha. W Mszy uczestniczyli mieszkańcy zamku z gospodarzem na czele.

Requiescat in Pacem!
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Michał apo Zep » 23 lut 2013, 23:33

Natknąłem się na artykuł w zagranicznej prasie. Mam nadzieję, że przyniesie to Mości Księciu trochę ukojenia.
17 lutego w Janowcu (Rzeczpospolita Obojga Narodów) zmarł Henryk Horoch oddany obywatel Królestwa Agurii i Ambasador tego kraju w Królestwie Skarlandu.

Na znak żałoby w Walencji, Tossa de Mar i Móstoles dziś o 11 zawyły syreny alarmowe, które oznajmiły narodowi skarlandzkiemu smutną wiadomość. Na terenie Wspólnoty Walencji wprowadzono dwudniową żałobę.

Mieszkańcy stolicy i przyjezdni od rana oddają hołd zmarłemu ambasadorowi, a pod samą Ambasadą Królestwa Agurii zebrali się ludzie z wieńcami i świecami na czuwaniu. Flagi Skarlandu i Agurii z żałobnym kirem zostały zawieszone przed ambasadą.

O godzinie 12 hołd zmarłemu odda Flota Walencka Armady Królewskiej 45 wystrzałami z dział okrętowych.

Wszyscy łączymy się w bólu z rodziną zmarłego i narodem aguryjskim.

Żródło: El Reino
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Maksymilian Horoch » 26 lut 2013, 13:03

Tak, tak, doniesiono mi już o tym artykule, niemniej bardzo dziękuję Waszej Książęcej Mości za przekazanie wieści o nim. :)
Nie sądziłem, iż śmierć mego ojca odbije się tak szerokim echem w v-świecie. Wieść o odejściu księcia Henryka Horocha ze świata wirtualnego rozeszła się nie tylko po Vaarlandzie, ale dotarła i do Monarchii Austro-Węgier. Jestem tym bardzo poruszony, bowiem nie przypuszczałem, iż był on obdarzony tak olbrzymim szacunkiem i poważaniem.
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej


Obrazek
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 16 paź 2012, 13:06
Wykształcenie: średnie

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Michał apo Zep » 26 lut 2013, 17:10

Pochodzi Pan z wielkiego rodu, Panie Maksyilianie. Pański ojciec był wspaniałym człowiekiem czego mikroświat nie śmiał przeoczyć. Jego zaangażowanie i oddanie dla RON i Agurii, honor, odwaga i zbiór cnót zostały docenione i nagrodzone szacunkiem i uznaniem. Z tego tytułu i w Panu, jako młodym potomku Horochów, pokładane są olbrzymie nadzieje, ale i jest Pan darzony dużą sympatią.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Marek Wiktorowicz » 28 lut 2013, 12:35

Odkąd przybył książę Hetman do Rzeczypospolitej za czasów, jak mi wiadomo, Michała III, od samego początku był tym, który stał blisko króla i pomagał mu dźwigać ciężar spraw kraju. Poświadczy to Jego Królewska Wysokość Franciszek Ferdynand, który zna te sprawy o wiele lepiej niż ja - i sam mi o nich opowiadał. Książę Horoch grał w kraju nieraz pierwsze skrzypce, więc nie dziwi mnie, że zagranica dostrzegła śmierć wielkiego człowieka.

Ostatniego dnia miesiąca lutego, powstawszy z łoża po ciężkiej realiozie, książę Markos Viktorjosigos apo Zep przybył do Janowca, by zmówić modlitwę przy grobie księcia Hetmana.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Majątek Janowiec

Postprzez Maksymilian Horoch » 01 mar 2013, 13:55

Z serca dziękuję za wszystkie oznaki sympatii i uznania którymi dom Horochów jest obdarzany przez Wasze Książęce Mości. Nie skrywam, iż bardzo sobie cenię przyjaźń której mogę doświadczyć ze strony Waszych Książęcych Mości. :D
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej


Obrazek
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 16 paź 2012, 13:06
Wykształcenie: średnie

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Majątki Augusta Medycejskiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron