Regent Monarchii Austro-Węgierskiej w Uniejowie

Regent Monarchii Austro-Węgierskiej w Uniejowie

Postprzez August Medycejski » 13 gru 2017, 08:21

Wizyta Jego Wysokości Regenta Monarchii Austro-Węgierskiej w Rzeczypospolitej

Obrazek

Na włościach Jaśnie Oświeconego Augusta Medycejskiego, kanclerz wielkiego Obojga Narodów.



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Regent Monarchii Austro-Węgierskiej w Uniejowie

Postprzez xavery » 22 gru 2017, 08:36

Wasza Wysokość!
Kłaniam się nisko, i przepraszam za tak wielkie opóźnienie.
Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że wynikło ono nie z braku chęci, aby Waszą Wysokość odwiedzić, ale z konieczności zażegnania kryzysu natury technicznej, jaki ostatnio dotknął Monarchię.
Jestem jednakowoż niezbicie przekonany, że Wasza Wysokość - samemu będąc osobą w kraju niezbędną i niezastąpioną - zrozumie stan wyższej konieczności i łaskawie nie będzie zachowywać urazy.
Załączam ukłony!
Xavery Franciszek Edler Kłopocki
Regent Monarchii Austro-Węgierskiej



 

Re: Regent Monarchii Austro-Węgierskiej w Uniejowie

Postprzez August Medycejski » 22 gru 2017, 09:00

Wasza Ekscelencjo!

Przede wszystkim bardzo serdecznie witam Ekscelencję w Uniejowie. To zaszczyt, że mogę ugościć tak znamienitą personę na moich włościach. Bardzo dobrze rozumiem powody opóźnienia. Mam również nadzieję, że kryzys został zażegnany i wszystko działa tak, jak powinno.

Muszę odmówić udzielonych mi przez Ekscelencję pochwał. Jestem tylko jednym z wielu, którzy na przestrzeni już ponad 9 lat budowali Rzeczpospolitą. Niemniej dziękuję za uznanie mojej służby dla Ojczyzny.

Uniejów dysponuje szerokimi łąkami, doskonałymi do dzikiej szarży konnej i lasami obfitującymi w łowną zwierzynę. Jeśli Ekscelencja pragnie odpocząć od z pewnością męczących obowiązków, okolica nadaje się do tego doskonale.

Życzę udanego pobytu w Rzeczypospolitej — już drugiego — i mam nadzieję na kolejne wizyty Ekscelencji, które zacieśniają więzy przyjaźni między Rzecząpospolitą, a Monarchią.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Majątki Augusta Medycejskiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość