Bal koronacyjny JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep

Dwór Jego Królewskiej Mości

Re: Bal koronacyjny JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep

Postprzez Enrique Sánchez Oviedo » 08 sty 2022, 21:44

// Do Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie wszedł orszak, świta Kardynała Enrique Sáncheza Oviedo. Prymas Królestwa Skarlandu przemówił.:

Wasza Królewska Mość,
W imieniu swoim własnym oraz Kościoła Rotryjskiego w Skarlandzie składam Ci dzisiaj wszelakie dobre życzenia zdrowia oraz pomyślności w panowaniu. Oby Wasze Panowanie przyczyniło się do jeszcze lepszego ugruntowania chrześcijaństwa w RON oraz na całym kontynencie i świecie. Wiem, iż jest WKM wierzącym człowiekiem dlatego w porozumieniu z Skarlandzkim duchowieństwem postanowiliśmy o przekazaniu WKMości relikwii św. Ignacego Loyoli.


// Kardynał wziął od jednego z kapłanów towarzyszących złoty relikwiarz z relikwią pierwszego stopnia i trzymając go w pięknych czerwonych rękawiczkach oddał go w ręce kapelana królewskiego po czym uklęknął na chwilę aby oddać szacunek relikwii

Obrazek


Poza tym pragnąłbym już jedynie tylko ode mnie przekazać jako dar, krucyfiks, który miałem zawsze ze sobą będąc duchownym krakowskim. Jeszcze raz gratuluję wyboru na króla oraz koronacji. :)

Obrazek
/-/ Abp Enrique kardynał Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa

ObrazekAvatar użytkownika
Duchowny
Duchowny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 16 maja 2019, 16:08
Lokalizacja: Walencja
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: średnie

Re: Bal koronacyjny JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep

Postprzez Michał V » 10 sty 2022, 12:51

Filip I Gryf napisał(a):Filipek po długiej podróży w dzikie rejony mikroświata, wracając do swojej ukochanej Ojczyzny zatrzymał się w jednej z oberży na granicy Rzeczpospolitej. Gdy dotarła do niego wieść o zbliżającym się balu JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep nie mógł wyjść z zachwytu. Rzadko można wziąć udział w koronacji monarchy oraz jego współmałżonka. Filipek wspomniał na swoj dzień, kiedy to bez kobiety przy boku obejmował jeden z największych zaszczytów... (ale to opowieść na inne czasy).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak każdy szanujący się gość z zagranicy Filip stanął przed Zamkiem Królewskim wśród zgromadzonego tłumu, który przyszedł świętować i wznosić modły za JKM Michała V i jego Królową. Filip obserował stojących obok siebie mieszczan, pomniejszą szlachtę, która nie mogła się dopchać do drzwi warszawskiego Zamku. Nagle drzwi się otwarły, a z nich wyszedł posłaniec. Przecisnął się przez tłum i rzekł:


- JKM pragnie zaprosić JKW do sali balowej. Uprasza się o zachowanie należnej RON-owi etykiety dworskiej. Zapraszam za mną!

Filipek stwierdził, że takiej szansy przegapić nie może. Na szczęście JKM nie był dla niego osobą nieznaną. Ucieszył się na myśl o dobrze spędzonej nocy po tak długim czasie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiedy Filip wszedł do sali balowej domyślił się, że impreza jest już dawno po etapie rozwoju. Zmieszane spojrzenia pod wpływem najlepszych trunków dopadły niejednego gościa. Jednakże wzrok JKM był pewny, widać było, kto jest gospodarzem wydarzenia. Filip nie podszedł jednak od razu do monarchy. Szybkim krokiem skierował się w stronę swojego brata, Tadka...


- Co Ty tutaj robisz? Wybacz, retoryczne pytanie. Słuchaj sprawa jest. Wróciłem z dalekich realiozowych krain i nie jestem prsygotowany kompletnie na takie spektakularne wydarzenie, jakim niewątpliwie jest bal koronacyjny. Potrzebuję na cito podarku, który będzie wyrazem uznania dla JKM. Taddeo skombinuj dla mnie *cicho mówi mu do ucha, tak żeby nikt nie słyszał*.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiedy wszystko było już gotowe Filipek zakręcił się wokół miejsca, gdzie powinien znajdować sie Król Jegomość. Gdy go ujrzał rozradował się wielce i wnet przemówił.

Wasza Królewska Mość,

Cieszę się, że mogę być tu razem ze wszystkimi gośćmi świętować koronację pary szlacheckiej. W tym dniu cały mikroświat składa dary i najlepsze życzenia. Kimże byłbym, gdybym nie uczynił podobnie?

WKM życzę wytrwałości w realizacji celów, które przyczynią się dobru Rzeczpospolitej, odwagi do podejmowania trudnych decyzji, cierpliwości do państwowych urzędników, nieustannej miłości do poddanych oraz świętego żywota. Aby za wzorem poprzednich koronowanych głów zapisać się na kartach mikroświata...

Z tej okazji pragnę podarować drobne upominki. Najlepszy deser pod v-słońcem - figa z makiem! Cudowne właściwości tegoż deseru znane są od najdawniejszych lat. Jednakże tylko równi herosom zacne persony mogą poznać smak owocowej ambrozji...

Na dokładkę pragnę ofiarować ten kielich Nie jest to jednak kielich przeznaczony do mszy, lecz do spożywania wszelkiego rodzaju trunków. Oby kielich ten sie WKM przysłużył i przypominał o gościnności, którą szczyci się Zamek Królewski...


Obrazek


Obrazek


Wasza Książęca Wysokość,
Bardzo dziękujemy za Wasze przybycie, które właściwe zbiega się w przybliżeniu w czasie z Waszym powrotem do mikronacji. Dziękujemy za Wasze słowa, życzenia i gratulacje. Cieszy nas Wasza obecność. Za drogocenną figę z makiem składam podziękowania. Już niedługo spróbujemy tego deseru, jak i pozwolimy się nim poczęstować. Za kielich bardzo dziękuję, niech służy i przywodzi pamięć o czasach mego panowania.
Życzę wszystkiego dobrego i radosnego świętowania!


Heinz-Werner Grüner napisał(a):
Michał V napisał(a):Król Jegomość z radością powitał Pana Grünera, który tym razem wyglądał lepiej i radośniej niż w momencie, gdy wreszcie dotarł do Warszawy.
— Witamy Mości Pana serdecznie! Drogi Przyjacielu, cieszy mnie Wasza obecność na tej uroczystości.
Bardzo dziękuję za gratulacje i życzenia, Mości Panie Henryku!

Następnie, gdy ten wręczył mu dokument, Król się wielce zadziwił rodzajem prezentu i tym, do kogo wcześniej należał, i przemówił:
— Mości Panie,
Bardzo dziękujemy za ten dar. Nie jest to podarek niewielki, jakeście wcześniej rzekli. Nie spodziewałem się, że otrzymam majątek, który był wcześniej Pańską własnością, jak i nie spodziewałem się, że zmieni właściciela w ogóle. W każdym razie bardzo dziękuję za ten dar i nie omieszkam nawiedzić swej nowej własności, gdy będę miał taką możliwość. Przy tym zaznaczam, że nie proszę Was o opuszczenie posiadłości. Jeśli zaś tylko zechcecie, możecie go nawiedzać, na przykład letniskowo. Jeszcze raz dziękuję. Życzę Wam wszystkiego dobrego i zapraszam do świętowania.

To rzekłszy, król zawołał biskupa Tadeusza i zachęcił go do wspólnej wraz z panem Heinzem rozmowy.


-W Szanach szczęścia jam nie zastał, a i czasu by tam sprawnie gospodarzyć jakoś niewiele było. Ciągle mnie gdzieś gnało, jakem tylko się tam zjawiał. Może Waszej Miłości, Przyjacielu Drogi, służyć będzie lepiej. Nie omieszkam skorzystać z zaproszenia, jak tylko chęć mnie takowa najdzie. Tymczasem na mnie czas, panny do obtańcowania czekają! Mości Tadeuszu, również nie próżnuj, a na pogadanki jeszcze się czas znajdzie! - to powiedziawszy słonił się przed królem i w kierunku Tadeusza po czym sprężyście ruszył w tan z pierwszą napotkaną panną.


Mości Panie,

Rozumiem. Tak czy inaczej, jakbyście mieli chęć, proszę przyjeżdżać. Na chwilę obecną nie sądzę, bym miał w najbliższym czasie czas na przybycie do majątku.
Życzę wszystkiego dobrego i radosnego świętowania!


Enrique Sánchez Oviedo napisał(a):// Do Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie wszedł orszak, świta Kardynała Enrique Sáncheza Oviedo. Prymas Królestwa Skarlandu przemówił.:

Wasza Królewska Mość,
W imieniu swoim własnym oraz Kościoła Rotryjskiego w Skarlandzie składam Ci dzisiaj wszelakie dobre życzenia zdrowia oraz pomyślności w panowaniu. Oby Wasze Panowanie przyczyniło się do jeszcze lepszego ugruntowania chrześcijaństwa w RON oraz na całym kontynencie i świecie. Wiem, iż jest WKM wierzącym człowiekiem dlatego w porozumieniu z Skarlandzkim duchowieństwem postanowiliśmy o przekazaniu WKMości relikwii św. Ignacego Loyoli.


Wasza Eminencjo,

Bardzo dziękujemy za Wasze przybycie i życzenia. Dziękujemy za dobre słowa. Wreszcie dziękujemy za ten cenny dar. Niech św. Ignacy wstawia się za nami — realnie — u Boga. Relikwie umieścimy godnie w kaplicy Zamku Królewskiego na Wawelu.


Enrique Sánchez Oviedo napisał(a):// Kardynał wziął od jednego z kapłanów towarzyszących złoty relikwiarz z relikwią pierwszego stopnia i trzymając go w pięknych czerwonych rękawiczkach oddał go w ręce kapelana królewskiego po czym uklęknął na chwilę aby oddać szacunek relikwii

Obrazek


Król uklęknął, oddając szacunek relikwii i otrzymawszy od kapelana relikwiarz ucałował go ze czcią i przekazał kapelanowi.

Enrique Sánchez Oviedo napisał(a):Poza tym pragnąłbym już jedynie tylko ode mnie przekazać jako dar, krucyfiks, który miałem zawsze ze sobą będąc duchownym krakowskim. Jeszcze raz gratuluję wyboru na króla oraz koronacji. :)

Obrazek


Wasza Eminencjo,

Bardzo dziękuję za ten dar. Będę o niego dbał. Niech służy ludzkiej pobożności i przypomina mi o Was oraz Kościele skarlandzkim.

Jestem wdzięczny i życząc wszystkiego dobrego zachęcam, jeśli to możliwe, do pozostania przez jakiś czas w Warszawie i radosnego świętowania.

Tymczasem zapraszam do kaplicy zamkowej, by przenieść relikwie i zostać na chwilę modlitwy.

To rzekłszy, król wstał i wraz z Jego Eminencją, swoją najbliższą rodziną i najbliższymi współpracownikami opuścił salę, uprzedzając to stosownym wyjaśnieniem i udał się do kaplicy. Po czym po kilkunastu minutach był już z powrotem wśród biesiadników, w drodze powrotnej wstąpiwszy do swego gabinetu.
Michał
Król Polski i Wielki Książę Litewski etc.Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 2672
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 11
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Bal koronacyjny JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep

Postprzez Ludwik Potocki Catalan » 12 sty 2022, 22:32

Gratuluję Waszym Królewskim Mością pięknej koronacji i życzę powodzenia i pomyślnego panowanie.
Zdrowie Ich Królewskich Mości !

Obrazek
/-/ Ludwik Potocki Catalan h. Pilawa
Pan na Wiśniowcu i Stanisławowie
Wojski Ruski


ObrazekAvatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 wrz 2020, 19:17
Lokalizacja: Wiśniowiec
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Oficer pokładowy
Gadu-Gadu: 0
Wykształcenie: średnie

Re: Bal koronacyjny JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep

Postprzez Dominik Ostrogski » 13 sty 2022, 18:40

Zdrowie Ich Królewskich Mości !
Vivat Rzeczpospolita !


Obrazek
/-/ Dominik Ostrogski

Pan na Ostrogu
Miecznik Wołyński

ObrazekAvatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 331
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Bal koronacyjny JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep

Postprzez Heinz-Werner Grüner » 13 sty 2022, 23:01

Zdrowie Mości Króla i Jego Małżonki!
leutnant Heinz-Werner Grüner
Obywatel Monarchii Austro-Węgierskiej
Żołnierz w czynnej służbie K. u. K. Armee

Obrazek ObrazekAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 382
Dołączył(a): 18 lip 2020, 12:16
Medale: 2
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży

Re: Bal koronacyjny JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep

Postprzez Anna Ostrogska » 15 sty 2022, 16:34

Na balu pojawiła się także Anna Ostrogska, przybyła wraz z rodziną. Towarzyszył jej mąż Ludwik. Zaraz po wejściu i powitaniach, otrzymała kielich wina i również dołączyła się do grona wznoszących toasty.
Zdrowie Ich Królewskich Mości ! Zdrowie Rzeczpospolitej !


Obrazek


Po wzniesieniu toastu podeszła do tronu i wręczyła parze królewskiej prezent;
drewnianą szkatułkę ze złotymi monetami polskimi.

Obrazek
(-) Anna Ostrogska-Potocka
ObrazekAvatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 182
Dołączył(a): 31 paź 2020, 22:17
Lokalizacja: RON
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Gadu-Gadu: 0
Skype: annaostrogska
Wykształcenie: brak

Re: Bal koronacyjny JKM Michała V i Beaty Adrianny Zep

Postprzez Ludwik Potocki Catalan » 15 sty 2022, 17:06

Vivat Rzeczpospolita !
Obrazek
/-/ Ludwik Potocki Catalan h. Pilawa
Pan na Wiśniowcu i Stanisławowie
Wojski Ruski


ObrazekAvatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 wrz 2020, 19:17
Lokalizacja: Wiśniowiec
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Oficer pokładowy
Gadu-Gadu: 0
Wykształcenie: średnie

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dwór Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość