Bal koronacyjny.

Dwór Jego Królewskiej Mości

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Stanisław von Tauer » 23 lip 2018, 07:59

Dziękujemy Wam, moi panowie, za wszystkie życzenie, które niezwykle podnoszą nas na duchu, i sprawiają, że ciężar korony naszej lżejszym się staje, bo praca i obowiązki wobec takiego kraju i takich poddanych, to, można by rzec, zaszczyt i przyjemność, nie zaś trud i zniechęcenie.
Mówiło to już wielu królów naszej ojczyzny, a my powtórzymy za nimi - największym skarbem, i tym, co wyróżnia nas na tle innych mikronacji, nie jest klimat, lecz mieszkańcy.
Dziękujemy także Imć Panu Maurycemu za zacny dar, któremu równie zacne miejsce zapewnimy w naszych komnatach, oraz Jegomość Panu Hubertowi za wspaniały wiersz. Zazdrościmy Waści talentu literackiego, i myślimy, że nie tylko my! Przyjmujemy również Waścinego konia. Na tak rączym rumaku, to i morze byśmy przepłynęli!
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 23 lip 2018, 09:19

Trochem spuźniony, ale już spieszę z gratulacjami objęcia tronu i równie serdecznymi życzeniami owocnego, pełnego sukcesów panowania na chwałę Rzeczpospolitej i jej obywatelów.

Wiwat Rex August V !!!



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 23 lip 2018, 10:28

Ja za to ofiaruję Mości Królowi 1000 DPL żeby wygoda życiowa granic nie miała. :D
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Namiestnik w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 534
Dołączył(a): 22 lut 2018, 19:33
Lokalizacja: Konstantynopol
Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Stopień: Namiestnik
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Stanisław von Tauer » 23 lip 2018, 10:41

Ależ panie Karolu, Skarb Państwa nie świeci pustkami... Proszę te pieniądze zachować dla siebie, chyba że pochodzą one z tej dziwnej usterki w systemie ;)
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Karol von Tauer - Sienicki » 23 lip 2018, 11:52

One akurat nie :) to prezent.
Karol von Tauer-Sienicki herbu jelito odmienne

Członek Zakonu Krzyżackiego
Namiestnik w wojsku Rzeczpospolitej
Miecznik rawski


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 534
Dołączył(a): 22 lut 2018, 19:33
Lokalizacja: Konstantynopol
Medale: 4
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Stopień: Namiestnik
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez August Medycejski » 24 lip 2018, 04:24

Proszę ponownie przyjąć moje gratulacje, Wasza Królewska Mość. Dziękuję również za przyznane odznaczenie. :)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 24 lip 2018, 08:26

Moje gratulacje i życzę spokojnego panowania
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Ivan von Lichtenstein » 31 lip 2018, 15:14

Wasza Królewska Mość,

proszę wybaczyć moje spóźnienie. Chciałbym wam przede wszystkim pogratulować wyboru przez szlachtę na sejmie elekcyjnym. Mam nadzieję,iż rządy WKM dalej będą prowadziły naszą Rzeczpospolitą w kierunku dobrobytu.

Z okazji koronacji chciałbym przekazać na konto Waszej Królewskiej Mości w systemie bankowym (o ile się nie mylę, nazwa to Stanisław von Tauer) sumę 10 000 DPL, przeznaczoną na rozwój królewszczyzn, by dwór królewski miał pieniądze na utrzymywanie sług, na stroje i konie.

Ponadto chciałbym także wspomóc dobrowolnym datkiem Skarb Państwa, by można było utrzymywać gospodarkę w dobrym stanie, puszczać w obieg pieniądze bez bicia nowej monety oraz płacić żołd żołnierzom. Jest to duża suma 1 751 488 DPL, która stanowi mój prawie roczny dochód z majątku Perejasław, dość długo nie odbierany przeze mnie.

By rozliczyć się z zaległym żołdem, który winien byłem żołnierzom moich wojsk prywatnych, pobrałem ten dochód i po rozliczeniu się z żołnierzami resztę postanowiłem przekazać właśnie na dwór królewski i do skarbu państwa.

Jeszcze raz wyrażam nadzieję, iż rządy WKM będą dobre dla kraju i dla wszystkich jego mieszkańców.
Ivan von Lichtenstein
Hrabia Księstwa Sarmacji
Hrabia Bracciano w Państwie Kościelnym Rotria
Wojewoda kijowski i szlachcic w RON
Regimentarz, dowódca Dywizji Zaporoskiej
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 899
Dołączył(a): 16 gru 2013, 10:26
Medale: 5
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1)
Amarantowa Wstążka (1) Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Maurycy Orański » 31 lip 2018, 20:17

Witam Pana Brata! :D
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Bal koronacyjny.

Postprzez Stanisław von Tauer » 31 lip 2018, 20:22

Ivan von Lichtenstein napisał(a):Wasza Królewska Mość,

proszę wybaczyć moje spóźnienie. Chciałbym wam przede wszystkim pogratulować wyboru przez szlachtę na sejmie elekcyjnym. Mam nadzieję,iż rządy WKM dalej będą prowadziły naszą Rzeczpospolitą w kierunku dobrobytu.

Z okazji koronacji chciałbym przekazać na konto Waszej Królewskiej Mości w systemie bankowym (o ile się nie mylę, nazwa to Stanisław von Tauer) sumę 10 000 DPL, przeznaczoną na rozwój królewszczyzn, by dwór królewski miał pieniądze na utrzymywanie sług, na stroje i konie.

Ponadto chciałbym także wspomóc dobrowolnym datkiem Skarb Państwa, by można było utrzymywać gospodarkę w dobrym stanie, puszczać w obieg pieniądze bez bicia nowej monety oraz płacić żołd żołnierzom. Jest to duża suma 1 751 488 DPL, która stanowi mój prawie roczny dochód z majątku Perejasław, dość długo nie odbierany przeze mnie.

By rozliczyć się z zaległym żołdem, który winien byłem żołnierzom moich wojsk prywatnych, pobrałem ten dochód i po rozliczeniu się z żołnierzami resztę postanowiłem przekazać właśnie na dwór królewski i do skarbu państwa.

Jeszcze raz wyrażam nadzieję, iż rządy WKM będą dobre dla kraju i dla wszystkich jego mieszkańców.

Dziękujemy za życzenia. Wspomnianą kwotę 10000 dpl proszę przekazać jednakże na konto "Król".

EDIT:
Widzę, że i inni waszmościowie na nasze prywatne konto pieniądze przekazali. Zatem, by już spraw nie komplikować, cofamy nasze powyższe słowa.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dwór Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości